Најголемата шпиунска операција во Македонија?

Член од
30 октомври 2012
Мислења
5
Поени од реакции
0
Не влагај премногу во шеми и не си прај филмови, прислушкувањето и до сега ите како беше возможно и ако сакаат да те пронајдат ќе те пронајдат менувај броеви колку што сакаш.

Уствари нема ништо лошо во регистрацијата на сопствениците на броевите, ниту во тоа да можеш да добиеш информации чиј е бројот.

Кај домашните фиксни телефони таа опција постои од како е поставена телефонската мрежа.
Hah-i ja vikam ic da ne se kries.
Toj dilot sto go napravi koga togas ke izleze na videlina.
Dobro poznat si,ne se samoizmacuvaj so krienje ;)

Seto toa e ubavo-ako seuste zivees vo bajkata na "bratsvo i edinstvo" i eks yu.
Zivees li ti vo Makedonija? Koja godina e sega?
Da ne sme pobrkale nesto? o_O


A ova zelenovo-da go proverime moze li?
Javi se na informacii i pobaraj fiksen telefon na
- Mijalkovi - pobaraj go Saso
- Gruevski- da receme na nekojsi Nikola
- Crvenkovski - ako ima mnogu pobaraj go Branko
- Ivanovski Igor,Makraduli Jani itn..
Ili,nemora da e na vlast-dovolno e da oplackal/kupil nekolku firmi.
100% deka ke ti dadat fiksen telefon od niv.

Inaku-ideata za predpotopski telefon ne ti e losa. :нинџ:
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
па не за џабе јас уште сеа ги редам со убави зборови до 10то колено ако осетам ехооооо :D
мислам дека сеа најчесто следени се оние бројчиња кои се на име на некој што работи во државната администрација :)
И ехото ти е сигурен показател дека те прислушкуваат , м ? Тогаш значи мојов постојано го прислушкуваат, пошто постојано има фонија, дури и нова картица не употребувана да ставам има ехо.
--- надополнето: 31 октомври 2012 во 17:44 ---
Пријателче можеш и ти да отидеш во телеком или кај мобилниот оператор и да им речеш да не издаваат информации за твојот број, исто така и да го крие бројот кога ќе вртиш некаде.
 
Член од
30 октомври 2012
Мислења
5
Поени од реакции
0
И што сега? Сите ќе си продолжиме да си користиме телефони, на никој нема да му чуе. Како до сеа да не се прислушкувало. Со секој смартфон си има и GSM и свесно го користиме, само што сега некој го фатил опасна параноидна досада па си склопил мејл со јака теорија на заговор и ајде сеа спамувај.
Нека прислушкуваат бре нека си е*ат матер. Јас и така сум досадна на телефон има да се покаат што ме слушаат :)



Jas ,jas i pak jas. A sto e so drugite lugje vo Makedonija?

Ili,ako voopsto ne si ja sakas privatnosta-zosto ne si dades ime prezime,adresa nekade javno.Pr. vo seksi oglasine po vesnicite?
(sakav samo da te pottiknam do kraj da ides so istata logika)
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
На кој не му е гајле дали го прислушкуваат или не, нека отвори еден акаунт на http://www.justin.tv/ па нeка приклучи дома 5-6 камери и да им даде линк на "големиот брат" па да го гледаат 24 часа што прави, кога јаде, кога спие, кога :гомце:.... и т.н. не ги мачете само со телефони да ве прислушкуваат.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.187
Поени од реакции
25.871
A ova zelenovo-da go proverime moze li?
Javi se na informacii i pobaraj fiksen telefon na
- Mijalkovi - pobaraj go Saso
- Gruevski- da receme na nekojsi Nikola
- Crvenkovski - ako ima mnogu pobaraj go Branko
- Ivanovski Igor,Makraduli Jani itn..
Ili,nemora da e na vlast-dovolno e da oplackal/kupil nekolku firmi.
100% deka ke ti dadat fiksen telefon od niv.

Inaku-ideata za predpotopski telefon ne ti e losa. :нинџ:
Може за ова. Еве една страница со телефонскиот именик на телеком. http://lom.com.mk/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=118
- Мијалкови. Во Скопје ги најдов и Сашо и Владимир, со по 2 фиксни телефонски броеви.
- Груевски. Никола го нема бидејќи нема телефон на негово име. Ама затоа Надежда е тука.
- Овде нема ништо ниту на име Бранко, ниту на име Јасмина. Веројатно немаат фиксен телефон.
- Има неколку Игор Ивановски и двајца Јани Макрадули. Пребарував и други имиња што ми дојдоа на памет. Повеќето ги имаше.
 
Член од
20 декември 2008
Мислења
593
Поени од реакции
1.192
Jas ,jas i pak jas. A sto e so drugite lugje vo Makedonija?

Ili,ako voopsto ne si ja sakas privatnosta-zosto ne si dades ime prezime,adresa nekade javno.Pr. vo seksi oglasine po vesnicite?
(sakav samo da te pottiknam do kraj da ides so istata logika)
А чоече, што си толку напукан. Ако толку те фатило параноја не користи мобилен телефон. И нормално ЈАС за мене си зборувам, нема што да ме боли мене за некој со бизнис валкан и дубари дали ќе го фатат или не и дали мене дечкото ќе ме замара или не. И извини вака да се изразам, што к*р да барам јас во секси огласи? По твојата логика. Каде треба и мора давам име, презиме и не се кријам.
 
R

Randy

Гостин
Да бе некој со нас обичните смртници ќе се занимава по цели денови и уште ќе ни прави чест да ни слуша разговори и да не следи. Аман доста со тие филмови. Го заболе некого за Петко или за Тасе па уште и ќе троши пари и време да ги следи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom