Ливадари и ливадарки

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.476
Поени од реакции
9.421
Којзнае како сите тука ги гледаме дефинициите за ливадарки. Вечна мистерија, што е навистина ливадарка?
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
652
Поени од реакции
1.409
Doticnata Frosina Fro koristi karmin i to crven. Znaci ne e livadarka isto ko sho ne e i mojta prijateljica cervenafox.
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.153
Којзнае како сите тука ги гледаме дефинициите за ливадарки. Вечна мистерија, што е навистина ливадарка?
Да припомогнам троа..Ливадарка може да биде и некоја што начукала преку 30 години и слави роденден со торта,свеќи и балони со бројки на годините кои ги има ко да се работи небаре за мало дете во игротека..и обавезно пеперутка(во последно време само плави гледам) и не мора да има куче..
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.338
Поени од реакции
46.462
Не бе грешка си не е мажомразач Фросе си е само брутално искрена, не се секирај не те споделува, она споделува ликови на фб со слика не знае која си башка дали и доаѓа на форум, се сомневам. Повеќе си е пример за самоуверена жена неголи за ливадарка.
Самоуверена и брутално искрена ќе биде кога си останала сама и единствена публика и' се девојчиња што ги труе и им го продава нејзиниот личен јад како начин на живот.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.346
Поени од реакции
5.462
Којзнае како сите тука ги гледаме дефинициите за ливадарки. Вечна мистерија, што е навистина ливадарка?
Епа после 71 страна редно е едно резиме да се напише, ја мислам дека убаво се опиша што е ливадарка.

Ако не еве може и една слика да се постира што е ливадарка, 1000 зборови :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Еве една сликица, според мене одговараат на описот, од изглед до облека до све :icon_lol:

 
Член од
17 јануари 2020
Мислења
61
Поени од реакции
125
Самоуверена и брутално искрена ќе биде кога си останала сама и единствена публика и' се девојчиња што ги труе и им го продава нејзиниот личен јад како начин на живот.
Ne ja znam dotichata osoba ama po ova shto go kazhuvash zvuchi kako zhenskata verzija na Susaro :pos:
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.476
Поени од реакции
9.421
Самоуверена и брутално искрена ќе биде кога си останала сама и единствена публика и' се девојчиња што ги труе и им го продава нејзиниот личен јад како начин на живот.
Точно.
Епа после 71 страна редно е едно резиме да се напише, ја мислам дека убаво се опиша што е ливадарка.

Ако не еве може и една слика да се постира што е ливадарка, 1000 зборови :icon_lol:
Автоматски споено мислење:

Еве една сликица, според мене одговараат на описот, од изглед до облека до све :icon_lol:

Оваа дебелата може пресно породена е, самохрана мајка е и шета кучиња за да преживува од кај знаеш. Пример велам, да ја спасам од ливадарство зошто ми е жал за дебелите луѓе затоа Владе го зедов под закрила.

Еве јас имам куче.
И да земам сама да го прошетам и да ме видиш ти ќе си помислиш одма аха ливадарка?
 
Член од
5 февруари 2024
Мислења
147
Поени од реакции
239
Еве јас имам куче.
И да земам сама да го прошетам и да ме видиш ти ќе си помислиш одма аха ливадарка?
nepovikan ako si ubava ke te izmeram
Ako si ko kuceto vo faca ke brojam oblaci na vedro nebo.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.977
Поени од реакции
3.695
Ти поубав да не си.
Убаво куче имам.
Куче се чува за лов, овци чување или ако имаш деца да си играат со него у дворот. Така да ако не си ловџија, немаш овци ниту деца, а имаш куче за шетање онда си ливадарка...
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
652
Поени од реакции
1.409
Poshto Vlade ne ja saka Dena, ako Dena zeme kuce i stane livadarka, dali moze da se kaze oti Vlade e kriv?
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.346
Поени од реакции
5.462
Точно.

Оваа дебелата може пресно породена е, самохрана мајка е и шета кучиња за да преживува од кај знаеш. Пример велам, да ја спасам од ливадарство зошто ми е жал за дебелите луѓе затоа Владе го зедов под закрила.

Еве јас имам куче.
И да земам сама да го прошетам и да ме видиш ти ќе си помислиш одма аха ливадарка?
Види у деталите се крие ѓаволот, прво ни една од нив нема прстен на рака, што значи дека најблиску до бебе што ќе дојдат е кучето пред нив за жал.

Второ ливадарка е лајф стајл, шетање на куче не те прави ливадарка, замената на потребата за дете/партнер со куче те прави ливадарка.

Според облеката и марамите двете ливадарки изгледаат како воопшто да не се заинтересирани за ништо освен да ги прошетаат кучињата позади зграда.

Особено првата, ај втората носи тесни хеланки за спортуење и изгледа слабичка, може и не е фул ливадарка ете може е планинарка ама и тоа е исто ливадарка само на поголема надморска височина :icon_lol:
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.501
Поени од реакции
19.921
А глеј дебела како гу гледа слабу,ке гу изеде сс поглед.Туј се отфараф две опцие.
Или е гладна.
Или е лезбејка.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.977
Поени од реакции
3.695
А глеј дебела како гу гледа слабу,ке гу изеде сс поглед.Туј се отфараф две опцие.
Или е гладна.
Или е лезбејка.
Ти држи вода муабетов, никад не сме помислиле дека некоја која ја сметаме за ливадарка, воопшто и да не е ливадарка, туку само лезбејка која се плаши или се срами да се впушти во лезбејските води па си го минува животот во патња и шетање куче....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom