Масакрот кај Смиљковско езеро | Осудените пуштени да се бранат од слобода

Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Исламот е убава религија. За жал како и секоја религија има такви следбеници што забегуваат до екстремности. Ако ова што го пиша е вистина, :cuc:.
Не е. Вистина е колку што и исламот е "убава религија".
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.528
Поени од реакции
69.289
Која глупост, ко прво првата статија ти е од време на Груевски, а навивачки скандирања на утакмици има од двете страни уште од 90-тите, само што Македонците јадат казни, а Албанците досега не добиле ниедна.
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
И како бе вака. А прст на глава да стават и да размислат малце или ајде виделе гужва и се убациле. Tribal society. Груевски па Груевски, намалете со тоа криминалот и поработете на самокритика, по ваша логика и видео да имаат снимено оние бездушниците пак нема да верувате дека истите се виновни. На крај краева не е ни битно, почнуваат странците да дознаваат какви сте (не де сите не сите ама добар процент), и тоа ќе биде клучно за да ја добиеме нивната поддршка. Кога самите не ги изолирате таквите изроди од вашите редови многу јасно е дека нема ни да ги осудувате откако ќе направат вакви масакри. И да борба за права и рамноправност веќе не ви поминува никаде па ни кај американците.
Da , priznavam .
Negativno za nasata nacija bea tie protesti .
 
Член од
15 април 2012
Мислења
341
Поени од реакции
642
Едно е да нејкеш да одговориш, друго е да немаш што да одговориш. Го почитувам Вашето класика молчење (y)
Вооружени групи во продавница(има слика од УЧК со калашникови) (го прашуваат газдата, кој има слика голема албанија): Не се сеќавам, не сум видел, не знам..
Сликата голема албанија? Убава ми се виде, ја најдов на земја, па ја качив горе.
Албанци осудени? Невини се, јас знам, јас видов, јас ќе ти кажам...

24/7, 100%, сега, секогаш, претходно, после, пред.
Појасно од ова.. никогаш не било.
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
Која глупост, ко прво првата статија ти е од време на Груевски, а навивачки скандирања на утакмици има од двете страни уште од 90-тите, само што Македонците јадат казни, а Албанците досега не добиле ниедна.
Taka pocna sve da rusi dodeka se gradese , tocno negovo vreme bese deka gi imase u servis od proslata Vlada .
Navivacki skandiranja nemase porano tuku od negovoto vreme sve zapocnaa i mnogu drugi raboti ...Eve kaj sme denes .
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
забегавате ептен од темава еј. се фативте сеа у кое време меѓуетничките односи биле подобри. баталете тоа - прајте маубет у темата за генерална дискусија за македонија и внатрешни случувања

п.с у контекст на темава. дали има линк од јутуб или од било каде со емисијата на КОД која се емитуваше влера или завчера? беше нешто у стил како полицијата ги нашла вистинските убијци поврзани со смилковско езерце
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
183
Поени од реакции
90
Оставете го Генти на мира, умерените муслимани се клучот за сузбување на овие фингирани протести. Треба токму нив да им се даде поддршка доколку навистина е навлезен арапски фундаментализам. Тоа е зло што не е видено на овие простори уште од далечното турско луѓе. Комплет соси сечење глави и набивање жив на колци. Хитлер е домашна работа за овие.

Има изгледа голем безбедносен проблем што е оставен незабележан до сега. Распад систем во северна Африка лани и веројатно контролата на теренот врз дивјаците е изгубена. Си дојдоја во Македонија да формираат централна база.
 

gos

Wrong
Член од
8 ноември 2007
Мислења
719
Поени од реакции
56
Дека се прават мучки во судството се прават, ама дека некогаш сте биле издискриминирани во спор со Македонец е само една огромна лага :)
Бар како член на Комити, можам да набројам милијарда случаи каде што сме го јаделе судскиот стап на сметка на виновни Албанци...

Дела осомничените имаат криминално досие во минатото ИМААТ!
Дека е потврдено дека осомничените биле во автомобилот ПОТВРДЕНО Е!
Полицијата кажа дека не го нашле оружјето со кое е извршено убиството кај нив, да сакале да ги наместат НЕМАШЕ ДА КАЖАТ ВАКВА ИНФОРМАЦИЈА!
Истотака напоменаа дека имаат непобитни факти, КОИ СЕ ТИЕ ќе откриеме за време на истрагата ;)
Никој не е должен доказите за вакво убиство да ги изнесува ЈАВНО пред да заврши процесот. После пресудата ако не сте задоволни ПРОЕСТИРАЈТЕ КОЛКУ САКАТЕ, и јас ако оценам од доказите дека не се они ќе искочам со вас ;)
И уште еден факт што непобитно води кон тоа дека се виновни е самото бегство на двајца од убијците. Избегале зошто знаеле дека ќе бидат уапсени. Од каде знаеле?
Дали ти знаеше дека ќе има апсење два дена пред акцијата? Не би рекол;)
Избегале дека се виновни, истокака и што немаат муда да се пријават и да докажат дека не се убијци, пошто знаат дека они го сториле тоа ;)
А дека досега сте имале вакви АПСУРДНИ протести, сте покажале многу пати. Исто како и во случајот кога "невините" нарачатели на крвното убиство беа осусдени, а без никаква основа имавте протести за нивно ослободување, иако мотивите за убиството беа видливи од авион ;)
јас само едно ќе кажам да зошто истите муабети се вртат, вие викате дека македонецот во судски спор со албанецот е дискриминиран ние тврдиме обратно,еве малку оф топик за еден пример, еве влези во фан клубот на јуве ќе видиш дека сакат трета звезда во дресот а во фан интер контрират, или пак навијачите на реал викат дека се штетени од судијата а на барса викат не, а двете страни се македонци а се пцујат за фудбал, знаеш зошто? затоа што двете страни имаат свои желби,идеали итн и ти не можеш мене да ме убедиш ни јас тебе
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Oftopic e muabetov ama denes praev muabet so bitni surati u bezbednosnata ni nasa piramida. Navodno rabotava bila vrvka! Vrielo lipkovo i kompanija. Ke se pleskame pak!! Ama ubavo vikas ovoj pat ke bide SE ILI NISTO!!! Pa sega mislete mu ja!
Кој да му ја мисли. Македонците?
 
Член од
16 април 2012
Мислења
61
Поени од реакции
15
Генти по 100ти пат ке те прашам, зошто не земавте пушка во Австрија, Швајцарија, Грција 2001ва година за да барате пратеници министерства рамковен, а земавте во Македонија? Дали ке биде игнорирано моето прашање и по 100ти пат?
хахахаха какво прашање ! ти знаеш што прашуваш ли? не ги вреѓај твоите колеги Македонци во форумот, особено модераторот кој уште не ти удрил бан со прашањево. стварно нема смисла :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.528
Поени од реакции
69.289
јас само едно ќе кажам да зошто истите муабети се вртат, вие викате дека македонецот во судски спор со албанецот е дискриминиран ние тврдиме обратно,еве малку оф топик за еден пример, еве влези во фан клубот на јуве ќе видиш дека сакат трета звезда во дресот а во фан интер контрират, или пак навијачите на реал викат дека се штетени од судијата а на барса викат не, а двете страни се македонци а се пцујат за фудбал, знаеш зошто? затоа што двете страни имаат свои желби,идеали итн и ти не можеш мене да ме убедиш ни јас тебе
Да, секој си ги брани своите, ама јас имам факти зад мене а ти имаш само празни зборови ;)
Ќе зборувам од мојата област, навивањето:
-Тепачка во Нерези иницирана од група Шверцери од Нерези која потоа бегаше по куќите. Во медиумите преставено како да сме нападнале невини деца и жени само ради тоа што не се Македонци. Најголема лага на цел свет, освен што имаше по некој скршен прозор од куќа во која бегаа оние кои први нападнаа наша помала група на 500 метри од нас. Потоа се собра цело Нерези и со секири ги бркаа нашите воџи кои се вратија да се соочат во однос 10 на 500 :icon_mrgr: Истепан беше недолжен минувач пред очите на полицијата. Казни: За Комити кривични и 1 800 000 денари, за Албанците НИШТО!

-Кале... Хмм, знаењш и сам нема потреба да ти споменувам на кого му беа вадени лисици ;) Казни: За Комити 15 кривични, сеуште тегнње по судови, за Албанците кривична за Груби кој во меѓувреме доби награда ПРАТЕНИК.

-На мечеви на етничките Албански тимови има пароли од типот Илирида, Голема Албанија, се свири химната на македонија, се палат Македонски знамиња, се пее Тоше педер, се пеат анти-Македонски песни, КАЗНИ НЕМА. Ниеднаш. Спортистите кои гостуваат таму никој не ги штити, ДОКАЖАНО МИЛИЈАРДА ПАТИ на мечеви на Шкендија, Слога, Лирија во кошарка, Ринија во ракомет.


-На мечеви на Македонските екипи, ако има скандирања со навредлива содржина, се јавува спикерот со молби и следуваат парични казни за тимовите. Прекинат меч во Аеродром против Лирија ради Абре Македонче, доигран следниот ден без публика. На реваншот, ечат Анти Македонски песни, КАЗНИ НЕМА.

-Меч меѓу Тетекс и Шкендија. На навивачите на тетекс не им е дозволено да внесат знаме украдено од фановите на Шкендија и Анти Албанска парола. На спортивната страна Балисти вадат транспарент посветен на убиството на багра Албански криминалци во 1990 и некоја извршено врз еден од воџите на Војводи во тоа време на најукавички начин, и пеат погрдни песни за Мујо (убиениот)



Несакам да ја трупам темата со линкови, ако сеуште се правиш на Тошо, ќе ти дадам и докази со линкови ;)
 

thisisnoizy

Good things take time
Член од
29 јули 2010
Мислења
2.007
Поени од реакции
2.043
Ќе палите цркви или ќе тепате каури во петок?Шо има на програмата?

Ко што слушнав јас, од блиски извори, после петочната молитва ќе тепаат пензионери, затоашто е петок, нели.

А да, јас нема да отидам на протест, башка не бев и на последниот, може лајк?
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
А знаеш кој ги тепаше Албанците на протестите во 1997 на бит пазар и Гостивар (се знаеше зашто), кој направи голема закана и со поставување на експлозив под мост да не поминуваат Албанци во македонски средини( не ми текнува за случајот кога беше и каде), итн. тоа беа се СДСМ и комуњари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom