Најубавиот гол во 2014 - ФИФА „Ференц Пушкаш“ награда

Вашиот фаворит ?


  • Вкупно гласачи
    67
  • Гласањето е завршено на .
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.049
Реално голови како на Перси и Ибра не гледаме секој ден и тоа е факт затоа според мене треба еден од нив да освои другиве мање више исти беа сите. Во топ3 Перси и Ибра + Касами пошто најбоље ми е од останатите. Гласав за Перси пошо Јунајтед и Ибра освои лани.


Ооо Пајтиме перпара перпараа
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
како знаев дека овој гол ќе го ставиш :) сеа сериозно, ме зезаш ?? овој гол го споредуваш со тој од ван Перси ?? иначе и ова е супер голче не викам не.. настрана тоа шо играчов се вика ван Перси и игра за Манчестер, да се викаше поинаку гарант друго мислење ќе имаше.. :)
Па реков, сите други голови се веќе видено. Идентични се двата гола на Суарез и РВП, само што првиот не е на листата пошто го постигнува канибал против селска екипа, а вториот е од класа напаѓач на Светско.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Golot na Persie e topka od 30 metra sto ja pogaga fudbaler vo let i dava gol, ova retko koga se glea a uste pomalce koga zavrsuva vo gol, a ne e ni malce identicno so headerot na Suarez, da bideme realni, ne deka toa ne e jak gol.

Se mislam megu Kasami, Fabian i RvP, ke glasam ponataka.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Рики бе, види ја асистенцијата, види ја реакцијата, реализацијата, техниката...идентични биле, не дупи ајде. Голот на Перси е уникатен, од асистенција до финиш. Овој на Суарез прво асистенцијата е случајна, второ е обичен удар со глава, не diving header.

За кој ќе гласам не знам иначе, ќе ги разгледам попосле голчињата. Мада мора пак да спомнам оти за мене наградава не ваши после 2011 кога Нејмар како дрибли неписмени бразилчиња испадна оти постигнал појак гол од маказите на Руни против Сити. :)

П.С.


Ова сега го примеќам дури. :pos: :D
 
Последно уредено:
Џ

Џонтра Волта

Гостин

Eве ти боље гол од тој на Суарез.

За погоре што знам, има јака конкуренција, Ибра е уникат, исто и РвП, оние маказине ми се веќе видено, лобот на Фабијан исто, волеите на Џејмс и Јапанацот се слични, Касами торпедо.

Се двоумев меѓу Ибра и РвП ама сепак гласав за Робин, мислам дека на крај и ќе победи.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147

Eве ти боље гол од тој на Суарез.

За погоре што знам, има јака конкуренција, Ибра е уникат, исто и РвП, оние маказине ми се веќе видено, лобот на Фабијан исто, волеите на Џејмс и Јапанацот се слични, Касами торпедо.

Се двоумев меѓу Ибра и РвП ама сепак гласав за Робин, мислам дека на крај и ќе победи.
Шо ме цитираш мене, цитирај ги другиве што викаат дека бил којзнае колку уникатен голон на РВП. Ја не викам дека на Суарез треба да е тука, они викаат дека на РВП голот бил "леле мајко...".
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.088
Касами, прво неверојатен прием на гради, па од мртов агол речиси даде гол. Ова некој да го пробува и сто пати тешко дека ќе му успее.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
Од Ибра голот е најтежок, најакробатски и највише се истакнува, од другиве око ми фати највише голот на Касами, прекрасно ја прими и у трчање му ја закачи на волеј од многу тежок агол(y)..
Другиве горе доле ништо посебно, кој прати Бразилско првенство голови како оној на Коста или оној на Родригез има на секоја втора утакмица (n), а Родригез глеам највише гласои има :pos:
Среќа што кајгана форумот не е репер :vozbud:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Гласав за Кејхил .. Не дека е најдобар, туку највеќе ми се допаѓа, како му "легна" онака ептен :D
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Ама се попаливте по голот на јапонецот.Пред 15 години
 

Kajgana Shop

На врв Bottom