Македонија - Чешка - ОДИМЕ ВО БЕЛГРАД!

  • Креатор на темата Мартин`
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.
М

Мартин`

Гостин


Трет и последен натпревар во нашата група, се надевам конечно и среќен за нашата репрезентација по нерешениот резултат со Шведска и несреќниот пораз од 1 разлика од страна на Германија денеска.

Предходни натпревари на Македонија: (0-1-1)
- нерешен резултат 26-26 со Шведска
- пораз од Германија со резултат 23-24

Предходни натпревари на Чешка: (1-0-1)
- победа против Германија со 24-27
- пораз од Шведска со резултат 29-33

Моменталната табела во нашата група изгледа вака ..
1. Шведска - 3 (59-55)
2. Чешка - 2 (56-57)
3. Германија - 2 (48-50)
4. Македонија - 1 (49-50)

Македонија последниот и решавачки дуел против Чешка го игра во Четврток во 20:15, според мене во овој дуел редно време е малку среќата да не послужи и да победиме со што ќе си го обезбедиме место понатаму на Европсково првенство. Чесите предводени од “бомбандерот“ Јиха се надевам редно време ќе бидат запрени и сиот бес ќе биде истурен врз Чешка за конечно нашите навивачи да се израдуваат на првата победа во Ниш бидејки го заслужуваат тоа. А и реално на Србиве многу поголема корист ќе им донесе евентуален наш понатамошен пласман во другата фаза, ова ќе значи окупирање на Белград од страна на нашите навивачи и можност да дојдеме во уште поголема бројка бидејки Пионир салата е доста поголем од Чаир.

Ајде со господ напред да се подобриме малку од денеска, да ги корегираме грешките и да победиме!! Среќно ..


Бујрум ваши мислења :coffee:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Може, може, го прифаќам Мартин за отворач... мислам дека он и со Грција за баскетот отвори тема...

Види Фотос ни е ко Кире, најдобар ама мора да отстапи сеа... :D

Ми фалат и песимистите на форумов со нивните постови... MarioGomez, IgorChete, аnyone !? :rolleyes:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.710
Поени од реакции
6.647
После победата на Шведска денеска, работата ќе биде или одиме понатаму со 3 бода :vozbud: или испаѓаме :cenzura: ...Се надевам дека ќе биде првото. Реално според овие две кола се и сешто е можно, екипите се тука некаде по спремност, квалитет и желба. Чешка можда ја згази Германија ама дека не се сила се покажа со Шведска, додека ние сосема добро игравме и против Шведска и против Германија така да по некоја логика Чешка би ни била противник по мерка. Само 1 гол да тепаме не треба ништо друго :D
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Што и да правиме, мора да се победи. Инаку многу ќе биде жално доколку не оствариме ниту една победа во ''МАКЕДОНСКИОТ'' Ниш.

Само напред.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: jkd

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
После победата на Шведска денеска, работата ќе биде или одиме понатаму со 3 бода :vozbud: или испаѓаме :cenzura: ...Се надевам дека ќе биде првото. Реално според овие две кола се и сешто е можно, екипите се тука некаде по спремност, квалитет и желба. Чешка можда ја згази Германија ама дека не се сила се покажа со Шведска, додека ние сосема добро игравме и против Шведска и против Германија така да по некоја логика Чешка би ни била противник по мерка. Само 1 гол да тепаме не треба ништо друго :D
Математиката вели дека треба со два гола да ги тепаме.

Инаку јас лично сум супер задоволен од двете утакмици,и моите очекувања и пред ЕП беа дека со Чешка ќе го бараме нашиот излез понатаму.Сега дојде и до тоа. Тие анализи од претходно држат вода и сега дека Јиха им е главна алка,премногу зависат од него, и треба да го отсечеме скроз.

Само храбро момци!
 

lo6ko piratot

безобразно реален
Член од
2 април 2009
Мислења
441
Поени од реакции
56
Чешка беше нашата карта од стартот, знаевме кој се и што се и Германците и Швеѓаните. Не беа толку јаки Чесите колку што беа слаби Германците. Имаат доволно време и да се одморат и да ги избистрат главите. Да се надеваме само дека судиите ке бидат непристрасни. СО ВАС СМЕ МОМЦИ!!! УДРЕТЕ ЈАКО!!!
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Андон Бошковски од стручен агол вели:
Чешка за мене е одличен тим. Ќе ме прашате зашто,а одговорот е едноставен, во него игра најдобриот ракометар во овој момент Филип Јиха, кој лебот го вади во тимот на Кил (Германија) Слично како Шведска и Германија, и Чесите играат 6:0 во одбрана но не толку агресивно како Германците. Даниел Кубеш му е соиграч на Јиха во Кил на средина имаат компактност. Голманот Мартин Галија им дава сигурност. Немаат толку добра транзиција, но на поставена зона се се сведува на Филип Јиха и на Карел Ночар од Шамбери и имаат многу промени на места. Овој меч според мене е најважен за пласман во втората фаза или за пренесување на бодови во следниот круг.
Филип Јиха е МВП од последното ЕП во 2010 во Австрија. Универзален играч, напаѓач, добар одбрамбен играч кој знае да соработува и да ја земе одговорноста во свои раце.
Салата во Ниш за Чесите има лоши спомени бидејќи двапати токму во таа сала беа поразени од Србија во бараж-натпреварите за СП.

Јас сум оптимист и верувам :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Многу работи не знам, ама знам дека ГЕРМАНИЈА има само име и не заслужи да оди понатаму! Сите останати заслужија, Германија не. Све ќе направам, ако јас сум баксузот нема да гледам, само ГОСПОДЕ ТЕ МОЛАМ ДА ПОБЕДИМЕ!!!!!!!!!!!!!!!!
 
М

Мартин`

Гостин
Може, може, го прифаќам Мартин за отворач... мислам дека он и со Грција за баскетот отвори тема...
Со Грузија, Грција и Русија.. 2/3 не е лошо :D
Инаку сигурен сум дека ќе победиме, ако не победиме нека ме банираат парментно слободно ..

Инаку ако ние ја победиме Чешка а Шведска ја победи Германија одиме како втори во втората фаза.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Многу работи не знам, ама знам дека ГЕРМАНИЈА има само име и не заслужи да оди понатаму! Сите останати заслужија, Германија не. Све ќе направам, ако јас сум баксузот нема да гледам, само ГОСПОДЕ ТЕ МОЛАМ ДА ПОБЕДИМЕ!!!!!!!!!!!!!!!!
Не се потресувај не е до тебе ;) , едноставно ни фали малку од онаа спортска среќа да ни тргне како што треба :)
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Заслуживме да поминеме понатаму!
Ке играме со срце и тесна победа! НАПРЕД !!!!!
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Од претходната тема со оние илеџиине, морам и тука да го споделам постот!

Мора да останеме сплотени во вакви тешки моменти, само така полесно ќе ги пребродиме и психички ќе бидеме посилни. И ние овде што се тресеме пред секој натпревар и играчите што се борат за нас.
(y)
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
475
Se najdobro za nasata ekipa iako imame stari igraci dadoa ljugeto se na teren.

So gospod napred.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom