Купување преку интернет (генерална дискусија)

Spo_Dex_Coquvaporte

Психолог со извод од банка
Член од
2 декември 2015
Мислења
94
Поени од реакции
41
Луѓе здраво,абе да прашам..сакам да купувам нешто преку алиекспресс е сега.по ЛК сум на др адреса (пр.лисиче) а живеам во куќа во (карпош).... е сега дали може адресата од карпош да ја внесам на алиекспресс и дали ке може без проблем да си ја преземам пратката од пошта во карпош...?? (дали ќе прават проблем што по лк сум во Лисиче?).... има ли некој вакво искуство..?
 
Член од
23 август 2009
Мислења
176
Поени од реакции
31
Луѓе здраво,абе да прашам..сакам да купувам нешто преку алиекспресс е сега.по ЛК сум на др адреса (пр.лисиче) а живеам во куќа во (карпош).... е сега дали може адресата од карпош да ја внесам на алиекспресс и дали ке може без проблем да си ја преземам пратката од пошта во карпош...?? (дали ќе прават проблем што по лк сум во Лисиче?).... има ли некој вакво искуство..?
На која адреса ќе пратиш таму ќе ти стигне и да ти речат нешто во пошта имаш број од пратката ќе го приложиш

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Spo_Dex_Coquvaporte

Психолог со извод од банка
Член од
2 декември 2015
Мислења
94
Поени од реакции
41
На која адреса ќе пратиш таму ќе ти стигне и да ти речат нешто во пошта имаш број од пратката ќе го приложиш

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Значи не би требало да има заебанции?....
 
Член од
23 август 2009
Мислења
176
Поени од реакции
31
Значи не би требало да има заебанции?....
Нема шанси,само пиши точна адреса и цепај. Продавачот го боли уво битно си му платил,а ти праќа на адреса која си му кажал, поштата ја доставува даваш лична карта и приложи им број од пратка и тоа е тоа

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
F

Flatter

Гостин
Има некој што има порачано и за овој период на нова година да му стигне? Пратката е стигната во Скопје ама пишува нешто сосема друго што значи тоа? 2 дена поминаа уште нема апдејт? Денеска 2ри нова година помина веќе а пак нема ништо ново очигледно овие од поштата уште се во зимски сон после нова година или што е проблемот? Последен статус е дека е во Скопје и од таму треба да стигне во мојот град ама нема ништо ново... Само кај мене е вака или ?

postaz.PNG
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
150
Поени од реакции
74
Има некој што има порачано и за овој период на нова година да му стигне? Пратката е стигната во Скопје ама пишува нешто сосема друго што значи тоа? 2 дена поминаа уште нема апдејт? Денеска 2ри нова година помина веќе а пак нема ништо ново очигледно овие од поштата уште се во зимски сон после нова година или што е проблемот? Последен статус е дека е во Скопје и од таму треба да стигне во мојот град ама нема ништо ново... Само кај мене е вака или ?

Прегледај го приврзокот 202368
Денес е прв работен ден во новата година, и не чекај достава од утре треба да ти стигне на домашна адреса.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk
 
S

staycalm

Гостин
На 3 порачки од 12 ноември ми пишува
NL350, Pratkata se prima od Ispra}a~
Што значи тоа? Многу често порачувам онлајн, прв пат гледам вакво нешто
 
Член од
27 јуни 2015
Мислења
48
Поени од реакции
19
На 3 порачки од 12 ноември ми пишува
NL350, Pratkata se prima od Ispra}a~
Што значи тоа? Многу често порачувам онлајн, прв пат гледам вакво нешто
Тоа значи дека пратката е испратена од Холандија за Македонија и е на пат за наваму. Во моментов доцнат праткиве поради празнициве. Биди трпелив, ќе ти стигнат пратките.
 
Член од
1 јули 2015
Мислења
58
Поени од реакции
34
Здраво, прв пат примам пратка во Скопје (во дебар маало се води за достава), ми пишува дека треба да ја подигнам во пошта Си-2 (или бар јас така го читам). Знае ли некој која е поштава? Претпоставувам таа во гтц или во карпош, али би сакал на сигурно да одам. Фала
poshta.jpg
 
P

Patience

Гостин
Здраво, прв пат примам пратка во Скопје (во дебар маало се води за достава), ми пишува дека треба да ја подигнам во пошта Си-2 (или бар јас така го читам). Знае ли некој која е поштава? Претпоставувам таа во гтц или во карпош, али би сакал на сигурно да одам. Фала
Прегледај го приврзокот 202481
Ск-2 е тоа (Скопје пошта 2, поштата кај железничка станица).
 
Член од
8 април 2014
Мислења
146
Поени од реакции
17
Дали може да се порача од gearbest со Maestro картичка?
Ја има во понудените но неможе да се процесира нарачката...Дали имал некој некое слично искуство?
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
916
Поени од реакции
594
Дали може да се порача од gearbest со Maestro картичка?
Ја има во понудените но неможе да се процесира нарачката...Дали имал некој некое слично искуство?
nema vrska kartickata. koja banka si znam komercijalna ima edni master so dve smetki, denarska i deviznna. znaci za internet placanje mora da imas saldo na deviznata smetka
 
Член од
8 април 2014
Мислења
146
Поени од реакции
17
nema vrska kartickata. koja banka si znam komercijalna ima edni master so dve smetki, denarska i deviznna. znaci za internet placanje mora da imas saldo na deviznata smetka
Преку PayPal платив,поедноставно,но чудно ми беше дека никогаш сум немал проблем при нарачка...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom