Најекономично греење (затоплување)

GT1

Член од
14 февруари 2016
Мислења
1.145
Поени од реакции
1.207
Dokazanite inverter klimi kako Haier Tundra haier tide Vivax aeri Vivax aevi i mnogu drugi dokazani modeli na inverter klimi se proizveduvaat i usovrsuvaat poslednive 4 do 5 godini a zosto Gree hansol koja bese mnogu falena "mokna” klima odednas prestana da se proizveduva zosto ?:(
TI klime I aux GI falese Sega haier I vivaks cinat. So tebe covek ne e nacisto sto cini sto necini.
 
Член од
10 декември 2018
Мислења
390
Поени од реакции
664
Тоа се капиталистички финти кои стално се применуваат.
За уредот да не им губи на вредност заради застареност ќе го повлечат на кратко и ќе го лансираат со нов дизајн и некоја нова џиџа.
Ова се случува и со мобилните практично на секои 6 месеци.
Помина времето на "ќе чекам да падне цената"
 
Член од
23 октомври 2013
Мислења
60
Поени од реакции
4

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
Како на крај на октомври кога за недела дена почнува грејна сезона ?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Јебига, во Македонија сме, не знам зошто те чуди тоа. Мене би ме зачудило и ако стварно почнат крајот на октомври. Може и средината на јануари да биде
 
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.581
Поени од реакции
1.850
@Goosy @Fikshe1989 @Strelec @Sv B
Муабетов е стварно бош! Па у старт се знае дека Аукс се тиња,ама затоа е таква и цената! Ко воли-нек изволи!
За конкретната клима дури и имаат наведено во спецификација максимална моќ на греење од 6800w што по сите стандарди е слабо,дури ни до цели 7kw не стасува за да се рачуна за 24-ка.Може лажеле за друго,ама ова реално изгледа,и реално е слабо.
Човекот си бара ефтина клима што ќе го топли со КОП 2-3,и ќе го добие тоа!Во секој случај поекономично од панел со КОП1.
Немаат сите среќа да бираат меѓу фх50,з-тке50 или сузуми 18ка.
И јас мислам дека се тиња, ама во Русија изгледа баш и не мислат! Еве едно видео од пред два дена, од популарниве и многу објективни батки кои анализираат разни марки https://www.youtube.com/watch?v=vYO7XzfmEk4&t=7s Велат тие во нивниот коментар на видеото: “На рускиот пазар, бројот на брендови климатизери ОЕМ одамна надмина сто.“ Еден од тие сто со налепница “Xigma“... го расклопија, па кој знае Руски....
OEM нели беа Aux, TCL ....ете изгледа популарни се во Русија!?
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.164
Поени од реакции
5.030
Na dvete edinici imaat razni oznaki. Dali gi znaes razliki i dali ima razliki vo moknosta
Bidejki ti prasuvase kade ja ima Tundra JEFFRA ja najdov deka ja ima vo Telekom oni ja zimaat od Енергија za razlikata pomegu Haier Tundra najubavo prasaj vo Енергија oni gi uvezuvaat.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.298
И јас мислам дека се тиња, ама во Русија изгледа баш и не мислат! Еве едно видео од пред два дена, од популарниве и многу објективни батки кои анализираат разни марки https://www.youtube.com/watch?v=vYO7XzfmEk4&t=7s Велат тие во нивниот коментар на видеото: “На рускиот пазар, бројот на брендови климатизери ОЕМ одамна надмина сто.“ Еден од тие сто со налепница “Xigma“... го расклопија, па кој знае Руски....
OEM нели беа Aux, TCL ....ете изгледа популарни се во Русија!?
Точно,не му најдоа некоја забелешка...освен една грепка на внатрешната.
Друго ми падна во очи.Клима наменета за руски пазар со А класа во ладна зона нема греачи (за тие што уште се двоумат дали стварно ќе им требат кај нас)
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Точно,не му најдоа некоја забелешка...освен една грепка на внатрешната.
Друго ми падна во очи.Клима наменета за руски пазар со А класа во ладна зона нема греачи (за тие што уште се двоумат дали стварно ќе им требат кај нас)
Ние не се двоумиме ич. Но што да правиме со тоа што 90% од кинескиве имаат греачи, а буџет за поскапи нема ?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.164
Поени од реакции
5.030
Ние не се двоумиме ич. Но што да правиме со тоа што 90% од кинескиве имаат греачи, а буџет за поскапи нема ?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Treba nie kako korisnici na inverter klimi da doznaeme kako moze da se isklucat od funkcija tie greaci najverojatno so isklucuvanje na greacite na nadvoresnata edinica sigurno se prikluceni tie greaci so klemi kaj nadvoresnata edinica so vadenje na tie klemi nema da funkcioniraaat greacite i resen problem.
 
Член од
18 декември 2015
Мислења
96
Поени од реакции
235
Здраво! Пишете ми монтери од Битола од кои сте задоволни и тел. Фала , поздрав
 
Член од
16 април 2019
Мислења
375
Поени од реакции
525
Treba nie kako korisnici na inverter klimi da doznaeme kako moze da se isklucat od funkcija tie greaci najverojatno so isklucuvanje na greacite na nadvoresnata edinica sigurno se prikluceni tie greaci so klemi kaj nadvoresnata edinica so vadenje na tie klemi nema da funkcioniraaat greacite i resen problem.

Aman so tie greaci ta greaci tvojta tundra nema i uzivaj si , ako ne se bile potrebni nemale se da stavat znaci imat nekoja si funkcija vo rabotata na nadvoresniot del i sigurno ne rabotat non stop mozebi so potrosuvacka od 100w mozebi i pomalku , i tie se uklucuvaat vo sosema niski temperaturi sigurno koga temperaturata ke padne ispod 0 stepeni.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.308
Поени од реакции
3.683
:pos: :pos:
Ние не се двоумиме ич. Но што да правиме со тоа што 90% од кинескиве имаат греачи, а буџет за поскапи нема ?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Abe so ste se zasekirale .....zemaj strafciger ili bateriski i otvorija nadvoresnata i iskluci gi greacite ke namalis 70-100w "
 

Kajgana Shop

На врв Bottom