Навала од Македонци во Грција

divjak

Aker
Член од
9 јули 2006
Мислења
97
Поени од реакции
1
Знаци дечки да те разберите јас сум против одење во Грција, ако трошиме пари таму значи плаќаме одреден процент за пропагандите кои ги прават против нас, од друга страна нека ми објасни некој како може охрид да ме привлечи мене едноставно таму е СРАЊЕ тешко самите охриѓани се све дебили и мислат дека ние сме доволно големи будали па секоја година нив ке ги полниме со пари а тие ќе си лежат и ќе уживаат, е па браќа кога моите луге ме прават будала јас ќе одам да трошам пари таму каде што ќе бидам респекритан, нека разберат охриѓани дека со идиотизам не се привлеква туризам, одинствена причина што лугето одат охрид е тоа дека немаат доволно пари да одат на друго место друга причина не гледам јас
 
P

Princ

Гостин
кога моите луге ме прават будала јас ќе одам да трошам пари таму каде што ќе бидам респекритан
Во Грција?
Јас некогаш навистина не можам да ве разберам. Ама ич онака.
毛泽东/毛澤東 - ич :toe:
 

divjak

Aker
Член од
9 јули 2006
Мислења
97
Поени од реакции
1
Во Грција?
Јас некогаш навистина не можам да ве разберам. Ама ич онака.
毛泽东/毛澤東 - ич :toe:

Прво процитај што имам напишано после можиш да коментираш, процитаја првата реченица
 
P

Princ

Гостин
Прво процитај што имам напишано после можиш да коментираш, процитаја првата реченица
Све комплет прочитав.
Почнуваш со
Знаци дечки да те разберите јас сум против одење во Грција, ако трошиме пари таму значи плаќаме одреден процент за пропагандите кои ги прават против нас
и завршуваш со
кога моите луге ме прават будала јас ќе одам да трошам пари таму каде што ќе бидам респекритан
и ај сеа, како да не учам кинески?
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
250
Поени од реакции
19
кога моите луге ме прават будала јас ќе одам да трошам пари таму каде што ќе бидам респекритан
respek-ritan?

ili respekt-iran (pocituvan)?

vo pravo e Princ, kineski, swahili, nesho e muabetov, ama Makedonski muabet ova ne e.

:pos2::pos2:

ako vo ohrid ne mojs da se izboris da te pocituvet lugjeto, vo grcija ke te pocituvet, sigurno :tapp::nesvest:
 
Член од
8 март 2008
Мислења
81
Поени од реакции
4
Толку беше од нашиот инстант патриотизам, кратко не држеше...
Ајде народе, навалете во Грција, секое евро што мачно сте сте го заработиле инвестирајте го во фондот на ХРИСИ АВГИ и ЛАОС, за да купат нови палки да ви ги искршат колите.
П.С. : На идење попат, набавете и вазелин од аптеките, да се најде...и мала препорака , кога ќе ве плукнат дека сте Скопјанос, потврдете веднаш или кажете дека сте Вулгарос, кротко свиткајте ја главата и гледајте во земја...пардон, мижете, оти кога ќе го кажете тоа и ќе ја свиткате главата надоле, ќе погледнете во Македонска земја...

Се извинувам за вулгарниот и груб пост, ама толку се изреволтирав кога видов што се случува , па цело време пцујам, морав да се издишам малку...
 

Македонцки

мадрфакр
Член од
23 ноември 2007
Мислења
4.281
Поени од реакции
634
1.значи како пагате на А1 репортажи...чудо едно

2.природно на долг рок тоа доле со ова горе ке се спои...

3.анализа, анализа анализа пред осуда
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Патриотизмот е тоа што го мислиш а не како се покажуваш пред другите. Џабе ти е ако носиш знамето од Виргина на гради ако во себе ти е гајле. Патриотизмот се гледа во љубовта кон земјата а не омразата кон другите. Патриот е тој што ја сака земјата а не што напаѓа ако правиш нешто банално. А овдека работава е банална. Идење на одмор во "непријателот" (Грција) = непатриотизам и непочитување на земјата?
Пинг.

Навала на Македонци во својот крај -Јужна Македонија на Халкидики и Солун. :helou:
Понг.

Море мамичето у пиче :sekss:на сите кои отидоа и кои допрва се спремаат да одат. ГЛУП НАРОД:uvo::uvo::uvo::uvo::uvo:- поглуп немам сретнато. Како не ги жигосаат таму, та кога ќе се вратат :drk:.
Меч-поинт.

Тоа им е во психата бе, тие таму сигурно им се додворуваат и паѓаат пониско отколку што можат да замислат. Не смејат ни да зуцнат за тоа од каде се, а не пак ШТО СЕ. Одмор од кој повеќе ќе се замориш.
Гејмовер.

Вашиот патриотизам на темава е исто толку голем, колку на тие кој пробуваат да ја стават Македонија во еРепублик.
Едно е да збориме за газење на достоинство, а друго е секој кој не отишол во Грција да е најголем патриот.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
445
Поени од реакции
14
Од тие 5000 што заминале кај Гејците 30% ако имаат Мкд пасош јас веднаш го дилитам профилот...тие не се понижуваат во Гејлада...тие одат таму како Српски,Бугарски и какви не граѓани :tapp:
5000 so makedonski pasos bea a drugi 2000 bea so stranski pasosi

Толку беше од нашиот инстант патриотизам, кратко не држеше...
Ајде народе, навалете во Грција, секое евро што мачно сте сте го заработиле инвестирајте го во фондот на ХРИСИ АВГИ и ЛАОС, за да купат нови палки да ви ги искршат колите.
П.С. : На идење попат, набавете и вазелин од аптеките, да се најде...и мала препорака , кога ќе ве плукнат дека сте Скопјанос, потврдете веднаш или кажете дека сте Вулгарос, кротко свиткајте ја главата и гледајте во земја...пардон, мижете, оти кога ќе го кажете тоа и ќе ја свиткате главата надоле, ќе погледнете во Македонска земја...

Се извинувам за вулгарниот и груб пост, ама толку се изреволтирав кога видов што се случува , па цело време пцујам, морав да се издишам малку...
Abe i vo Makedonija idat mnogu grci i nie mozime istoto da mu go prajme ama ovci sme nie samo na pari mislime. Na primer vo grcija da odis da kupis nesto ne stanva od stol da te usluzi go zema vesnikot i se praj deka ne te slusa, a ko ke dojdi nekoj srbin, poljak, ceh ili dr trca so pobrzo da go usluzi(kako da saka da mu se natrti).A na primer tuka bev svedok na eden slucaj vo edna prodavnica vo carsijata. Vlegvat grci i i zboruvat makedonski i prodavackata gi giba mu vika Makedonski znajte, a toj ko iz pushke ne zboram Makedonski samo Bulgaros, i prodavackata ja navedna glata se ustrami.Muabetot mi bese deka i tuka i tamu pak ne gazat tie ama nie sme ovci ke ne strizat koga sakat.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Вашиот патриотизам на темава е исто толку голем, колку на тие кој пробуваат да ја стават Македонија во еРепублик.
Едно е да збориме за газење на достоинство, а друго е секој кој не отишол во Грција да е најголем патриот.
немааа везаааа...само не се при пари ...тоа “патриотите“ :)...и веројатно грциве како на неосигурани не им даваат виза...на тоа ливчето...:)
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Ah sto sakam nekogo da prebijat vo Grcija sto mi e merak
 
Член од
8 март 2008
Мислења
81
Поени од реакции
4
Абе кога малку ќе размислам подобро, и не треба да се нервирам од тоа што се случува. 99% од тие што одат на одмор , не осетиле што значи Грчки фашизам, се надевам дека ќе имаат шанса, за да гледаат пореално на проблемот.
Оние другите, слични на мене, со лузни во душата, ќе разберат за што пишувам...
За тие што не знаат еден пример, за жал вистински - доаѓаат грчки фашисти наутро, те вадат од куќа, те држат на нишан и пред твои очи ти ја палат куќата. Потоа ти оставаат порака, кога ќе се вратат , и тебе ќе те запалат....
Го фаќаш детето за рака и преку планина , да го спасиш. Попат те бомбардираат со напалм, само физички да те уништат.
Бев пред неколку години во селото, влегов во нашиот двор - племната падната, куќата сроната, дворот обраснат во трева.
И, треба сега да му отидам на истиот тој фашист и да му давам пари, и да речам, еј што ќеф било тука, да му фрлам едно 1000 евра, да го заебам до даска, за да може утре да лае и да ме избрише и мене, оној што остана од Македонскиот сој што го требеа....
НЕМА ШАНСА, NO WAY....
Ама Македонското си работи кај нас - што ми е гајле кој што има со Грците, важно мене да ми е убаво...
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
немааа везаааа...само не се при пари ...тоа “патриотите“ :)...и веројатно грциве како на неосигурани не им даваат виза...на тоа ливчето...:)

Што има везе дали имаат или немаат пари ?

Ти да имаш пари ке одиш во Грција а вака зашто немаш ке чмаеш во Охрид ?


Ебати размислувањето ....
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Абе кога малку ќе размислам подобро, и не треба да се нервирам од тоа што се случува. 99% од тие што одат на одмор , не осетиле што значи Грчки фашизам, се надевам дека ќе имаат шанса, за да гледаат пореално на проблемот.
Оние другите, слични на мене, со лузни во душата, ќе разберат за што пишувам...
За тие што не знаат еден пример, за жал вистински - доаѓаат грчки фашисти наутро, те вадат од куќа, те држат на нишан и пред твои очи ти ја палат куќата. Потоа ти оставаат порака, кога ќе се вратат , и тебе ќе те запалат....
Го фаќаш детето за рака и преку планина , да го спасиш. Попат те бомбардираат со напалм, само физички да те уништат.
Бев пред неколку години во селото, влегов во нашиот двор - племната падната, куќата сроната, дворот обраснат во трева.
И, треба сега да му отидам на истиот тој фашист и да му давам пари, и да речам, еј што ќеф било тука, да му фрлам едно 1000 евра, да го заебам до даска, за да може утре да лае и да ме избрише и мене, оној што остана од Македонскиот сој што го требеа....
НЕМА ШАНСА, NO WAY....
Ама Македонското си работи кај нас - што ми е гајле кој што има со Грците, важно мене да ми е убаво...
Да речи Господ да не се вратат и аир да не видат од цел одмор,со проливи и температура да го поминат.
Како го кажа ова ме доизнервира.
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Да речи Господ да не се вратат и аир да не видат од цел одмор,со проливи и температура да го поминат.
Како го кажа ова ме доизнервира.
Ne treba taka za niv samo svinski grip i nikogas arno vo zivot da ne vidat predavnici
 

Kajgana Shop

На врв Bottom