Македонска одбојкарска репрезентација-мажи

Andy-95

The Slim Shady
Член од
29 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
108
Против Полска доволна е една победа за фајнл-фор, или грешам? :)
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
треба да имат повеќе поени од Грција

Sent from my 6036Y using Tapatalk
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
А шо улога игра грција?! :confused: нели не сме во иста група !
Полска има директно место на фајналфор-турнирот оти са домаќини, 1 место од двете групи и подобрата 2ро пласира ќе одат

Sent from my 6036Y using Tapatalk
 

Andy-95

The Slim Shady
Член од
29 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
108
Полска има директно место на фајналфор-турнирот оти са домаќини, 1 место од двете групи и подобрата 2ро пласира ќе одат

Sent from my 6036Y using Tapatalk
Па можиме да се договориме со пољаците, ако сакат полна сала македонски навивачи ! :D :P Мислам да се договорат ! :P
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.102
Поени од реакции
9.919
Ова со Полска што има загарантирано место е ептен курвински, па биле Светски шампиони или не. Зошто кај нас да не беше фајнал-форот, па Македонија да има загарантирано место? А вторава селекција на Полска, е далеку од квалитетот на првата, да бидеме реални.
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
http://ekipa.mk/pobednitsi-vo-dusha-odbojkarite-ja-reshija-i-polska/ :bravobe:
Dali so pobedava se plasiravme vo final 4,posto zborese neso komentatorot ali ne razbrav?
Sto se odnesuva do mecot imavme nekoi amaterski greski,i sreka sto Poljacite igraa so b tim,inaku ke go jadevme na golemo :D
Ќе мора утре победа со 3-0,а јужниов сосед мора двата натпревари против Словенија да ги изгуби
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Не ми е ни мене јасно зошто Полска игра во Европскава Лига..А денес ни треба победа 3:0 или 3:1.

Која разлика од првите два натревари со Естонија.Тогаш ни обичен сервис не знаеа да примат а сега ептен се подобрени и многу потечни акции прават.[DOUBLEPOST=1439048561][/DOUBLEPOST]Леле овој Симовски црепов го откинаа од блокови..Не знае малце да промени,само удира со цела сила а не игра барем малце со ум.:busi:
Удри пополека во рака кај последниот блокер и во 99% од случаите ќе има блок-аут.Тој од нигде никаде на троен блок,сака насилнички да пројде.
 
Последно уредено:

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Многу добра игра во третиов сет.Техничарот микса нон стоп,а не како во првиот сет и делумно во вториот,кога се одеше преку Симовски.

Сега играат преку сите т.е Ѓорѓиев,Ѓорѓевски,Јосифов,Љафтов,Симовски..Тотално ја збунија полската одбрана и ретко кога имаат троен блок а во првиот сет со слепнати очи знаеа каде треба да бранат.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.404
Поени од реакции
7.351
Одлични бравооооо :cuc::cuc::cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom