Македонија VS Шпанија

Тип

  • Македонија победник

    Гласови: 207 43,7%
  • Шпанија победник

    Гласови: 138 29,1%
  • Нерешено

    Гласови: 129 27,2%

  • Вкупно гласачи
    474
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Леле колку се радувам едвај чекам да дојде среда, мислам дека и нерешено би бил голем успех за нас, ГРАДСКИ ќе грми, и едно големо браво за ФФМ и Владата на Р.М. што ја донесоа Шпанија и што ќе можам да ги гледам 5.моите идоли во живо, сабајле поминав пред билетара 1.луѓе до ден денес купуваа карти што значи дека 2.ГРАДСКИ ќе биде преполн, 3.ќе има место за секој, јас имам карта во ложата и сигурно 4.ќе биде многу удобно. Спотрски поздрав.

Ти луд си бе дете ???

Браво за ФФМ И ВЛАДАТА ???

Ти си имаш карта за у ложа изглеа мама или тато работи негде у ффм или у влада па браво а според текстов се глеа деке не ни пратиш многу многу фудбал

Неколку докази дека едвај 2 пати си гледал фудбал

1.Карти не се купуваа

2.
Филип ll е

3.
Ќе нема место за секој на пример за мене или за уште најмалце 10 000 вистински љубители на фудбалот а за тебе очигледно ќе има што 2 пати си гледал фудбал у живот и што ти звучело јако самото име па си присакал да дојдеш да видиш што ќе се случува и тато(мама)ти нашле карта одма

4.
Не да ќе ти биде удобно а ние ќе бидеме сместени со гулабите поради татко ти ваљда и неговите пријателчиња

5.Ние другите идеме да ја гледаме Македонија

Матен како кајгана :jaj:
Иначе луѓе кој ви е крив што немате врски во ФФМ па после Хари ви е крив, ве глеам се тегнете пред билетара место културно у ред да си застанете како секој Европеец.Нема вака во Европа.

Баш како што реков има врски во ффм

А тој Хари педериштето е крив за се

ШИТКА НЕКОЈ КАРТА ???
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.312
Поени од реакции
257
stavam potpis na postot nad mene...iako sepak jas ke bidam na gradski...na Istok normalno,kade sto se prAvite navivaci (zad golovite) dojdeni da navivaat,a ne da gledaat fudbal...
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.650
Поени од реакции
9.855
Матен како кајгана :jaj:
Иначе луѓе кој ви е крив што немате врски во ФФМ па после Хари ви е крив, ве глеам се тегнете пред билетара место културно у ред да си застанете како секој Европеец.Нема вака во Европа.
тебе хари вујна да не ти е бе,па го браниш толку:tapp::nenene:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.769
Поени од реакции
1.465
Матен како кајгана :jaj:
Иначе луѓе кој ви е крив што немате врски во ФФМ па после Хари ви е крив, ве глеам се тегнете пред билетара место културно у ред да си застанете како секој Европеец.Нема вака во Европа.
Леле овој...

Нема доволно зборови на овој свет за да ја изразат твојата ретардираност :helou: .

Како после очекуваш луѓето околу тебе да не те навредуваат?

Рачунај дека дебилите како тебе на кој што мајка му и татко му му пикаат во устата цел живот такви остануваат засекогаш недоволно ментално оформени за да разберат каков е светот околу нив, и обично цимолат како виолина во знак на невоља, а има шанси да те снајде со оглед на твојот поглед на работите во светот околу тебе :pos2:

п.с. Гледаме сите на форумов (околу 150 можеби ке го видат овој пост што ке кажат на уште 150) какви фаци се вртат околу Хари и компанија (како тебе), па му правиш и ти убава услуга на Хари за да му дадеме поддршка утре кога ке му треба

Хари би бил горд со тебе
 
Член од
4 ноември 2008
Мислења
1.330
Поени од реакции
80
Матен како кајгана :jaj:
Иначе луѓе кој ви е крив што немате врски во ФФМ па после Хари ви е крив, ве глеам се тегнете пред билетара место културно у ред да си застанете како секој Европеец.Нема вака во Европа.
Аууу ма немој...значи федерацијава ни работи ептен добро..тој што има врски ќе гледа а другите луѓе кои многу повеќе сакаат да идат на стадион и да навиваат за Македонија а не да гледаат идоли како тебе неможат да најдат карти бидејќи немаат врски во ффм:tapp::tapp:
И во среда би сакал да грми стадионот ХАРИ-ПЕДЕР!!!! Само тешко дека и од север ќе вика некој дека сите карти се дадени на дечки како овој Глобус..
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Му го исцицал на Хари, добил карта во ложа (немој не ме радуј) и сега е среќен како млад зелен мајмун.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.452
Поени од реакции
13.899
Во ВИП ложата сигурно ќе седи до Бокица 13. :pos2:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
гледам по гласовите повеќето се оптимисти, така треба македончиња :oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
428
Поени од реакции
519
Абе луѓе сега разбрав дека ќе има на МТВ1 директен пренос незнам зошто толку нервоза околу карти, и за друг пат да знаете "кој рано рани, 100 карти граби".
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Абе луѓе сега разбрав дека ќе има на МТВ1 директен пренос незнам зошто толку нервоза околу карти, и за друг пат да знаете "кој рано рани, 100 карти граби".
Леле дебил

Може на мене да ми ги даеш картите а ти да глеадш на мтв да видиш разлика

т.е. неможеш да забележиш разлика коа не си бил до сеа на стадион
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.235
Поени од реакции
6.749
ЗЕМАВ КАРТИИИ :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud: :vozbud:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Абе луѓе сега разбрав дека ќе има на МТВ1 директен пренос незнам зошто толку нервоза околу карти, и за друг пат да знаете "кој рано рани, 100 карти граби".
да си ибеш ме изнасмеа :pos:



NOT!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom