Ламбе Алабакоски

da_be_man

Entropy
Член од
17 октомври 2005
Мислења
628
Поени од реакции
126
LAMBE, he he sho selsko ime (mak-ship verzija Ljambe)...po frizurata (kako germanski fudbaler od 80tite) pretpostavuvam pee turbo folk...ama sho shmekerski pogledi mavat na nekoj od slikite...se gleda go uchat kako da gleda, ama ne go bivat losha gluma si e losha gluma ne e karakterot...
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
The`bItCh напиша:
Е браво бе. Кај најде Ламбе и Адријан да ги споредуваш? Адријан е алабанец ( читај, не е македонец! ), овој е македонец па се плетка на секое. Адријан до вчера не знаеше Х да каже, а сега баш добро се снаоѓа на сцената и прекрасно зборува македонски. Ако сме реални тоа е вистината. И шо го браните Ламбе? Самите се лажите.. детето врска нема!:bip:
Pa kako moze da ima vrska, koga bratuced mu e Bojan 13?
A be krv, voda ne biduva. :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
На детето му треба Macedalien. Ќе почне да збори течно македонски кога ќе добие лекција по орална експресивност. :wink:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
The`bItCh напиша:
Не се разбираме, ама ме мрзи да пишувам.
Патем, иако не го сакам ко личност ја обожавам Море од солзи . :bip::kez:
Песната е добра....Пејачот мене не ми е
 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
cuce e..epten e sladok..ama za smotanko apla e :) provincijalskoto od nego vristi..:back: anyway sharmanten e
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Добар си е Ламбе, уште е на почеток на кариера, допрва сам ќе одбира песни и настапи еее има време, неговото време допрва доаѓа:helou:
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
за музиката нема да коментирам-затоа што секој си има свој вкус и си слуша шо сака!но еднаш го гледав на една емисија и не ми беше јасно што е со дечкото!незнаеше реченица да состави!само си се смееше и то!
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
но еднаш го гледав на една емисија и не ми беше јасно што е со дечкото!незнаеше реченица да состави!само си се смееше и то!
Јас пак кога ќе видам некој пејач во емисија, не ни очекувам ,,да знае да склопи реченица,,. Од Ламбета (поп пејач) треба да се очекува добра песма (знам дека е со н, нема потрба од нервози), туку типче е детето, дотеран младалачки, пее добро, што е повеќе потребно за еден поп пејач?
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
Јас пак кога ќе видам некој пејач во емисија, не ни очекувам ,,да знае да склопи реченица,,. Од Ламбета (поп пејач) треба да се очекува добра песма (знам дека е со н, нема потрба од нервози), туку типче е детето, дотеран младалачки, пее добро, што е повеќе потребно за еден поп пејач?
за да биде звезда еден пејач треба да има многу повеќе од добра песна(а овие од Ламбе,па и незнам колку се добри?) и просечен глас!треба да има харизма и однесување!тоа дека е дете не е никакво оправдување!ако е дете и ако не може убаво да се изрази нека го даваат на детски емисии!
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
за да биде звезда еден пејач треба да има многу повеќе од добра песна(а овие од Ламбе,па и незнам колку се добри?) и просечен глас!треба да има харизма и однесување!тоа дека е дете не е никакво оправдување!ако е дете и ако не може убаво да се изрази нека го даваат на детски емисии!
Добро бе Дејан не се нервирај. Ама оти па баш ѕвезда да биди, не мора секој пејач да стани ѕвезда, или мора?
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
2.157
Поени од реакции
507
Добро бе Дејан не се нервирај. Ама оти па баш ѕвезда да биди, не мора секој пејач да стани ѕвезда, или мора?
не се нервирам!
па ако ги има сите квалитети ќе стане-ако не не!според мене Ламбе сеуште не е звезда како што го третираат!можеби со тек на времето ќе се избори за таков статус и квалитет!
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Мислам дека е еден од поквалитетните пејачи на сцена, а можам да кажам дека и како личност е супер дечко, сум имала можност да бидам во негово друштво и мислам дека детето зрачи со позитивна енергија, има добар глас. А ти Дејан, не знам баш во која емисија си го гледал шо не можел да сврзи реченица, оти, јас еднаш ко го гледав, беше се супер.
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Ламбе кратко и јасно кажано смрди! Понискоинтелегентно дете немам видено во живото, демек позитивен е нешто. Муабет во него капка нема, мене ми личи на кукла за во излог го облекват како пациент и фризура некоја селска и само заби знај да извај.

И за пеење не го бива, нема гласовни можности, харизма никаква. Текстојте во песните му се строго непрепорачливи за постари од 12 години, толку плитка и несврзана поезија ни дрогиран кретен не можи да напиши. Па и публиката му е всушност до 12-13 години и по некој шо не се потрудил да размисли.


Селанец е и не е од Битола, ами од Љубојно. Наивен е и зато го одбраја од М2, за да си изградат некоја своја идеална ѕвезда. Мене ми е беден и смешен и не го доживувам како пејач.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не го сакам нешто многу многу.Дури и ме нервира искрено кажано.Некако ми е таков мутав,муле.
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Nemam los zbor za Lambe,ja sakam negovata muzika i nego go sakam mnogu sladok mi e i mnogu e mil.Za razlika od drugite togasni finalisti toj bese najdobar.Go slusam i go sakam.....:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom