Најубавиот гол во 2014 - ФИФА „Ференц Пушкаш“ награда

Вашиот фаворит ?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Од Ибра голот е најтежок, најакробатски и највише се истакнува, од другиве око ми фати највише голот на Касами, прекрасно ја прими и у трчање му ја закачи на волеј од многу тежок агол(y)..
Другиве горе доле ништо посебно, кој прати Бразилско првенство голови како оној на Коста или оној на Родригез има на секоја втора утакмица (n), а Родригез глеам највише гласои има :pos:
Среќа што кајгана форумот не е репер :vozbud:
Жити Бонера, шо е толкава разликата меѓу голот на Џамес со тој на Касами? Освен што на вториов е до поостар агол? Точно дека не е првпат да има таков гол и има бар еднаш у месецот, али за мене тие два се најдобрите.

Исто и од Ибра е далеку од уникатен, и он и Роналдо имаат слични голови дадено.

А и не е ова NBA Slam Dunk натпревар па кој ќе направи најуникатен потег...
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.429
Поени од реакции
3.687
Ибра не верувам да победи со тој гол покрај ова конкуренција.

Прв фаворит ми е Касами, после тоа РВП. И двата голови се перфекција. Иако гласав за Касами мислам дека еден од Хамес или РВП ќе ја зима наградата на крај(n).
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Најголемо задоволство има при гледање на голот на РвП.Во принцип мн досадни ми се голови со глава плус Перси воопшто не го сакам ама овој гол е врв. И за крај за вкусови не се расправа :)
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
Жити Бонера, шо е толкава разликата меѓу голот на Џамес со тој на Касами? Освен што на вториов е до поостар агол? Точно дека не е првпат да има таков гол и има бар еднаш у месецот, али за мене тие два се најдобрите.

Исто и од Ибра е далеку од уникатен, и он и Роналдо имаат слични голови дадено.

А и не е ова NBA Slam Dunk натпревар па кој ќе направи најуникатен потег...
Разликата е шо Касами перфектно ја прими топката во полн спринт шо е многу тешко и успеа од остар агол да дај гол, додека Џамес едноставно си стој в место, ја прима нечуван од никој и погоди волеј.

Фаворити заследна фаза ми се РВП, Касами и Ибра.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Абе да, секоја втора утакмица се давале голови со смирување на гради, свртување и шутирање од прва (y)
Што е до мене, доста потешко беше да се изведе шутот на Хамес отколку на Касами, затоа што овој вториот веќе беше во налет и свртен кон голот.

Јас иначе си гласав за Кејхил, затоа што слабост ми се волеји :D
Како перфектно му легна на нога, плус и на лева, а мислам дека е деснак :cuc:
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.429
Поени од реакции
3.687
Абе да, секоја втора утакмица се давале голови со смирување на гради, свртување и шутирање од прва (y)
Што е до мене, доста потешко беше да се изведе шутот на Хамес отколку на Касами, затоа што овој вториот веќе беше во налет и свртен кон голот.

Јас иначе си гласав за Кејхил, затоа што слабост ми се волеји :D
Како перфектно му легна на нога, плус и на лева, а мислам дека е деснак :cuc:
Најискрено не мислам да се расправаме, али да кажеш дека хамес имал потешка работа чекајќи во место да прими топка од тоа на касами, кој трча во спринт веќе не станува збор за вкусови, туку на незнаење. Изгледа не си играл никогаш фудбал па не знаеш што е потешко или полесно. Голови како на Касами, Ибра и РВП тешко да најдеш во последните години.

пс. Да го постигнеше Меси или Роналдо истиов гол, немаше што да дискутираме на темава, веќе ќе се знаеше победникот.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.508
Поени од реакции
6.140
Van Persiе!

Не дека е наш но ваков гол еднаш се гледа. Убавина.
И заебете споредби со смешни голови со глава како оној на Суарез кој ги има по повеќе пати во коло.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.588
Поени од реакции
62.673
Објективно, она на Касами дефинитивно. Смирување топка на гради во полн спринт, и тоа топка која идеше од неговата половина, и шут под пречка, за мене дефинитивно е без конкуренција. Најтешкиот гол, од било која гледна точка.
Во голот имаше све, прием, чувство за простор, шут, прецизност.
Воопшто не ми се исти головите на Касами и Родригез.

Субјективно, ке кажам Перси.
 
P

pepito*

Гостин
Мене од Ван Перси голот ми е ко за прв, ама убедливо. Човекот создаде нов начин на давање голови, јас онаков гол со глава од 16 метри со фрлање како за во базен немав видено.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Значи уште кога ги видов сите голови веднаш прв на око ми падна на Стефани Рохе...и уште се чудам како никој не го спомнува тој гол..значи на Рохе голот е поусовршена и подобра верзија на Касами и Џејмс ...ем што ја прима во воздухот туку си прај два-три пати на нога ,се мести и шутира..поголема мајсторија од ова не знам..

На Ван Перси е несекојдневен..а на Ибра додека играше во Интер онакви голој му беа секојдневие,исто така и на Марко Фабиан голот е убав но Меси секој втор натпревари такви голој дава а не гледам некој да го номинира...

Според мене голот на Коста и на Рохе се најдобри..на Коста поради обратните ножички и на прва,а на Рохе поради мајсторијата на мал простор..
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.252
Значи уште кога ги видов сите голови веднаш прв на око ми падна на Стефани Рохе...и уште се чудам како никој не го спомнува тој гол..значи на Рохе голот е поусовршена и подобра верзија на Касами и Џејмс ...ем што ја прима во воздухот туку си прај два-три пати на нога ,се мести и шутира..поголема мајсторија од ова не знам..

На Ван Перси е несекојдневен..а на Ибра додека играше во Интер онакви голој му беа секојдневие,исто така и на Марко Фабиан голот е убав но Меси секој втор натпревари такви голој дава а не гледам некој да го номинира...

Според мене голот на Коста и на Рохе се најдобри..на Коста поради обратните ножички и на прва,а на Рохе поради мајсторијата на мал простор..
Не дека не ти верувам, ама пушти некое клипче од тие секојдневните на Ибра ко онај од РВП. Сакам такви голови.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Не дека не ти верувам, ама пушти некое клипче од тие секојдневните на Ибра ко онај од РВП. Сакам такви голови.
Мислам дека вика на Ибра голот ,тој шого постигнал не бил ништо посебно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom