Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Eden Portal od Rumanija vcera napraese reportaza za nas..
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Немаше визи да добиете или касно ви текна дека треба да аплицирате за визи ?
Па немаше да добиеме а имаше неκои што аплициρаа своеволно ама не добија мислам, а и на Астρит Фазлиу не му дадоа виза бидејќи е од Κосово
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.891
Еден опасен веќе... коа игравме у август 5-6 души седевме пиевме вечерта пред утакмица, дечките си дојдоа со нас муабет цела вечер налепници менување и сл. А они беа на игралиштето 20 и повеќе, сега истите тие што сакаа тогаш дружба, сега прават акции на Комити од Влае кој се 15- али нема везе таква ни е тифо сцената :)
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.980
Поени од реакции
6.903
Еден опасен веќе... коа игравме у август 5-6 души седевме пиевме вечерта пред утакмица, дечките си дојдоа со нас муабет цела вечер налепници менување и сл. А они беа на игралиштето 20 и повеќе, сега истите тие што сакаа тогаш дружба, сега прават акции на Комити од Влае кој се 15- али нема везе таква ни е тифо сцената :)
Иначе јас колку што знам VLAE CREW се мајци што си ги направиле деца кои се од Влае ( Комити и СПБ) али нема врска со навивачка група или сум грешка ?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.891
Иначе јас колку што знам VLAE CREW се мајци што си ги направиле деца кои се од Влае ( Комити и СПБ) али нема врска со навивачка група или сум грешка ?
Ne si greska taka e. Mu doagja ko Komiti da zemat maica na Ohrigjanite so maica vlaska maala...
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Добро е шо налетале само на Рибари,замислете да се начекаа со Охри Кежуалс:vozbud:,партали ќе летаа....:eek:
Кежелс, да се разбереме. Ах бре...да не се знаело бритиш-инглиш ццц.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Кежелс, да се разбереме. Ах бре...да не се знаело бритиш-инглиш ццц.
Да бе,Кежелс било:icon_mrgr:,знаев дека нешто ми фалеше во претходниот пост,никако не ми текнуваше...:гик:
Јебига не е секој роден да го владее бритиш-инглиш јазикот...:гик:
 
Член од
5 јуни 2013
Мислења
79
Поени од реакции
466
Ова ако е падната вчера маичкава тогаш сум ја фатил случката у живо на Славја плажа.:D Играм карти на плажа и блиску до мене глеам збрка, двајца дечки дрпнале маица црна беше, највероватно оваа, тој едниот ја собрал и у моментот коа се свртев глеам му ја фрла на тој другиот подалеко шо беше, на овие шо им падна маичкава одма изреагираа почнаа да го бркаат тој со маичката ама ете изглеа не го фатиле. Се збореше демек Ф.А. на ЦПБ им земале ама изглеа Рибариве биле. Кои и да биле искусно со дофрлања маици 2ца им украдоа на 7-10 невнимателни дечки. :нинџ:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ова ако е падната вчера маичкава тогаш сум ја фатил случката у живо на Славја плажа.:D Играм карти на плажа и блиску до мене глеам збрка, двајца дечки дрпнале маица црна беше, највероватно оваа, тој едниот ја собрал и у моментот коа се свртев глеам му ја фрла на тој другиот подалеко шо беше, на овие шо им падна маичкава одма изреагираа почнаа да го бркаат тој со маичката ама ете изглеа не го фатиле. Се збореше демек Ф.А. на ЦПБ им земале ама изглеа Рибариве биле. Кои и да биле искусно со дофрлања маици 2ца им украдоа на 7-10 невнимателни дечки. :нинџ:
Милион пати сум кажал и пишал,ќе пишам уште еднаш.
Ако не си спремен да го браниш реквизитот по секоја цена,не го носи и не се курчи на други места,ама душа курчаторска не издржува.Мисли дека со таква маица ќе легне полесно пичка мислејќи дека е некој јак хулиган.
Дечишта.Ако им е,памет за друг пат.Ако го имаат.
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Милион пати сум кажал и пишал,ќе пишам уште еднаш.
Ако не си спремен да го браниш реквизитот по секоја цена,не го носи и не се курчи на други места,ама душа курчаторска не издржува.Мисли дека со таква маица ќе легне полесно пичка мислејќи дека е некој јак хулиган.
Дечишта.Ако им е,памет за друг пат.Ако го имаат.
Ако збориш за овој изгубен реквизит, ова не е никаков навивачки реквизит посебно не од Комити. Така да немало што да мислат за да ја бранат маицава.
А дека вавки дешавк иима и дека има голем број на пиченца што би ја дале маицата ако само им речеш а не па да им удриш шамар, а ја носат кај стигант, има и тоа голем број. Ајде дрес би разбрал да носиш од клубот, ама навивачки реквизит ниакд нема да разберам освен на утакмциа на друго место по плажи и кафичи да ги носиш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom