Можна ли е таква бременост?

Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Мене како ми се гледа работава оваа гарант ке забремени во некој базент или езеро кајшто дркал некој
Мислиш дека не може да се забремени во базен? Знам со сигурност дека може, дури имам и слушнато за еден случај во Кавадарци. Во езеро не може, бидејќи има повеќе капачи.
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
^ никој не рече дека не можи можи и јас знам случај , ама кога ке забремениш така можеш да мочаш колку сакаш ништо не те спасува
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.759
Мислиш дека не може да се забремени во базен? Знам со сигурност дека може, дури имам и слушнато за еден случај во Кавадарци. Во езеро не може, бидејќи има повеќе капачи.
What the??? Оваа Lady.Q да не е администратор на Glamstick or something? :uvo:
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
^ никој не рече дека не можи можи и јас знам случај , ама кога ке забремениш така можеш да мочаш колку сакаш ништо не те спасува
Абре ти зборам да се измоча женската ОДМА после односот. И обавезно после капење во базен. За секој случај после капење во езеро. Единствено после капење во море, не мора, бидејќи солената вода ги уништува сперматозоидите и ги неутрализира јајце-клетките.
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
aj објасни по која логика после мочање се уништуваат сперматозоидите?
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
aj објасни по која логика после мочање се уништуваат сперматозоидите?
Не биди глуп, не се уништуваат, СЕ ИСФРЛААТ надвор-од-женското-и-така-нема-бременост!!!
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
добро мис смарти пентс, објасни како се исфрлаат со мочање
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Не биди глуп, не се уништуваат, СЕ ИСФРЛААТ надвор-од-женското-и-така-нема-бременост!!!

Wtf???????
Abe ti koe odd. si? Ustvari p*cka si videl li u zivot? Znaes li kako funkcionira^?
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
Просто и едноставно, седнуваш на шоља и мочаш :toe: LOL!

--- надополнето ---



А ти знаеш?

де ма амн, питам те процедурата од која мочката ке дојде до спермата па ке ја исфрле, тоа ми го објасни.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
958
Поени од реакции
727
Вака сеа, гледам дека неколку од вас се озбилно збунети-мочката пред да излезе од телото поминува низ ваги**а и ја измива од сперматозоиди кои претходно влегле...

--- надополнето ---

И веќе немам намера да објаснувам, нека си праи кој како знае...
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
e де кажи ми ти анатомијата ја знаеш ли на женското тело или само така ги тресеш зелени, абе јас што сум машко 3 пати подобро ја знам, мочниот меур право во мочното каналче оди која вагина ја мие кои сини очи
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.881
Вака сеа, гледам дека неколку од вас се озбилно збунети-мочката пред да излезе од телото поминува низ ваги**а и ја измива од сперматозоиди кои претходно влегле...

--- надополнето ---

И веќе немам намера да објаснувам, нека си праи кој како знае...
Види сега теоријата дека си некое педериште сеуште стои,пошо очигледно појма немаш како функционира женското тело,второ ако по некоја пука случајност ако си женско за коешто давам 0,1% веројантос ај бутниси два прста таму кај што ти излага мочката ако успееш да бутнеш таму два прста тогаш си во право за ова што го збориш ако не успееш тогаш не си во право,
и уште нешто глуп/а си како турски кур ебате беља ебате тебе изгледа некој те ебе у мозок а не у онаквото:pos2:
Пардон очигледно не се работи за здрав мозок
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Urinating or taking a bath or shower will also not wash sperm out.

Него ај ма/бе кажи кој е тој гиникологот ,што те лажит.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Мајка и` на другарка ми е гинеколог. Дошла некоја 30 годишна и кажала дека се заштитува со тоа што ќе се замие после односот. Тоа е за неа контрацептивна метода. Слично ми е ова со мокрењето, дека се исфрлале сперматозоидите... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom