Машински Факултет

4Man

...
Член од
14 јуни 2009
Мислења
46
Поени од реакции
1
znae li nekoj od kaj da najdam seminarska metalografija ? tnx
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
kaj Костиќ полагав Хидраулични машини и уреди.Не знам кој предмет го слушаш али ако си за тој,тогаш многу е битно да му ги следис предавањата.Запишуј си што збори,ако не ,бар заокружувај ги сликите во учебникот што ги објаснува.Не дава типот прашања така да теоријата му е многу битна.А конкретно као побитни што се паѓаат се сложен цевковод,кавитација од прв колоквиум и за втор обавезно ке ви даде да нацртате некоја шема.Така да болје да си го фатиш на колоквиуми бидејки јас бев на испит и даде дупло од тоа што го дава на колоквиум
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Ај некој ако знае вакво чудо да црта ако може да ми каже како да го изведам тоа. Фала! :smir::smir::smir::smir::smir:
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Врска неам, за брат ми е на книгата пишува Збирка решених задачи из турбомашина. Ако има таков предмет ок :)
Ај ако знае некој како да го нацртам на компјутер ова нека ми помогне, ако има некоја програма за ова нека каже која за до петок треба да е готово :smir::smir::smir:
 

abeOstaviSe

Apathic
Член од
19 февруари 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
Ај некој ако знае вакво чудо да црта ако може да ми каже како да го изведам тоа. Фала! :smir::smir::smir::smir::smir:
Da ne e slucajno karakteristika na turbo pumpa ? Onaka samo hint, sledniov semestar ke go slusam taka da nema help

Davam pomos soveti za polaganje kaj Predrag Popovski.. Jbg srekno i so
znaenje odnosno plukanje i mocanje krv :pos2: go poloziv na prviot ispit :vozbud:. A ovaj semestar projdov na kolokviumi kaj M.Mirceski :vozbud: .
Normalno Mirceski e pickin dim vo sporedba so PP. :tapp:
 

Ivan Makedonski

Самопрогласен патриот
Член од
19 август 2009
Мислења
290
Поени од реакции
19
Ај некој ако знае вакво чудо да црта ако може да ми каже како да го изведам тоа. Фала! :smir::smir::smir::smir::smir:
Малце каснам со одговоров :pos2: ова ти е збирка решени задачи по турбомашини од М. Бабич...иначе дијаграмов на сликава е една од посложените задачи за решавање од темата на к-ки на пумпи...овде имаш две пумпи врзани паралелно и уште еден куп срања...така да пазете се од Поповски ако имаш вакви предмети кај него :tapp: wish you luck :vozbud:
 
Член од
20 септември 2007
Мислења
38
Поени од реакции
1
Здравје нека е , планирам да се запишувам на Машински - Енергетика и Екологија.
Некое ваше мислење, сугестија, предлог. Ако има некој студент сегашен или иден, нека ми пишува, веројатно ќе бидеме колеги :)
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Препорака за професор што држи приватни часови по хидраулика ?
 
Член од
26 септември 2008
Мислења
59
Поени од реакции
2
ако може некој да каже како се поминува кај Лазе Трајковски (Основи на автоматското управување), како е на колоквиуми, колкава е тежината на задачите итн.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Sto predmeti ima(v)te vo prvite 4 semestri na masinski? Jas isto studiram ali vo Germanija i me interesira dali ucime isti stvari... :)
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
T

Tetro

Гостин
Hmmm na stranite se toa listi od smerovi, jas prasuvav za predmetite sto gi ucite... Kaj nas nemame smerovi na fax.
уште од старт се гледа дека многу помалку учите.

да не те навреди ова, ама многу сте мрзеливи,

кликни на било кој смер, и најдолу инаш линк со листа на предмети кои се изучуваат во секој семестар :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom