Најдобар презентер-спикер во Македонија

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Ја потопија откако замина у петка

 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.641
Поени од реакции
3.535
Сама се потопи,продадена душа,може и на Миленко ќе му даде еднаш.............
На форумот да се воведе тест за интелигенција при регистрирање.
И го замолувам членот погоре да научи што е презентер, а што новинар.
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
На форумот да се воведе тест за интелигенција при регистрирање.
И го замолувам членот погоре да научи што е презентер, а што новинар.
Тоа е слично...Ако имаш завршено факултет за новинар,ќе можеш и презентер или спикер да бидеш..А тоа го реков од револт,оти шират демократија,а каде е тука демократијата,одма си замина продадена душа...па од ова не бива ништо во оваа наша чудесна земја
 
Член од
18 април 2010
Мислења
2.641
Поени од реакции
3.535
Тоа е слично...Ако имаш завршено факултет за новинар,ќе можеш и презентер или спикер да бидеш..А тоа го реков од револт,оти шират демократија,а каде е тука демократијата,одма си замина продадена душа...па од ова не бива ништо во оваа наша чудесна земја
Аха...
А што треба да прави?
Да седе дома без работа само затоа што порано работела во А1?
Дај порасни малку.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Мене не ме чуди шо си замина...Туку и ја подржувам. Јбг , самохрана мајка , сурова реалност а башка и професионалец е Танчи така да...
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
Аха...
А што треба да прави?
Да седе дома без работа само затоа што порано работела во А1?
Дај порасни малку.
Па како само она си замина бе баш она прва,оти и тетка ми e новинар у а1 па не си оди.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Тетка ти не е Танчи, сигурно...Танчи е институција.
 
Член од
8 декември 2010
Мислења
511
Поени од реакции
131
Му нема рамен да,ама во ass sucking.Реално, типот е интелегентен,остар е на јазик, ама сите знаеме какво мислење имаше за владејачкава структура пред неколку години,кога беа опозиција.И се кладам дека, ако некогаш СДСМ пак дојде на власт,Латас ќе ја смени плочата и ќе почне да го величи Б.Ц.А јас политички сончогледи не обожавам.
batka zatoa toa ti e politika da vrtis da odis kaj tie sto ti odgovaraat zato politikata se menuva ne e vezden ista na vlast zatoa sto ludzeto se menuvaat ednas mislat deka se dobri slednito pat ke glasaat za drugi taka i toj ke si gleda svoj interes so ke se tepa so opozicija koga mozi da si dojde na vlast so dr partija to ti e :D btw latas e najdobar no zarati toa sto ne e neutralen mn mi smeta
--- надополнето: Jul 31, 2011 12:07 AM ---
Праиме муабет за презентер или за шарлатан!?!

Коректно, смирено,сталожено....ПРЕЗЕНТИРАЊЕ НА ВЕСТ - барам дефиниција од дипломиран новинар,да му објасни што значи на креатроров на темава!

А ако праиме муабет за фраер шо има ајфон и рамки за очила кастм мејд од Луј Витон и саат на рука Фестина (јак кур),онда да...на Латас му нема равен...Говедо невакцинисано,ТЕЖОК малограѓанин! А да....и кошула со крокодилче!
sakas da kaze ima stil covekot?
--- надополнето: Jul 31, 2011 12:25 AM ---
Аха...
А што треба да прави?
Да седе дома без работа само затоа што порано работела во А1?
Дај порасни малку.
a neli vo kanal 5 bea site novinari za vmro i vrz niv se vrsi pritisok so bara taa tamu?koj kur?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.731
Поени од реакции
9.842
Па како само она си замина бе баш она прва,оти и тетка ми e новинар у а1 па не си оди.
Која е тетка ти ако сакаш да кажеш.. да не онаа што мавташе пред камера со неотпакувани касети дека и биле одземани од полиција ?

И ако заминала од Ш1..штоо ? да не е венчана за таму,или да седи и да трпи малтретирања од бескичмењаци
 
P

PoisonLady

Гостин
На форумот да се воведе тест за интелигенција при регистрирање.
И го замолувам членот погоре да научи што е презентер, а што новинар.
Фала Богу некој нормален. Приметив дека голем дел од вас не прават ама баш никаква разлика помеѓу овие две категории (новинар и презентер).
Туку, според мене, Љубица, Борис Тноковски и Златко Андоновски од Канал 5. Сите поседуваат добри гласови, имаат правилна дикција и привлечен изглед. Има и други но на овие им давам предност.
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
batka zatoa toa ti e politika da vrtis da odis kaj tie sto ti odgovaraat zato politikata se menuva ne e vezden ista na vlast zatoa sto ludzeto se menuvaat ednas mislat deka se dobri slednito pat ke glasaat za drugi taka i toj ke si gleda svoj interes so ke se tepa so opozicija koga mozi da si dojde na vlast so dr partija to ti e :D btw latas e najdobar no zarati toa sto ne e neutralen mn mi smeta
Батка, Латас не е политичар, новинар е.:tapp:
Новинарот е должен да биде објективен, и сам кажуваш на крај дека ти пречи што не е неутрален.
 

CF.REAL MADRID

ЦЕВКА
Член од
9 септември 2009
Мислења
335
Поени од реакции
9
Ќе нема кој да и дава пари за плата и тетка ти ќе си оди не се сеќирај.
Истото и го нудеа и на тета,за у канал5 новинар,истата сума 1000 евра плата,а и МТВ ми се чини,не викам дека нема да си замине,само сега за сега нема сигурно,додека не се дознае што понатаму....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom