Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
29 јули 2008
Мислења
262
Поени од реакции
34
Јас имам еден предлог да дадам: Сите мислења од рамковниве на форумов да бидат целосно игнорирани - целта им е да не вртат у круг и да се тргаме од поентата. Како прво и основно НЕ заслужуваат да им биде обрнато ни тронка од нашето внимание и интелект - тоа они само го злоупотребуваат да ни нанесат стрес. Заклучок: Со будала не се расправај - прво ке те спушти на негово ниво и после ке те победи на искуство.
 
Член од
2 февруари 2006
Мислења
1.500
Поени од реакции
160
Подолу коментарот не сакам да ти го цитирам затоашто и во тие работи не се согласувам. Пример, сте примиле 300.000 бегалци... Како ВИЕ сте ги примиле кога кај мене дома спиеја, и јадеа од мојата храна? Каков факултет сте ми дале кога јас кога го побарав пративте полиција да ме тепа, и го добив со оружје? Чекај малку, не си дал ти ништо.
Принц незнаев дека е твој стенковец аеродромот? На аероклубот после тоа години му требаше да се опорави, пистата да се исчисти, просториите да се вратат во првобитна состојба. Башка да не зборам што децана им се пуштија на авионите што не беа во хангар скриени (зашто беше препун) ко гремлини и партали ги направија. Ама што знае дете што е авион од 50 000 евра битно да си има занимација...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Каков факултет сте ми дале кога јас кога го побарав пративте полиција да ме тепа, и го добив со оружје? Чекај малку, не си дал ти ништо.
Море ти треба да частиш шо така лесно си поминал. Не те легнаа со лице кон земја на некој земјан пат и не те егзекутираа со рафал во грб и куршум во глава за да се осигурат дека си мртов.
Гледаш дека не се сите рамноправни овде, некој ради националност ќе јади ќотек, некој куршум в тил.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
јас само едно ќе кажам да зошто истите муабети се вртат, вие викате дека македонецот во судски спор со албанецот е дискриминиран ние тврдиме обратно,еве малку оф топик за еден пример, еве влези во фан клубот на јуве ќе видиш дека сакат трета звезда во дресот а во фан интер контрират, или пак навијачите на реал викат дека се штетени од судијата а на барса викат не, а двете страни се македонци а се пцујат за фудбал, знаеш зошто? затоа што двете страни имаат свои желби,идеали итн и ти не можеш мене да ме убедиш ни јас тебе
AMA CEKAJ BE !??!?!?! KAKVI VI SE TOA IDEALI NA TUGJA ZEMJA VIE NORMALNI LI STE ?!?!?!
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Gi ubija decata za da pratat poraka do makedoncite da ne odat na smilkovsko ezero zatoa sto e albansko, neli Albanec e koncensioner na ezeroto. Kucinjaaaaa Da zivee MAKEDONIJA.
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.704
Поени од реакции
19.766
Ние можеме да се препираме до утре сабајле, они си го праат она што си го наумиле, а ние остануваме со пишувањево и со прстот... незнам што сорта сме од народ бе, додека ти колат деца ко жртвени јагниња ние седиме и посматраме сиутација, ај замислете да беше обратно имаше да шетаат ко убици низ Скопје и ќе тепаа се што е македонско или христијанско, ко гулутница делуваат, дали некогаш ќе се освестиме се прашувам, колку треба да не изгорат за дигнеме глава и да се спортивставиме ?
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Ние можеме да се препираме до утре сабајле, они си го праат она што си го наумиле, а ние остануваме со пишувањево и со прстот... незнам што сорта сме од народ бе, додека ти колат деца ко жртвени јагниња ние седиме и посматраме сиутација, ај замислете да беше обратно имаше да шетаат ко убици низ Скопје и ќе тепаа се што е македонско или христијанско, ко гулутница делуваат, дали некогаш ќе се освестиме се прашувам, колку треба да не изгорат за дигнеме глава и да се спортивставиме ?
Се ќе им се врати тоа како бумеранг, верувај, пример кога имаше тепачки низ МАКЕДОНИЈА поради убивството во Гостивар. Кога имаше насилен протест на велигден другиот ден немаше жив од нивните низ Центар и низ школите. Како што реков, се тоа ќе им се врати
 

bitushanec

Борец за човекови права
Член од
17 јануари 2006
Мислења
3.741
Поени од реакции
814
Ние можеме да се препираме до утре сабајле, они си го праат она што си го наумиле, а ние остануваме со пишувањево и со прстот... незнам што сорта сме од народ бе, додека ти колат деца ко жртвени јагниња ние седиме и посматраме сиутација, ај замислете да беше обратно имаше да шетаат ко убици низ Скопје и ќе тепаа се што е македонско или христијанско, ко гулутница делуваат, дали некогаш ќе се освестиме се прашувам, колку треба да не изгорат за дигнеме глава и да се спортивставиме ?
Истото беше со талибаните во Авганистан. Прво, во 70`те години од минатиот век америте ги поддржуваа талибаните, ги силеа на радикален ислам за да им го видат ретардираниот ум, за да после ги средат како што знаат и умеат. Така ќе биде и со нашиве талибани. Само нека се силат, нека си го покажат правато џихадистичко лице и ќе завршат како талибаните во некоја планина во Шкиперија.

Ние треба да демонстрираме против албанскиот радикален исламизам, меѓутоа над 200,000 луѓе и тоа мирно, достоинствено и христијански, без никаков партиски предзнак, и да дадемо поддршка на судот и законите да ги осудат раикалните талибани кои во џихадистичкиот терористички акт ги убија децата и младиот човек кај Смилковското езеро. Мене нема да ми се оди на протест против џихадистите ако нашава опозиција се вмешува, која е главен виновник за оваа ситуација,, со давање 200,000 државјанства на косовари. Двајца од осомничените за џихад биле косовари кои добиле македонско државјанство пред 18 години.
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Дали се најавени протести во Белград за апсењето на тие кривите во суратите??? Или некако стравот игра? Ајде да даде господ сите да ги снема, редно е да се притиснат...еден да не остани-трага да им снема на инцестните...и онака соживот нити имало, нити има, нити ќе има ....
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
За првпат ја видов министерката толку самоуверено да збори, очигледно е дека имаат несоборлив доказ.
После долго време, вчера спиев мирно.
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Приведен уште еден осомничен за масакрот кај Смилковци

Крими | 8. мај 2012 - 11:23
Полицијата уапсила шести осомничен за терористичкиот акт кај Смилковско езеро, објави Алфа.

Од судот е потврдено е дека станува збор за лицето Хаки Хазири. За Хазири досега се претпоставуваше дека се наоѓа во бегство. Шестиот осомничен не е директен извршител на убиството туку е осомничен дека и помагал на групата која била директно инволвирана, објавува Алфа
На Хазири, судот му одредил 30 дневен притвор. Притворени се уште тројца од учесниците во петкратното убиство, а двајца осомничени се во бегство.
Од МВР сеуште не ја потврдиле оваа информација.

http://press24.mk/story/makedonija/krimi/priveden-ushte-eden-osomnichen-za-masakrot-kaj-smilkovci
 

Rale

Crno Beli Svet
Член од
14 април 2012
Мислења
809
Поени од реакции
723
Истото беше со талибаните во Авганистан. Прво, во 70`те години од минатиот век америте ги поддржуваа талибаните, ги силеа на радикален ислам за да им го видат ретардираниот ум, за да после ги средат како што знаат и умеат. Така ќе биде и со нашиве талибани. Само нека се силат, нека си го покажат правато џихадистичко лице и ќе завршат како талибаните во некоја планина во Шкиперија.

Ние треба да демонстрираме против албанскиот радикален исламизам, меѓутоа над 200,000 луѓе и тоа мирно, достоинствено и христијански, без никаков партиски предзнак, и да дадемо поддршка на судот и законите да ги осудат раикалните талибани кои во џихадистичкиот терористички акт ги убија децата и младиот човек кај Смилковското езеро. Мене нема да ми се оди на протест против џихадистите ако нашава опозиција се вмешува, која е главен виновник за оваа ситуација,, со давање 200,000 државјанства на косовари. Двајца од осомничените за џихад биле косовари кои добиле македонско државјанство пред 18 години.
Eve ti najnov primer druze..bese li Gadafi niven milenik...ili on ili nikoj pa sto mu se sluci.
Sakavte prava kljunovi,gi dobivte.
Sakate teritorija,,e togas samo exodus za vas.
Jebiga..baravte-gledajte.
 
Член од
25 април 2010
Мислења
91
Поени од реакции
107
само едно интерпретирање има не можат да го сменат ни селефи ни ханбели ни радикали ни никој,изворот е еден а во тој извор пишува ако убиеш невин човек е исто како да си го убил цело човештво, се согласувам дека тие се пофундаменталисти практикуват и слаби хадиси бидејќи не сакат да попуштат ништо,на пример со скратените пантолони тоа не е обврзувачки,ни брада не е. значи секондарните работи што не се многу важниги разликуват од нас другите,а за убиство ти кажав дека сите така мислат затоа што е во куран,а да беше хадис тогаш ќе имаја можност да ги спојуват итн. а не негирам дека има блак шип(лоши момци) во секоја нација-религија има такви ама исламот не се идентификува со нив
Очигледно можат да го сменат и го менуваат во интерес на исполнување на нивните болни убедувања.Гледам дека ти не си вехабија бидејќи кажуваш дека користат често даиф хадиси кои ги претставуваат како сахих-тоа селефија нема никогаш да го признае,но исто така гледам дека успеале и да ти делуваат на еден начин кој во твојата глава прави да изгледаат безопасни-можеби малку по фундаменталистички настроени од останатите.Тоа е дел од нивниот план и игра.Да се претстават како поголеми верници на повисоки нивоа од обичниот традиционален муслиман и да го стекнат нивното почитување додека подоцна целосно не ојачаат и соберат доволно следбеници за истите тие извртени идеали кои ги следат да ги наметнат на истиот оној муслиман кој го кажувал истото ова што ти денес го кажуваш.Немој да наседнуваш на нивната пропаганда,затоа што ако го направиш тоа ќе бидеш најголемиот негатор на животот,прво на својот а подоцна на животите на сите останати околу тебе.Македонците не се борат против исламот,се борат против радикализмот од било кој вид,а селефиите како пропагатори на едно болно сваќање на исламот не прават ништо освен што може да доведат до исчезнување на муслиманите на Балканот-зборови на шефот на босанската тајна служба.

Ова е Абу Хамза ал Масри,еден од главните селефиски шејхови и човек од чија џамија во Лондон излегоа голем број на терористи кои подоцна завршија во Гвантанамо.Ова е човек чии предавања најмногу се сервираат од селефиските шејхови ширум светот меѓу другото и кај нас.Неговите видеа се најпрегледувани на selefimedia.com има статус на своевиден светец помеѓу нив.


Па види дали единствената разлика помеѓу обичниот традиционален муслиман и селефијата е само брадата,никабот и кратките панталончиња или има тука нешто многу повеќе.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Приведен уште еден осомничен за петкратното убиство кај Смиљковци

Полицијата уапси шестоосомничен за терористичкиот акт кај Смилковско езеро, објави Алфа ТВ.
Во судот потврдиле дека станува збор за лицето Хаки Хазири кој досега се претпоставуваше дека се наоѓа во бегство. Лицето не е директен извршител на убиството туку е осомничен дека и помагал на групата.
Судот веќе му одредил 30 дневен притвор. Во притвор се уште тројца од учесниците во инцидентот, а двајца се во бегство. МВР се уште не ја потврдува информацијата.
Ајде сега да ги видам да протестират. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom