Купување преку интернет (генерална дискусија)

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ама копија е изгледа ... иначе јас имав нарачано претходно еден зте од 80$ , сега нарачав еден хуавеи 138$ го платив па ќе видиме дали ќе е ист како што има во карактеристики пишано тој , иначе првиот беше супер све си беше како што имаа напишано .
Мислам дека не е копија затоа што цената на нексус 4 е падната 200 долари е нов од гугл.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Мислам дека не е копија затоа што цената на нексус 4 е падната 200 долари е нов од гугл.
Дај линк остај овде да видам ... пошто има телефони што ги прават само марката и обликот ист а ги надоградуваат , пример овој huawei honor 3c што го нарачав стандардниот си иде со 2gb ram , 8gb memorija , 8mp камера и со 4 јадрен 1.3ghz процесор , а пак мојов има 2gb ram , 16gb memorija , 13mp камера , 8 јадрен 1.8ghz процесор . Според фидбекот што го имаат оставено 15+ луѓе е точно па ќе видиме што ќе стигне .
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Дај линк остај овде да видам ... пошто има телефони што ги прават само марката и обликот ист а ги надоградуваат , пример овој huawei honor 3c што го нарачав стандардниот си иде со 2gb ram , 8gb memorija , 8mp камера и со 4 јадрен 1.3ghz процесор , а пак мојов има 2gb ram , 16gb memorija , 13mp камера , 8 јадрен 1.8ghz процесор . Според фидбекот што го имаат оставено 15+ луѓе е точно па ќе видиме што ќе стигне .
http://www.aliexpress.com/item/Hot-sale-LG-Nexus-4-E960-original-cell-phone-QUAD-core-1-5GHz-4-7-capacitive/766561037.html
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Не купувајте refurbished ''оргинали '' од алиекспрес, иако би требало да се оргинали, поефтинети се бидејќи им е сменета оргиналната камера, батерија и што ли уште не. За човек што не се разбира нема ни да примети, ама тој што се разбира знае дека не го добил тоа што се надевал.

Истотака, камерите на некои телефони се наведени дека се 13 мегапиксели а во суштина се 8мегапикслни interpolated до 13мп. Што повторно ќе кажам за неискусен корисник е неприметно, а поискусен веднаш ќе ја забележи разликата
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
162
Поени од реакции
54
Dali nekoj znae koga pratkata ke prestigne vo Makedonija za kolku vreme ke ja dostavat do domasnata adresa

Sent from my HTC One S using Tapatalk
 

Big Bull

ОК
Член од
23 август 2008
Мислења
562
Поени од реакции
393
Dali nekoj znae koga pratkata ke prestigne vo Makedonija za kolku vreme ke ja dostavat do domasnata adresa

Sent from my HTC One S using Tapatalk
Од кога ќе пристигне во Скопје, за еден ден ја испраќаат до домашната адреса.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
162
Поени од реакции
54
Kolku se plaka carina I ostanati trosoci za patiki od 2400 den

Sent from my HTC One S using Tapatalk
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
162
Поени од реакции
54
Ok e carina I ddv eve neka e30% od FedEx velat trebalo lezarina 20 evra ccccc

Sent from my HTC One S using Tapatalk
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.724
Поени од реакции
1.482
Ај вака стварно нема смисла како да знам кај ми е нарачката уште пред еден месец е дојдена во Македонија на аеродром и уште нема никаков абер...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom