Македонија-Полска 17.01. (20:30 часот) Група А

Кој ќе биде крајниот исход на овој дуел?


  • Вкупно гласачи
    49
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Личи како да беше клучен непотребниот фаул за 2 мин на Јоновски, ни направија тогаш серија 3 - 0.
Многу малце корситевме крила можеби требаше да правиме и напад преку нив, бидејќи во 2ро полувреме не ни идеше нападот исто како во прво.
Мора да научиме да играме со играч повеќе, да направиме играч вишок и чиста ситуација а сега во 2ро и кога имавме играч повеќе ние некако одевме на сила. Со играч повеќе имавме неколку изнудени шута, грешка при подавање и пробивање. Да знаевме да ја искористиме таа предност со играч повеќе мислам дека лесно ќе победевме. Нека тренираат игра за играч повеќе.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.888
Поени од реакции
15.846
Исто ни се фаќа, ако беше нерешено во утакмицата со Србија полските навивачи ќе им даваа крила... и сега ни е исто, со нерешено сме подобри.. А вредеше да ги добиеме пољаците
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ако не се викнеше тајм аут и завршеше нападот со ист исход, ќе следеше муабетот „абеееее имаш 40 секунди, зошто да брзаш, викни тајм аут, направи акција, внеси играч со маркер а не да ми брзате“.

Сите муабети паѓаат во вода.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.432
Поени од реакции
7.875
Изгубивме што изгубивме.
Али пред да почне првенствово ја мислев дека ќе го папнеме убаво од пољаците и французите (8-10 разлика) , али покажаа одлична игра генерално, и беа достоен противник против домаќинот, и против апсолутниот доминатор у ракометот задниве години.
Нашите играат за респект и тоа против далеку посилни,поискусни екипи.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Брзо и експлозивно а заборави да вкрсти после ко шо се договорија, требаше да се послуша Обрван и се знае, после негова одговорност, вака се испомеша...


Изгубивме што изгубивме.
Али пред да почне првенствово ја мислев дека ќе го папнеме убаво од пољаците и французите (8-10 разлика) , али покажаа одлична игра генерално, и беа достоен противник против домаќинот, и против апсолутниот доминатор у ракометот задниве години.
Нашите играат за респект и тоа против далеку посилни,поискусни екипи.
Преку кур од ова реално. :D Џабе ти си играл у егал со кој и да е, ако не си му скинал скалп. Ајде некни со Франција нема за што да е криво јер реално убација у седма брзина и не сјебаа, али ова денес е ненормално голема пропуштена шанса...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.888
Поени од реакции
15.846
најважно е сега каков е здравствениот билтен и тие работи.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Баталете Франција убаво викаат, требаше да ја тепаме оваа. Тиња беа овие.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.149
Поени од реакции
5.086
Ако не се викнеше тајм аут и завршеше нападот со ист исход, ќе следеше муабетот „абеееее имаш 40 секунди, зошто да брзаш, викни тајм аут, направи акција, внеси играч со маркер а не да ми брзате“.

Сите муабети паѓаат во вода.
Искрено само тоа не ми е јасно зашто не се внесе играч со маркер а со два пикера да може Кире да шутира.
Како и да е игравме одлично ама под притисок се губиме.
 
Ф

Флеш

Гостин
Со Србија сега ја губиме,сигурна.Толку психолошки да се паѓа е патетика.Еден блип на несигурност и нема враќање.Франција,Полска.Ту мач прешр да се издржи.Абе Чепреганов ве молам за хуманитарна акција да собере,за да го пратиме да ги излечи.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.888
Поени од реакции
15.846
Вртете сучете пак 0 бода имаме, драпај си куро од пофалби дека добро играле, со то можи само да си ги избришиме газината и ние и тие.
ама на 3-то место сме, а и да земевме бод од Полска исто. Сега ќе имаме рамноправна утакмица, полските навивачи нема да имаат интерес против нас, не им земаме бод од група..
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.256
Поени од реакции
2.248
Велите треба да играме поубаво кога имаме играч повеќе. Ама проблемот е што кога противникот има исклучен играч, нас во напад во тој момент ни се изедначени силите. Немој да ми кажете дека Манасков го сметате за дел од нашиот тим кога одиме во напад. Мизерија жива е, не ни пробува да се помести од место. Цела утакмица ја преспа на лев корнер. Само гледач беше денес, ништо друго, барем да навиваше дур стоеше горе, да има бар нешто полза од него, му ебам племето скапано.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.957
Поени од реакции
7.460
Picki smredeni pa da imas 15 sekundi i igrac so marker i da ne sutnis (vo blokot) e rezil na vekot grevcinja za dzabe prvoto igraa ubo i ako imaa madinja mozeja uste togas da gi resime a vaka so koj saka se kladam deka i so svrbite ke se poserime odnosno kiro pak ke sutka i narkomanot stanic ke odbrani !
Nie nikogas nema da bideme Makedonci tuku samo makedoncinja mora pod.itno vo sekoja reprezentacija i klub zadolzitelno da ima psiholog
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Велите треба да играме поубаво кога имаме играч повеќе. Ама проблемот е што кога противникот има исклучен играч, нас во напад во тој момент ни се изедначени силите. Немој да ми кажете дека Манасков го сметате за дел од нашиот тим кога одиме во напад. Мизерија жива е, не ни пробува да се помести од место. Цела утакмица ја преспа на лев корнер. Само гледач беше денес, ништо друго, барем да навиваше дур стоеше горе, да има бар нешто полза од него, му ебам племето скапано.
Манасков е крило за контри. За да прати игра нема некоја ракометна интелигенција.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom