Ливадари и ливадарки

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.896
Поени од реакции
21.367
Ти држи вода муабетов, никад не сме помислиле дека некоја која ја сметаме за ливадарка, воопшто и да не е ливадарка, туку само лезбејка која се плаши или се срами да се впушти во лезбејските води па си го минува животот во патња и шетање куче....
Sme pomislile, ubavo e navedeno uste vo pocetokot deka livadarkite pred da stanat livadarki imale sosem normalen seksualen zivot. Znaci ne, ne bile nastrani, ckrtnati, zgreseni tuku onaka najnormalni zeni so najnormalna seksualna orientacija :toe:
Автоматски споено мислење:

Poshto Vlade ne ja saka Dena, ako Dena zeme kuce i stane livadarka, dali moze da se kaze oti Vlade e kriv?
Ni oddaleku, se dodeka ti ni si zdrav i ziv.
Ke pritrcas odma, ke i se najdis ;)
I nema potreba da mu go beris gajleto na Dena, ocigledno ima uste interes za sprotivniot pol, barem se trudi. Gledaj si ti za ta doma livadarkata civija so vi ostana, taa ti e pogolem problem. Jas drugo objasnuvanje zosto tolku se imas pritreseno okolu temata stvarno ne gledam.
Beter od zenite na forumot si, bez son ostana od togas . Aj razbiram doma ti e ili bliska rodnina, ali sepak ....
Автоматски споено мислење:

@парва mi iscezna postot magicno i neznam dali procita. Si sedime onaka kolegi sobrani, sorabotnici i se vrtat maski muabeti i vrvi edna so djukelata. Onaka dobra, ne velam ne, rani triesetti, vo oci pagja, jebozovna so bi rekle. I normalno mazi ko mazi si komentirame se dodeka eden ne ne sece so muabetot, ostajte ja be, livadarka, turi mu kurot.
Pivoto niz nos ke mi izlezese.
I pazi, nikoj ne ni prasa so e to, kako opsto poznat fakt da e.
Izgleda ova livadarka poprilicno se ima rasireno nadvor od forumot i pokraj budnoto oko na Zoki i na moderatorite :toe:
 
Последно уредено:
Член од
12 мај 2015
Мислења
90
Поени од реакции
113
Ливадарки :vozbud:
Не е само во нашата мила Македонија овај тренд. И во западна ЕУ е истово, само шо е пораспространето повеќе. Имав прилика во да отидам во Дојчланд, ме пратиja од МК фирма да глеаме таму машини, и во фирмава кај шо бев да речиме од 10 тетки таму шо беа 30+, 8 беа сингл со кутре. И како шо имаше Владе спомнато,ова нема врска со пари, статус. Пополека овај тренд зема замав надоле ко шо глеам. Истава работа ја видов и во Словачка.
Незнам овде колку сте по возраст, ама помладиве генерации (јас сум 1999), значи благо речено после 2000 година на роџење, ќе се изнаглеаме вакви случаеви, за 6-7 години кога ќе бидат по 30тина год.. Позз
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.896
Поени од реакции
21.367
Ливадарки :vozbud:
Не е само во нашата мила Македонија овај тренд. И во западна ЕУ е истово, само шо е пораспространето повеќе. Имав прилика во да отидам во Дојчланд, ме пратиja од МК фирма да глеаме таму машини, и во фирмава кај шо бев да речиме од 10 тетки таму шо беа 30+, 8 беа сингл со кутре. И како шо имаше Владе спомнато,ова нема врска со пари, статус. Пополека овај тренд зема замав надоле ко шо глеам. Истава работа ја видов и во Словачка.
Незнам овде колку сте по возраст, ама помладиве генерации (јас сум 1999), значи благо речено после 2000 година на роџење, ќе се изнаглеаме вакви случаеви, за 6-7 години кога ќе бидат по 30тина год.. Позз
Nazad sme uste nie za niv. Kaj nas uste se debatira dali voopsto postojat livadarkite ili toa e samo urban mit :sneaky:
 

Поздрав_од_Бугарија

Питат ли ме деj зората...
Член од
9 јануари 2022
Мислења
142
Поени од реакции
131
Во Бугарија живее една жена, по потекло од Белорусија, но скоро целиот нејзин живот го поминала во Бугарија. Стара над 30 години, без сопруг и деца, но со три добермани и еден пинчер. Таа "ливадарка" е?
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.542
Поени од реакции
9.583
Во Бугарија живее една жена, по потекло од Белорусија, но скоро целиот нејзин живот го поминала во Бугарија. Стара над 30 години, без сопруг и деца, но со три добермани и еден пинчер. Таа "ливадарка" е?
Бугар, ако после 70 страни на темава не ти е јасно што е ливадарка, а што не - тогаш: „Зини да ти кажам“.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.373
Поени од реакции
2.295
Во Бугарија живее една жена, по потекло од Белорусија, но скоро целиот нејзин живот го поминала во Бугарија. Стара над 30 години, без сопруг и деца, но со три добермани и еден пинчер. Таа "ливадарка" е?
Ако е над 30 години стара е? :anco:
 
Член од
12 мај 2015
Мислења
90
Поени од реакции
113
Епа нема шо да се расправа после. Еве најави за летово овде че идат да работат Индијци, Непалци, Филипнци да ни работат па и да ни се котат.
Да не се разбериме погрешно, немам против никој против, и ние истото го прајме во Дојчланд. Како шо имав спомнато во последниот мој коментар на темава истото се случува во Хрватска. Тамошните си неќат обрвски, ебачи имаат ама неќат брак и семејство. И си земаат куче и со го гледаат.
Исто и Германиците се. Ама затоа Арапите му котат по 5 деца и сите се на социјалка.
Дури работев во фабрика овде во ПП, пола од мажите беа ергени навлезени во 40+, а жените разведенуши, или пред развод.
Нема популација, нема деца, мора од некаде да се носи народ јбг. Не ми кажувајте дека сме "слаби економски" плс :vozbud:
 
Последно уредено:
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.762
Поени од реакции
24.471
Епа нема шо да се расправа после. Еве најави за летово овде че идат да работат Индијци, Непалци, Филипнци да ни работат па и да ни се котат.
Да не се разбериме погрешно, немам против никој против, и ние истото го прајме во Дојчланд. Како шо имав спомнато во последниот мој коментар на темава истото се случува во Хрватска. Тамошните си неќат обрвски, ебачи имаат ама неќат брак и семејство. И си земаат куче и со го гледаат.
Исто и Германиците се. Ама затоа Арапите му котат по 5 деца и сите се на социјалка.
Дури работев во фабрика овде во ПП, пола од мажите беа ергени навлезени во 40+, а жените разведенуши, или пред развод.
Нема популација, нема деца, мора од некаде да се носи народ јбг. Не ми кажувајте дека сме "слаби економски" плс :vozbud:
Vizantiec, sine, ti li si?
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.055
Поени од реакции
12.324
Ако е над 30 години стара е? :anco:
Не е за фрлање. Но до 30 години се искомплексирани поради едни работи, над 30 ради други работи. Тоа оти мајките ги васпитавале така.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.778
Епа нема шо да се расправа после. Еве најави за летово овде че идат да работат Индијци, Непалци, Филипнци да ни работат па и да ни се котат.
Да не се разбериме погрешно, немам против никој против, и ние истото го прајме во Дојчланд. Како шо имав спомнато во последниот мој коментар на темава истото се случува во Хрватска. Тамошните си неќат обрвски, ебачи имаат ама неќат брак и семејство. И си земаат куче и со го гледаат.
Исто и Германиците се. Ама затоа Арапите му котат по 5 деца и сите се на социјалка.
Дури работев во фабрика овде во ПП, пола од мажите беа ергени навлезени во 40+, а жените разведенуши, или пред развод.
Нема популација, нема деца, мора од некаде да се носи народ јбг. Не ми кажувајте дека сме "слаби економски" плс :vozbud:
да се разбереме две работи
- Ниту е некој ненормален да дојде во Македонија па уште помалку овде фамилијата да си ја донесе. Странските работници ќе останат само влажен сон за нашиве сељаци од газди.
- Кога една држава прави се да ги избрка младите не може да се очекува да имаме зголемување на наталитет, децата не ги носи штркот ниту растат на дрва.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom