Најдобар бурек според вас прават во...

Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Пица бурек во бурекчилница "Калимеро" во Прилеп
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Остајте најдобар,кажете најефтин бурек каде има.. :))
Пошто ја глеам и на количина па сето тоа ке треба и да се исплати :)
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Во новата фурна во Ново Лисиче праат топ бурек и башка стално им е тазе. Не ми текнуе како се вика, а се наоѓа позади книжара Малиот принц и кафана Цуцла :icon_lol:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Во новата фурна во Ново Лисиче праат топ бурек и башка стално им е тазе. Не ми текнуе како се вика, а се наоѓа позади книжара Малиот принц и кафана Цуцла :icon_lol:
Ај баш утре ќе го пробам, мада не ми се верува дека е толку добар.

Иначе пица-бурек во Вегера, врв! И во Ваташа ми е океј бурекот...
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Во новата фурна во Ново Лисиче праат топ бурек и башка стално им е тазе. Не ми текнуе како се вика, а се наоѓа позади книжара Малиот принц и кафана Цуцла :icon_lol:
Македонке,пробај во Ново Лисиче,кај Рамстор маркетот значи кога ке се симнеш по скалите доле ,од лева страна имаш бурекџилница,ем е добар ем само 35 денара (месо,сирење)пица бурек 40.
Подобар однос цена- квалитет нема да најдеш у Општина Аеродром ,па мислам и цело Ск :p :))
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Македонке,пробај во Ново Лисиче,кај Рамстор маркетот значи кога ке се симнеш по скалите доле ,од лева страна имаш бурекџилница,ем е добар ем само 35 денара (месо,сирење)пица бурек 40.
Подобар однос цена- квалитет нема да најдеш у Општина Аеродром ,па мислам и цело Ск :p :))
Баш ќе пробам деновиве :)
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Дефинитивно пица бурекот во Вегера а исо така има мн убав бурек во Кисми во маџари и секад е тазе...!
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
785
Тетово, Саат Маало... до џамијата... мајсторот се вика Бејта... 30 денара четврт со сирење... Као да једеш велику чоколаду са лешницима.
Ако другото е бурек, ова е нешто повеличенствено од тоа.
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Во т.ц. Лептокарија, бурекџилницата се вика "Биљана" ама сите ја знаат како "На ќошот" . Најубав пица бурек и со месо прават дефинитивно !!
--- надополнето: Aug 25, 2011 2:01 PM ---
Најточен одговор на цела тема :)

иначе бурек само у Лептокарија,до сендвичара Мами
бтв. Торбеш е :)
Е за тој зборам :)
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Во т.ц. Лептокарија, бурекџилницата се вика "Биљана" ама сите ја знаат како "На ќошот" . Најубав пица бурек и со месо прават дефинитивно !!
--- надополнето: Aug 25, 2011 2:01 PM ---

Е за тој зборам :)
ехее , немам пробано подобар бурек од тој таму , не дека сум некаков експерт за буреци но ете , подобар е и од вегера и од специјал...иначе бурекџилницата има неколку имиња - "Кај Торбешите" , "На Ќошот" , "Кај браќата" итн .. (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom