Мамурлук - дали знаете како се лечи?

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Мамурлак

Во овие празнични денови тешко и многу ретко некој да не се испијани и да не заглави во некој кафич до раните утрински часови со добро друштво нели?:) Прашањето ми е како вие се справувате со мамурлакот наредниот ден?

Јас ретко имам проблеми со мамурлак. Тогаш се “опоравувам“ со горко турско кафенце.:wink:
Вие? Имате проблеми со мамурлак? Како се опоравувате?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Имам, највеќе после Кајгана собиранките...

Инаку, нема лек за мамурлакот. Единствениот лек е - да не се пие. :wink:
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
81
Поени од реакции
1
Ima lek koj mnogu pomaga a toa e RASOLNICA (koj moze da ja pie). Rasolnicata e mnogu bogata so C-vitamin i posle ispieni nekolku casi veke mozes da funkcioniras. lol
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Djore напиша:
Ima lek koj mnogu pomaga a toa e RASOLNICA (koj moze da ja pie). Rasolnicata e mnogu bogata so C-vitamin i posle ispieni nekolku casi veke mozes da funkcioniras. lol
Да, ама можеш и да се истуриш од повраќање. :pov:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
А најубаво да се настегаш еден кафетин, еден аналгин, 5-6 витамини и една чаша кисела вода.:icon_lol:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Jas so mamurlakot se spravuvam so spienje.Posto preku den ne mozam da spijam(navika jebi ga) ke si legnam vecerta porano i spijam kako top,nisto ne me budi pa sto saka neka bide
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
81
Поени од реакции
1
Acid напиша:
Да, ама можеш и да се истуриш од повраќање. :pov:
Ako e ubavo stasana rasolnicata nema sansi da se povraka, nego koj ne probal neka proba pa ke vidi, siguren sum deka ke vi se razbistri glavata momentalno. RASOLNICA>MAMURLAKOT
 

606

Член од
24 септември 2005
Мислења
511
Поени од реакции
51
Отвараш ново пиво, нормално. :)
 
N

NightFuneral

Гостин
Djore напиша:
Ima lek koj mnogu pomaga a toa e RASOLNICA (koj moze da ja pie). Rasolnicata e mnogu bogata so C-vitamin i posle ispieni nekolku casi veke mozes da funkcioniras. lol

e znaes deka stvarno uspeva?ja licno ne sum probala,ama eden drugar,padna ko fleka od pijancenje,pocna pena od usta da vadi,odma rasolnicata i kafeto,povrati so povrati,kako nov bese.nemas pojma kolku bese svez!:)
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
ke probam nekoj od lekovitte blagodaram odnapred
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Ako veke preteruvate so alkohol,imajte sekogas doma tomato-djus,vitamin b-6i analgin.Zdrobete gi vitaminite pomegju 2 lazicki,zdrobete go analginot,isturete gi vo casata so tomato (1 deci) i popijte na eks.
Cekajte 10 minuti. Ispijte casa voda so uste eden analgin i gotovo!
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.792
Поени од реакции
9.772
Мандрак кажа најточно. Има една стара поговорка, кога важи и во овој случај и јас најстрого ја препорачувам:

"Клин со клин се ваѓат!"

Значи, ако претходната вечер испивте пиво/вино/ракија наредниот ден кога стомакот ви е нуклеарен реактор одма бапнете барем една чаша од она што го пиевте. Лоша работа е кога не знаеш ни самиот што се си испил (како што беше мојот случај за оваа 2006:party2: :pijan: ) така да мораш наредниот ден да ги прашуваш луѓето околу тебе што се си кренал па барем сосем малку да пробаш за излезат сите можни отрови од тебе.
 

bibuska

смешка
Член од
5 септември 2005
Мислења
2.403
Поени од реакции
7
никогаш не ми се случува... колку и да сум била пијана, наредниот ден сум свежа како ништо да не било...
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
bibuska напиша:
никогаш не ми се случува... колку и да сум била пијана, наредниот ден сум свежа како ништо да не било...
Iskusno pijaniciste eeeejjjj:pijan:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom