Македонска фудбалска репрезентација

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Тамара ја скокна втората строфа и ја пееше третата. Да, химната има 3 строфи. Не е ни стара, ни нова химна.

Бев на стадион. Фина атмосфера, малце ладно. Фино и коректно навивања, уефа мафија, интересно ми е како реагираше Платини на тоа. Судија педер, али тоа е тоа. Толку нашите можеа. Браво.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.980
Поени од реакции
25.324
Агим беше најдобар според мене.

Имаме потенцијал ама без некоја стабилна одбрана или супер напаѓач цело време ќе тапкаме во место.
Знај дека ќе биде поинаку (подобро) со Георгиевски десно и Попов лево ;)

А на Јахович ќе му треба малку време.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Тоа е строфа од старата химна, искрено, не знам точно како оди. :)
Абе Господ да чува, овие на клупата нашите неколку секунди се чудеа шо пеј она изгубената.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.892
Поени од реакции
11.508
Абе Господ да чува, овие на клупата нашите неколку секунди се чудеа шо пеј она изгубената.
Јас не знам што точно се случило, воопшто не гледав. Ама некој спомна дека ја пеела строфата со „старо младо женско машко“ па си реков дека е првичната верзија од химната. Ама ете погоре некој пиша дека ја скокнала втората и отишла на третата. Како и да е, најдобра опција е: пушти матрица, нека пее публиката. Или некој/а со добри гласовни способности (па нека е и оперски пејач/ка, барем школувани се :D) .
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Тамара ја скокна втората строфа и ја пееше третата. Да, химната има 3 строфи. Не е ни стара, ни нова химна.

Бев на стадион. Фина атмосфера, малце ладно. Фино и коректно навивања, уефа мафија, интересно ми е како реагираше Платини на тоа. Судија педер, али тоа е тоа. Толку нашите можеа. Браво.
Малу поише беше ладно:D,атмосферата не таќе добра како на други утакмице,али ок е ,може да пројде.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.237
Поени од реакции
6.759
Добра утакмица...јбг,кога не се користат шансите нормално другиот ќе ги искористи. Најдобри играчи од кај нас за мене Новески и Ибраими. Кај нив Куртоа и Витсел. За пеналот над Азар-судијата можеше со 3 пати почиста совест да свирне пенал над Бентеке следниот напад,тоа беше 3 пати поголем пенал од ова. За Куртоа свака му част-дечкото уште на 20 години брани вака,у иднина СИГУРНО ќе биде у топ 5 голмани на светот. Витсел можеби делуваше како да не игра,но колку прочитани пасови,прочитани топки...секоја му чест на дечкото,прав мотор во средниот ред..
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Тамара ја скокна втората строфа и ја пееше третата. Да, химната има 3 строфи. Не е ни стара, ни нова химна.

Бев на стадион. Фина атмосфера, малце ладно. Фино и коректно навивања, уефа мафија, интересно ми е како реагираше Платини на тоа. Судија педер, али тоа е тоа. Толку нашите можеа. Браво.


Како реагираше Платини? Не му се гледаше фацата од јужна :D

Иначе пуштање фора ФФМ дека картите се скоро продадени за да се потепаат луѓево да купат, никој не наседна (y)
И нема везе дека стадионот не беше полн затоа што беа скапи картите (според мене беа), едноставно очигледно немаше толкав интерес за натпреварот. 95% места кај што беа картите од 400 и 600 беа купени
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Најголем ќејф ми се напрае на УЕФА мафија. Мамицата да му ја ебем на тоа муцката гадна француска.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.957
Поени од реакции
5.520
Тамара ја скокна втората строфа и ја пееше третата. Да, химната има 3 строфи. Не е ни стара, ни нова химна.

Бев на стадион. Фина атмосфера, малце ладно. Фино и коректно навивања, уефа мафија, интересно ми е како реагираше Платини на тоа. Судија педер, али тоа е тоа. Толку нашите можеа. Браво.
Тамара не ја скокна втората строфа, пееше строфа што не е дел од химната и да бидам искрен, преку курац од вакви глупости, ебате умислените пеачки. Па и Риско го облекоа како некоја спонзоруша во облека од Шутка текс. Околу навивачите, стадионот речиси беше полн, ама навивањет никогаш полошо, немаше никаква атмосфера, да не речам 80% навиваа како умрени. Околу играта, одлична беше, ама се врати стариот проблем со реализација, не го гледам Лазевски како толку голем виновник, што е тој крв што нашите нааѓачи не беа способни да дадат гол. Гледам го барате Попов, абе нека си ебе мамата на клупа таму во ВБА, ќе изиграва ѕвезда, а кога ќе дојде време за трансфер крив ќе му е пласманот на репрезентацијата. Слободно нека не се извинува, како што тргнала работата ќе заврши на сеење бостани во струмичко. И околу играта на Тричко, трчаше како мува без глава, ниту еднаш не се отвори како што треба во контра и на тој начин сјеба доста акции, брз е, експлозивен, ама вчера многу слаб меч. Судијата не го коментирам, ужасен.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Allez! :)
Dobar natprevar bese,izigraa junacki site.Treba Trickovski da go promenat da ne izveduva korneri i slobodni zasto na pamet nafrluva.
Hazard zver,zveriste.Mu otidoa nekoj pat eden na eden gi dribna kako deca mali.Kurtoa mnogu jako branese a i Dembele i De Bruyne odigraa jako.
So vakva kvalitetna reprezentacija odigravme super iako rezultatot ne bese vo nasa korist.
Dojde eden decko so ista karta kako mojata,na juzna tribina. :)
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Абе Господ да чува, овие на клупата нашите неколку секунди се чудеа шо пеј она изгубената.
Третата строфа само на школо ја имаш слушнато кога требаше цела химна да се учи.Ни за држава кога ја пеат химната ја немам слушнато третата строфа.Само не знам па и зошто тој делот со весниците не го отпеа од третата строфа.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.957
Поени од реакции
5.520
Третата строфа само на школо ја имаш слушнато кога требаше цела химна да се учи.Ни за држава кога ја пеат химната ја немам слушнато третата строфа.Само не знам па и зошто тој делот со весниците не го отпеа од третата строфа.
Пак ќе кажам, тоа што го испеа Тамара го нема во ниту една строфа од нашата химна.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.237
Поени од реакции
6.759

Kajgana Shop

На врв Bottom