Македонија VS Шпанија

Тип

  • Македонија победник

    Гласови: 207 43,7%
  • Шпанија победник

    Гласови: 138 29,1%
  • Нерешено

    Гласови: 129 27,2%

  • Вкупно гласачи
    474
Статус
Затворена за нови мислења.

Mangavadu

пролетер
Член од
23 март 2009
Мислења
695
Поени од реакции
42
Жалосно е ова што се случуваше пред билетарата, али се на се имаше максимум од 12 до 15, 2000 луѓе што сменија билети.

Еве да има уште толку што не сменија, каде се останатите 25 000?
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Abe ne e bitno kaj sedis, bitno e da se oseti atmosferata, bar se nadevam deka poveketo se navivaci, i se nadevam deka ke mu se posveti del od navivanjeto na mafijata vo ffm.

Iznapravija sranja sto iznapravija, se nadevam deka ke se pokazeme vo dobro svetlo, kolku tolku da go obelime obrazot koj drug ni go prlja.

Mozebi ovie nastani ke gi razdvizat aktivnostite vo fudbalskata javnost da napravi kampanja protiv ova rakovodstvo na ffm. Sto poskoro gi snema, tolku podobro.
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
Жалосно е ова што се случуваше пред билетарата, али се на се имаше максимум од 12 до 15, 2000 луѓе што сменија билети.

Еве да има уште толку што не сменија, каде се останатите 25 000?
Во скопје на билетарата пред стадион во продажба биле 6 илјади влезници, останатите влезници ке се мењаат таму кај што се купени :helou::helou:
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Жалосно е ова што се случуваше пред билетарата, али се на се имаше максимум од 12 до 15, 2000 луѓе што сменија билети.

Еве да има уште толку што не сменија, каде се останатите 25 000?

е каде се де
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
52
Поени од реакции
3
Мењам три карти од западна, за две карти од јужна или северна(со доплата).:salut:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
428
Поени од реакции
519
Леле колку се радувам едвај чекам да дојде среда, мислам дека и нерешено би бил голем успех за нас, ГРАДСКИ ќе грми, и едно големо браво за ФФМ и Владата на Р.М. што ја донесоа Шпанија и што ќе можам да ги гледам моите идоли во живо, сабајле поминав пред билетара луѓе до ден денес купуваа карти што значи дека ГРАДСКИ ќе биде преполн, ќе има место за секој, јас имам карта во ложата и сигурно ќе биде многу удобно. Спотрски поздрав.
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Леле колку се радувам едвај чекам да дојде среда, мислам дека и нерешено би бил голем успех за нас, ГРАДСКИ ќе грми, и едно големо браво за ФФМ и Владата на Р.М. што ја донесоа Шпанија и што ќе можам да ги гледам моите идоли во живо, сабајле поминав пред билетара луѓе до ден денес купуваа карти што значи дека ГРАДСКИ ќе биде преполн, ќе има место за секој, јас имам карта во ложата и сигурно ќе биде многу удобно. Спотрски поздрав.
аха,и браво шо пуштија тапа карти,и шо мораше уше по еднаш да се иде да се сменат тие карти,и да се туркаш у она гужвана,и да искачаш жив испотен
браво сварно:tapp:
и браво шо идеш да ги глеаш идолите шпанците,а не нашите
П.С и не е градски,туку Филип II
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Леле колку се радувам едвај чекам да дојде среда, мислам дека и нерешено би бил голем успех за нас, ГРАДСКИ ќе грми, и едно големо браво за ФФМ и Владата на Р.М. што ја донесоа Шпанија и што ќе можам да ги гледам моите идоли во живо, сабајле поминав пред билетара луѓе до ден денес купуваа карти што значи дека ГРАДСКИ ќе биде преполн, ќе има место за секој, јас имам карта во ложата и сигурно ќе биде многу удобно. Спотрски поздрав.
Ти брат во кое време живееш.:uvo::uvo:
Ние цело време ги обвинуваме ФФМ поради нивната неорганизираност во врска со натпреварот задутре, а ти им викаш браво. Браво за што? За тоа што се продаваа ненумерирани карти кои што може лесно да се фалсификуваат, кои си ги поделија меѓу себе, кои се продадоа на двајца луѓе? И згора на тоа народот денеска требаше да оди и до 200км само за да ги смени тие мочани карти.
Патем, се вика национална арена „Филип Втори“.
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Јас сум Блок 3, ред 41.. у пичку матер... кај е блок 3 ќе може некој да ми каже?
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Леле колку се радувам едвај чекам да дојде среда, мислам дека и нерешено би бил голем успех за нас, ГРАДСКИ ќе грми, и едно големо браво за ФФМ и Владата на Р.М. што ја донесоа Шпанија и што ќе можам да ги гледам моите идоли во живо, сабајле поминав пред билетара луѓе до ден денес купуваа карти што значи дека ГРАДСКИ ќе биде преполн, ќе има место за секој, јас имам карта во ложата и сигурно ќе биде многу удобно. Спотрски поздрав.
Добро тие те пуштија тие да пишуваш по форуми или ти фали нешто?

Пошто нормален човек вакво нешто не тврди...

Браво за владата и ФФМ за аматерската организација да кажеше ке те разберев ама вака си ми чуден. Колку ботови ве има вакви да труете форуми?

аха,и браво шо пуштија тапа карти,и шо мораше уше по еднаш да се иде да се сменат тие карти,и да се туркаш у она гужвана,и да искачаш жив испотен
браво сварно:tapp:
и браво шо идеш да ги глеаш идолите шпанците,а не нашите
П.С и не е градски,туку Филип II
Остај го нели гледаш матен е.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Јас сум Блок 3, ред 41.. у пичку матер... кај е блок 3 ќе може некој да ми каже?
На средина е блок три над ложата мислам али 41 тие во погорните редови.Се надевам ја дека нема да бидам до шипки и малце полево од корнерот блок 6 и тешко дека ке ги видам срединашите од поблиску само напагачите и одбранбените :nesvest:
 

Agamemnon

Macedonia forever
Член од
8 јуни 2009
Мислења
61
Поени од реакции
12
Леле колку се радувам едвај чекам да дојде среда, мислам дека и нерешено би бил голем успех за нас, ГРАДСКИ ќе грми, и едно големо браво за ФФМ и Владата на Р.М. што ја донесоа Шпанија и што ќе можам да ги гледам моите идоли во живо, сабајле поминав пред билетара луѓе до ден денес купуваа карти што значи дека ГРАДСКИ ќе биде преполн, ќе има место за секој, јас имам карта во ложата и сигурно ќе биде многу удобно. Спотрски поздрав.
Дај да ја видиме како изгледа картата за во ложа.

ФФМ-ОСТАВКА
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Се надевам дека официјалните лица на ФФМ ќе одговараат пред судските органи и пред МВР за овој криминал, па како може да не бидат нумерирани картите тоа автоматски значи дека пуштиле "фалсификати" во јавност и поради тоа не ги обележале кои всушност не постојат освен што биле повеќе од капацитетот на стадионот!
Само се прашувам тие што нема да влезат и имаат "оригинали" какви што се сите инаку, што ќе прават, односно после ова треба да се оформи сојуз на навивачи и лица против криминалците против тие што ја мешаат политката и личните интереси во спортот.
Ќе одговараат... ќе бидат сменети... и ќе дојде допис од УЕФА... доколку политиката се меша во фудбалот Македонија ќе биде суспендирана :toe: Хари има јака позадина, освен во ФФМ на раководно место е и во УЕФА :nerv:
Жалосно е ова што се случуваше пред билетарата, али се на се имаше максимум од 12 до 15, 2000 луѓе што сменија билети.

Еве да има уште толку што не сменија, каде се останатите 25 000?
2000 луѓе во просек по 4 карти=8000 карти колку што беа пуштени во продажба на билетарата во Скопје. :helou:
Јас сум Блок 3, ред 41.. у пичку матер... кај е блок 3 ќе може некој да ми каже?
Најдобриот блок дефинитивно... сега малце далеку, ама јас сум уште подалеку, ете кажуваат дека добра била глетката :)

И мислам дека е доста за билетите, убаво кажа еден на ТВ кога го прашаа дали вреди... ЗА МАКЕДОНИЈА ВРЕДИ СЕ :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
428
Поени од реакции
519
Остај го нели гледаш матен е.
Матен како кајгана :jaj:
Иначе луѓе кој ви е крив што немате врски во ФФМ па после Хари ви е крив, ве глеам се тегнете пред билетара место културно у ред да си застанете како секој Европеец.Нема вака во Европа.
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Јас ги сменив во ФФМ.
Имам ксрти за на Север, е сега што се 15 блок и ред 38, само Бог знае каде е тоа! Сигурно горе кај гулабите! :tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom