Ламбе Алабакоски

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Ламбе кратко и јасно кажано смрди! Понискоинтелегентно дете немам видено во живото, демек позитивен е нешто. Муабет во него капка нема, мене ми личи на кукла за во излог го облекват како пациент и фризура некоја селска и само заби знај да извај.

И за пеење не го бива, нема гласовни можности, харизма никаква. Текстојте во песните му се строго непрепорачливи за постари од 12 години, толку плитка и несврзана поезија ни дрогиран кретен не можи да напиши. Па и публиката му е всушност до 12-13 години и по некој шо не се потрудил да размисли.


Селанец е и не е од Битола, ами од Љубојно. Наивен е и зато го одбраја од М2, за да си изградат некоја своја идеална ѕвезда. Мене ми е беден и смешен и не го доживувам како пејач.
Слушај са ти вака..Уствари читај..Секој со својот вкус. Не можиш да кажваш ти дека нема уба музика, дека е грд, дека е глуп..Пред сите тие придавки ќе напишиш едно МЕНЕ МИ Е...Оти не се исти сите вкусој. И како прво, од кај знајш ти дека е глуп? Имаш праено муабет со него?
 
Член од
25 септември 2007
Мислења
1.436
Поени од реакции
45
Vaka sega, Lambe nema vrska so Bitola osven sto normalno e roden tamu, kako i povekjeto Prespani, toj e roden vo Ljubojno, selo koe spagja vo Resen, neznam zosto se srami da si kaze javno, no jas bi sakal da mu kazam ako saka da bide Pop zvezda ili barem da dostigne eden procent od Tose, treba da se gordee so mestoto od kaj e roden, pa makar da bide i najgrdoto ime, najneubavoto mesto, sto vo slucajov ne e, tuku Ljubojno e edno od najubavite sela vo Makedonija.

Zatoa Lambe, dokolku go citas ova, veruvaj deka Mnogu bi bilo poubavo uste vednas da kazes deka poteknuvas od Prespa i deka ja sakas Prespa, kako sto TOSE go sakase KRUSEVO.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.838
Лаки не го знам ваљда дека бил од Љубојно:bilokojzbot::bilokojzbot: муабет со него немам правено не знам што човече е факт е дека на интервјуата не одава на идиот има одмерени изјави, факт е песните му се слушани хитови се сите, факт е жените го сакаат,факт е има кој да му направи текст за другите пеачи од овде е Френк Синатра.
Со сега веќе покојниот Тоше мислам дека ке биде број еден овде во државава(не го сметам Владо он е категорија сама по себе) во конкуренција на далеку поголеми дибеци Марјан Стојановски Мартин Вучиќ и ред други може сега да исфорсира нешто повеќе и да се пробие дали ке биде успешно ке видиме како и да е мислам дека по Тоше доколку постои такви нешто кe биде next best thing:toe:
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Тамара ако ти ја стегнам една :pos2: Јас не ти бранам ако сакаш дома земи си го, мене глуп ми е. Немам праено муабет со него, можам ама нејќам. И јас имам потекло од Преспа, Крани поточно и имам многу блиски роднини шо се комши со него. Знам кај живеј, шо дете е и сите работи. Мене ми е симпатичен ама преглуп ми е, не можи да си вреќам интелегенција и да го поштовам.

И најголема пичка е оти не се гордее со потеклото. Да излези и да речи „Најголем селанец сум, од Љубојно сум.“ ќе сменам малце мислење за него на подобро.

Пејо брат дај не заебавај, Ламбе шупак е, жените не го сакат, чупињата мали го сакат. Глас нема ич, вештачки се понаша, не испаѓа идиот ама пука со ниска интелегенција. Досаден е ко кур, сите одговори на прашањата му се максимално демократски, нема свој став.

И шоако Маријанчо е шупак најголем, дибек? Појќе го поштовам бе, куро го боли за се, на емисија за нова година шо снимаја во Сител(?) мислам цело шише виски сам го мана, лом се напрај, клешта беше. Јес да е антипатичен, ама глас како него нема во Македонија никој од поп изведувачите и то е факт. Само Гиш му го јади лебо, ама тој не се замара со естрада. Не ми е јасно оти толку го земате Маријанчо надолу.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Овој Ламбе секад е надуван, или барем така изгледа :)

Немам ништо против чоекот, ама не го слушам, ниту ми се допаѓа неговата музика :smir:
 

Tetka biberce

Wild Child
Член од
18 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
Не го пратам многу човеков ни во пеење ни во облекување,ама еднаш кога бев во Битола го видов како шета низ чаршија со фармерки цели исфлекано со калови.Е му личи ли бе тоа на некој што го прават толку голема ѕвезда?Тоа срамота е за еден сосема обичен човек,непознат за јавноста,а не па за него.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.294
Поени од реакции
45.838
Не би рекол дека само чупиња мали го сакаат има и ''магарици'' моја генерација што се палат и дразнат на него sd
Сега проблемот е што тука збориме за припадни на нашата естрада каде што секој пеач/ка: има демократски изјави(без осет за скандал и шоу), има текстови на песни за 12-13 годишна публика и секој без исклучок недостигот на овие два сегменти кои создаваат звезда го оправдува со гласовните способности кои не ги поседува,и пак мислам дека Ламбе отскокнува од останатите пеачи ако не за нешто друго барем спотовите му се скапи и кавлитетни(Ката Ивановска не е заебанција) пријатни се за гледање па во такво нешто песната станува споредна работа а неговата популарност расте
Додека за Мацко опинокот што плескал кило виска не седнување не би рекол дека е некој пеач ама затоа е комедија човек еднаш симињаше многу заебани порки во едно интернет кафе и се радуваше како мало детеsd се избезумив од смеење и за таков манијак/перверзњак јас да гласам утре на фестивал???sd
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
за таков манијак/перверзњак јас да гласам утре на фестивал???sd

Па нормалноо!!!!!!!!!!!!!!!

Такви шупаци се барат, ем природен е, ем растура во пеење.

Ламбе ропако до вчера во овералки јаболката ги режеше со татка, сега ебич ми се прај. Зато е шупак и ме нервира, а то дека некој го форсира не значи дека има вредност. Според мене кој и да било друг брич тро шо има врска од пеење да го соберат од улица, истата ако не и 100 пати подобра работа ќе врши од Ламбе.

И баш на изборот Ламбе ко тепа на М2 имаше добри кандидати. Она Марија ко фнука на евровизија детската шо пееше е далеку поквалитетна од него и онај ѓупако Џеват беше лудници и играше и пееше, само ѓупак кај го остават да победи. Ламбе го избраја за да биди слушан од максимум 13-14 годишни деца, шо ретко знат да си ги спуштат песните од интернет и има шанси да си го купат цедето.
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Колку и да сакам, не можам да го сварам човеков. Ама не можам, дефинитивно. Не знам дали е глуп или не знае да сврзе две реченици, знам дека ми е тотално антипатичен, како појава воопшто.
Имам другарки што лепат цели соби со негови постери, една се утепа трчајќи по него за автограм, вриштеа на времето кога ќе поминеше (не сум го видела во последно време), се тепаа да се сликаат со него... ЗАШТО? Не ми е толку посебен. И не ми е ни убав бе па. :pipi:
 

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
Прекрасни му се песните, баш ми се допаѓаат онака ептенски. :smir:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Факт е дека кај нас подршка најголема од оние возрасните (дека нели само вие се разбирате што е добро и убаво) имаат најголемите дебили што се цели со тетоважи, врискаат на микрофони, се дрогираат итн...а прибраните "сељаци" од Љубојно се обични кретени кои малолетничките ги сакаат:tapp:


Го обожавам Ламбе!
Го имам 3-4 пати видено во град и секогаш е расположен да се слика и да направи муабет со обожавателките...што ретко кој кај нас ке застане и ке ти поправи муабет како да сте другари.
Убав, висок, со убави песни и убава кариера
а вие само јадете гомна за него mwa:back:
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
72
Поени од реакции
12
Факт е дека кај нас подршка најголема од оние возрасните (дека нели само вие се разбирате што е добро и убаво) имаат најголемите дебили што се цели со тетоважи, врискаат на микрофони, се дрогираат итн...а прибраните "сељаци" од Љубојно се обични кретени кои малолетничките ги сакаат:tapp:


Го обожавам Ламбе!
Го имам 3-4 пати видено во град и секогаш е расположен да се слика и да направи муабет со обожавателките...што ретко кој кај нас ке застане и ке ти поправи муабет како да сте другари.
Убав, висок, со убави песни и убава кариера
а вие само јадете гомна за него mwa:back:
тие "дебили" што се цели со тетоважи, врискаат на микрофони, се дрогираат итн барем имаат некаков стил и цела кариера ја напраиле сами, а македонската "ѕвезда" ламбе" се прослави со помош на парите на татко му! кога победи на М2 му беше трет пат по ред да се пријави али првите два пати не успеа да победи зш не знаеше дека не го бива и дека за да победи некој таков треба да се фрли некој денар (или евро)...за вас не знам али според мене некој таков не е баш ѕвезда :)
а оние кои што имаат добар вкус знаат барем како се нарекуваат тие тетовирани дебили како што ги нарече ти...е тие се ѕвезди а не некој си...ламбе! :) :salut:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
А тие дебилите (единственото име прилагодено за нив) да беа добри и пристојни нема да се облекуваа УЖАСНО и нивните фанови да не личат на луѓе со долги неисчешлани коси, цели во црно и мартинки што одвратно изгледаат.

Ламбе не е богат за татко да му плаќа..си има талент, има убав глас, има убавина и шарм, пристојно изгледа. Може незнае да се изразува убаво ама префин е секогаш со фановите...затоа и го сакаат.
 
M

M del Mar

Гостин
Не ми е јасно што бара темава за човеков во мода и убавина :nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom