Мамење на тестови?

Дали сте мамеле на тестови?

  • Секогаш!

    Гласови: 295 31,1%
  • Се случувало...

    Гласови: 584 61,6%
  • Никогаш!

    Гласови: 69 7,3%

  • Вкупно гласачи
    948
Член од
14 септември 2005
Мислења
416
Поени од реакции
11
pihhh ima mnogu da se pisuva za toa.Do elektro faks imase edna kopirnica ,tamu se namaluvaa site zbirki/knigi za neznam kolku posto mu doagja toa ama kopiite se sobiraa u gjeb ili mozese komotno da gi drzis u raka ili prikries u raka.Na elektro faks navistina imase glupi/nepotrebni ispiti.
Jas livcinjata u marama(prljava) gi cuvav na masa.Moze rizik bese ama nikoj ne se osudi da se pofati za moite marami,navistina bea prljavi.Sum mamel i tuka u USA.Skripta vo WC(vo korpa za gjubre) a ovde barem mozes da ides u wc kolku sakas za vreme ispit.
Vo osnovno ednas samo,test po hemija.Gi iznapisav site reakcii ,ravenki na klupa,si go resiv testot najnormalno i si izlegov prv :)
Daskalot primetil pa si sednal na moja klupa i si cital posle mene.Ama najdobar bev u klas pa mi prostil .
Vo sredno podmetnuvav pismeni po makedonski jazik.Temite znaevme koi moze da bidat i gi pisuvav pismenite doma pa na cas podmetnuvav.
E toa bese se.
Navistina imase raboti vo osnovno/sredno/faks so gi mrazev ili so ne mi idea


PS.Zaboraiv,i digitronite mi vrsea mnogu rabota.Ubavo se sekavam,kriev livcinja i vo digitronite,nad, ispod,od strana....
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.377
Profa напиша:
PS.Zaboraiv,i digitronite mi vrsea mnogu rabota.Ubavo se sekavam,kriev livcinja i vo digitronite,nad, ispod,od strana....
А „дигитроните“ од resava.net ги немаш испробано? :wink:
 
Член од
14 септември 2005
Мислења
416
Поени од реакции
11
e ne!
Togas gi nemase "digitronite" od resava.net.:)
Odamna bese toa
 

da_be_man

Entropy
Член од
17 октомври 2005
Мислења
628
Поени од реакции
126
prepisuvav uste od petto ili sesto odd....vo sedmo prv pat me fatija...

pod tablata na aluminiumskiot drzac za sungjeri gi napisav site formuli za hemija pa vo slucaj da mi dojde redot za usno knigata ke bide pred mene :)

za baksus taa ucitelkata za prv pat se fati za sungjer...nikoj ne kazuvase koj e..sekoj eden po eden da pisuvaat po edna recenica na tabla za ucitelkata da go prepoznae rakopisot...jas go izmeniv mojot taka padna somnezot na edno devojce koe so solzi i pokazalecot kon mene...hrrrr

vo sredno prepisuvav matematika...guskata nekolku pati me fati...mi go kinese testot i na bel list ke mi dadese 1...

najdobra metoda so linearot da se cesas za glava (demek se dumas) so ednata raka go zemas listot so zadaci (duplikat) i go vleces odozdola do toj sto sedi pozadi (uslov da e toj dobar matematicar)...posle 5 min si go zemas nazad listot so reseni zadaci ...

po makedonski igrav loto..tetratkata za pismeni ja razmenuvav so vtora koja go imase sostavot natre..imav dve tetratki za pismena po makedonski...

na fakultet so isklucok na nekoi referati spoeni od 3 referati najdeni na internet edinstvena finta bese greenje stolica:)
 
Член од
3 март 2005
Мислења
101
Поени од реакции
0
Ah pusto prepishuvanje, probav nekolku pati ama ne me biduvashe. Dodushe retko se sluchuvashe da sum nespremna, ama imashe sluchaevi koga ni davaa testovi nenajaveno. I taka na eden takov test jas konechno se reshiv ke prepishuvam. :aplauz: Nemashe drug izlez... i posle nekolkukratno prepotuvanje i uveruvanje deka profesorot sedi na katedra i nema namera da stane si ja izvadiv knigata. Sedev do zid, i samo sho ja izvadiv knigata i se svrtev kon zidot a Bogami i duri ja najdov lekcijata, celata srekjna pochnav da ja pishuvam prvata rechenica. Devojcheto sho sedeshe do mene pochna da me mava u rebra a jas celata zanesena i luta sho me voznemiruva u prepishuvanjeto i se svrtev spremna da i se razderam i koga sho ke vidam... profesorot stoi nad mene i me gleda. :shok: :pos: Fino lepo si ja zatvoriv knigata i ja vrativ u tashna. :pos: Posle taa sluchka neznam dali se osmeliv da prepishuvam, posho svativ deka edno ne me biduva, drugo deka sum baksuz. :)
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Da, redovno si prepisuvam, od mobilen.Lekciite kje gi napisam vo vid na poraka i vo unsent items kje gi zacuvam i si prepisuvam.Ali sea i ova e tesko, poso profesorite ne naucija, ne se maloumni, pa treba da go kries u rakav telefonot i da prepisuvas :)
Ednas me fatija, i mi go zemaa mobilniot :)
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Денес...
На 7ми час од ништо никаде ни дава писмена социологија. Јес да таа најави повторување ама писмена!? Јас секако не научив за денеска пошо од 34 ученици јас сум 33та и се си мислев дека нема да стигнит до мене што е и логично. И мораше да препишувам..
Се што можев за тие 45 минути се препишав.. од учебник, од тетратка, од тој до мене, од тој зад мене а бе се.
Не ме фати, ни таа ниту некој досега. Не ми е навика да препишувам ама кога не знам, кога не сум спремна се снаоѓам. Снајди се па живеј бе.:icon_lol:
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Добро таа слепа била или се правела дека е? ОД 45 мин препишување да не чактиса дека некој матен е , абе за греввв...
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
АуРоРа напиша:
Добро таа слепа била или се правела дека е? ОД 45 мин препишување да не чактиса дека некој матен е , абе за греввв...
Обично тие што предаваат социологија и не им е баш многу гајле дали им препишуваш....Едноставно многу се почовечни од другите професори како математика на пример, и што е најважно се комплекси-фри.....:wink:

Кај можеш ти со професор по математика да правиш муабет за твојот бенд и опширно да го анализираш истиот( и притоа да те подржува во тоа што го правиш а не само да те деградира како несериозен како што всушност прават сите други).....И кога живти се би те оправдувала професорка математика од неколку часа за да ти одиш на проба......:ne::wink:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Па со оглед на тоа дека е годиште на баба ми слепа е.:pos:
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
MSV напиша:
Кај можеш ти со професор по математика да правиш муабет за твојот бенд и опширно да го анализираш истиот( и притоа да те подржува во тоа што го правиш а не само да те деградира како несериозен како што всушност прават сите други).....И кога живти се би те оправдувала професорка математика од неколку часа за да ти одиш на проба......:ne::wink:
Епа ете ќе ти кажам пример дека не е така. Мојата професорка по математика во средно беше атипичен пример на твојата дефиниција за професор по математика, најотворено правевме муабет за мојот бенд и ме оправдувала од многу часа за да одам на иск активности. И башка по потреба не оставала да потпрепишеме на писмена. Таков професор, комплетен во секој поглед ретко се наоѓа
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
АуРоРа напиша:
Она вечно ливчето си го ставаше во градите, и носеше длабоко деколте, така да без проблеми се си препишуеше. Ова посебно палеше кај машките професори, па кој би се осмелил да и рече , чекај да видам што имаш во натре? А
Па и да ти е во џеб, нема никакво право да те претресе. Дали ливчето било во ранец, под фустан, во деколте, под бермуди... сеедно
Само ако те фати на дело, во спротивно ќе ми се фати!
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Колку методи имало а јас па будала учев во средно и во основно! :)) :))
 
Член од
9 септември 2005
Мислења
81
Поени од реакции
3
Јас во главно си учам,а веќе кога ми се случува да препишувам и кога има можност за тоа,тоа е од човек некој доверлив,со кого предходно сум се договорила да седнеме во близина.т.е еден позади друг.
И ептен добро диктирам на некој што седи пред мене,никогаш не ме фатиле а кажувам таман другиот да може да ме слушне и да стигне да напише.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom