Македонија-Полска 17.01. (20:30 часот) Група А

Кој ќе биде крајниот исход на овој дуел?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Нема посмешна работа од ова “министерот за одбрана“ :pos::pos:
Има.
Експертот за одбрана.
За било кој играч кој игра стрикно одбрана. Легендата вели дека некој играч кој игра стрикно одбрана не бил експерт за одбрана според мкд коментаторите.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.447
Поени од реакции
5.448
Како можи со играч повеќе 2 напади да одат на пикер. Како, како како??? Аматери сме, лузери, како сакате наречете не. Немаме менталитет за победа.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.004
Поени од реакции
7.045
Со играч повеќе играш со пикер , место со крило, и Филипче не ми го бранејте скопјаните ама не е за големи утакмици, а јест па и шо немаме подобар играч.Како и да е јбг, не сме ние репрезентација за големи натпревари, добиена утакмица изгубивме.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Искрено само тоа не ми е јасно зашто не се внесе играч со маркер а со два пикера да може Кире да шутира.
Како и да е игравме одлично ама под притисок се губиме.
Ја гледаше утакмицата? Внесоа, Марковски си влезе со маркер.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Ќе не боли поразов. Посебно ќе боли тоа што на крај стигнавме до напад за израмнување. И јас сум против тоа што викнавме тајм аут ама ако без тајм аут не реализиравме тогаш ќе коментиравме зошто не повикавме тајм аут. Не освоивме барем бод од мечов од глупости. Се погубивме на чисто, пак од 45та до крај. Имаме голем проблем со концентрацијата во моменти кога се крши мечот или кога имаме криза во натпреварот. Мора тоа да се смени. Сакав да го пофалам Обрван, мислам дека во овие 15 години откако пратам ракомет мислам дека Македонија немала вака квалитетен селектор.
Што е тука е, ако одиграме вака квалитетно против Србија без проблем ќе се пласираме во следната фаза.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Манасков е крило за контри. За да прати игра нема некоја ракометна интелигенција.
ma kakva kontra , on ide eden na eden so golmanot a nema nikoj posle centar da go stigne i ja siba u golmanot ebate igracot takov i ja ke bidam takov , bozem pikado trenira
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Како можи со играч повеќе 2 напади да одат на пикер. Како, како како??? Аматери сме, лузери, како сакате наречете не. Немаме менталитет за победа.
Абе може да се оди ама ако пикерот е сам, а ние со играч повеќе му подававме на пикер кој беше чуван. Мора да играме подобро со играч повеќе. Тука да бевме подобри денес ќе победевме.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.854
Поени од реакции
15.794
да прашам, Марсениќ доби црвен со Полска а играше со Франција ?? Нема паузирање ?
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.956
Поени од реакции
1.839
Утакмицата ја изгубивме последните 2 -3 мин од прво полувреме со цепелинот и контрата на Мансков ,ако завршевме со 4-5 разлика на полувреме тешко дека германски судии ќе ги вратеа во игра.Колку пати Шипржак чистеше све пред себе и не му свиреа фаули,го газит на Н.Марковски намерно при повредата,кога падна Јурецки наводно се лизнал направи чекори им подарија топка ....имаше многу сомнителни ситуации,дури и да ги реализиравме пеналите германските судии немаше да ни дозволат повеќе од бод затоа што Полска ќе испаднеше.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.116
Поени од реакции
5.005
Ја гледаше утакмицата? Внесоа, Марковски си влезе со маркер.
Како бе не ја гледав слимав живци и плус нерешено за добивка ми беше па мпжеби и заради тоа од голема нервоза не приметив.
Значи со вишок играч не успеавмр да шутнеме цџџџ катастрофа
 
Ф

Флеш

Гостин
Picki smredeni pa daмомен5 sekundi i igrac so marker i da ne sutnis (vo blokot) e rezil na vekot grevcinja za dzabe prvoto igraa ubo i ako imaa madinja mozeja uste togas da gi resime a vaka so koj saka se kladam deka i so svrbite ke se poserime odnosno kiro pak ke sutka i narkomanot stanic ke odbrani !
Nie nikogas nema da bideme Makedonci tuku samo makedoncinja mora pod.itno vo sekoja reprezentacija i klub zadolzitelno da ima psiholog
Очигледно дека сигурно има потреба од психолог.Одма паднаа на ситни моменти и не се враќаат.Многу лошо.Истово е и кошарка и фудбал.Има квалитет,но исти синдром да влечеш со години а да не си го решил досега е многу сериозен проблем.Менталитетот е расипан.Треба психолози да се седне со нив и поправа проблемот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
да прашам, Марсениќ доби црвен со Полска а играше со Франција ?? Нема паузирање ?
не е фудбал ова. Се паузира само ако направиш црвен во задња минута/влијаеш на резултатот.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.956
Поени од реакции
1.839
да прашам, Марсениќ доби црвен со Полска а играше со Франција ?? Нема паузирање ?
Не доби директно,туку имаше три исклучувања и нормално при третото исклучување се покажуват црвен картон.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
Филипче и Манасков повторно ми го навлекуваат гневот. Првиот е во вечна сенка на Кире, а вториов две утакмици по ред прави грешки што во втора лига не се прават. Деки има супер сенс за крилл, брз е, дрзок и се... Ама глуп е ко ташак. 3-4 секунди пред крај, топката во аут (корнер), а он чека да го сопрат времето и не изведува. На утакмицата до Франција му украдоа топка ко на школски натпревар. Па оди убиј се.
 
G

Goldie

Гостин
Наумче и Филип нека ги пратат назад во Македонија со првиот лет, нема потреба да прават трошок за јадење и хотел ионака се бескорисни.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom