Куманово, кумановци, кумановки

Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Вас треба да ве пуштиме на браќата, ќе почнат да се враќаат во Косово а не да идат наваму :icon_mrgr:
Прочитај попис или статистика колку муслимани има во Св Николе!
Прв настрада семкарот во пазарот, после и слаткарот иако човекот беше Торбеш(Горанец), ама за Светиниколчани тоа беше исто!
Дури и бројот на турски цигани е мал, претежно се к'р'ци( египјани) со православна вероисповест!
Полските села имаат толеранција кон други вероисповести, остаток од турско, ама ридските-нула толеранција!
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.992
Поени од реакции
17.880
Прочитај попис или статистика колку муслимани има во Св Николе!
Прв настрада семкарот во пазарот, после и слаткарот иако човекот беше Торбеш(Горанец), ама за Светиниколчани тоа беше исто!
Дури и бројот на турски цигани е мал, претежно се к'р'ци( египјани) со православна вероисповест!
Полските села имаат толеранција кон други вероисповести, остаток од турско, ама ридските-нула толеранција!
За кој период зборуваш ова, за 2001?
Знам дека кај вас циганите се православни, и тоа е исто еден голем плус, зошто нема радикализација кај нив.
Светиниколчани немаат толеранција за Велешани и Штипјани а не пак за муслимани :D летаат казни стално кога се влегува таму. Овче поле етоа, нема играње со нас :icon_mrgr:

Пред 15-тина години дошле у нашето село некој Турци као да видат од кај се родени, ќе снимале нешто, не поминале баш најдобро, ако ти кажува нешто името Драги Фокс ќе ти текне ваљда на оваа случка.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Kumanovcani ne se za u sv.nikole. Oni treba u kocani da dojddat da gi prateme na orizite da rabotat oti imame uste mnogu zemja po kotlinata za da nasademe, a ne da mi izigravat nekoi zaebantori koa ne se...glupi im se forite i dijalekto im e los za slusanje..em ke gi nauceme da zborat prav makedonski jazik. Pozdrav.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.494
Поени од реакции
16.145
Kumanovcani ne se za u sv.nikole. Oni treba u kocani da dojddat da gi prateme na orizite da rabotat oti imame uste mnogu zemja po kotlinata za da nasademe, a ne da mi izigravat nekoi zaebantori koa ne se...glupi im se forite i dijalekto im e los za slusanje..em ke gi nauceme da zborat prav makedonski jazik. Pozdrav.
Доведи гу сестру ти ја ке гу учу како да биде добра ебачица.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
Доведи гу сестру ти ја ке гу учу како да биде добра ебачица.
Zaso se lutes be prijatele? Pa znaes li kolkavi subvencii dava zajko za orizoproizvoditelite? Em ke zivees u etnicki cist makedonski grad. U kocani ima 40.000 makedonci isto kako i vo Kumanovo.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.992
Поени од реакции
17.880
Zaso se lutes be prijatele? Pa znaes li kolkavi subvencii dava zajko za orizoproizvoditelite? Em ke zivees u etnicki cist makedonski grad. U kocani ima 40.000 makedonci isto kako i vo Kumanovo.
У Кочани друже имаш една третина веќе браќа Роми ако не и повеќе, така да не пишувај глупости.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.719
Поени од реакции
38.946
Стварно у кочани не си смеел да пружиш алишта и да оставаш кондури пред врата, слушам циганиве таму љуштеле.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Читам ги размислувања и не ми е ништо чудно на мене зашто смо на овакво дно дошле како људи. (читај македонци)
Ја постира нешто у врску сс људи кои живив у град Куманово (не дошљаци),кои сс тија од малцинство су 101 пут малко е да кажу имале фрке и ред ствари. На кои им е криво и им боде у очи овој што се дешава у наш град.
Никад ми нема да се освестимо како македонци, такој ни е било и кроз историју а сг бетер.. на 10 комите 10 кодоша .. истинито.
Од Куманово искочи и куманове, све е у руке на сечени.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Стварно у кочани не си смеел да пружиш алишта и да оставаш кондури пред врата, слушам циганиве таму љуштеле.
НЕ!!!!!!
*Нашите повеќе крадат од циганите...

...инаку у кочани секој втор циган свири или на саксафон или на труба... Весела дружна' се'... Секој има одено у ѓерманија или ќе оде' за ѓерманија...
Трговскио ни центар они ги чистат секое утро бидејќи 90 посто работат у кјп водовод кочани....онака' ќе потонеме у сопственото ѓубре што го фрламе дека стигнеме.....
......исто циганите кај нас у кочани ногу, ептен, лесно манипулативен народ се ' и секоја' година партиите ги злоботребуваат за гласове...
За разлика од брачата кои се привелигирани на ниво на држава... и се у рамбо филм више со години назад....те и у Куманово си царуваат пополека........циганите ака ромите во кочани треба да бидат застапени у собранието оти викат за нив дека лажат и крадат а тоа право у кочани им е узурпирано од страна на македонците у собранието'( они лажат и крадат со години')...:kafence:
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
НЕ!!!!!!
*Нашите повеќе крадат од циганите...

...инаку у кочани секој втор циган свири или на саксафон или на труба... Весела дружна' се'... Секој има одено у ѓерманија или ќе оде' за ѓерманија...
Трговскио ни центар они ги чистат секое утро бидејќи 90 посто работат у кјп водовод кочани....онака' ќе потонеме у сопственото ѓубре што го фрламе дека стигнеме.....
......исто циганите кај нас у кочани ногу, ептен, лесно манипулативен народ се ' и секоја' година партиите ги злоботребуваат за гласове...
За разлика од брачата кои се привелигирани на ниво на држава... и се у рамбо филм више со години назад....те и у Куманово си царуваат пополека........циганите ака ромите во кочани треба да бидат застапени у собранието оти викат за нив дека лажат и крадат а тоа право у кочани им е узурпирано од страна на македонците у собранието'( они лажат и крадат со години')...:kafence:
Pozdrav sograganinu...pozdrav i do kumanovci, zajbavav se samo vo delot so orizite i so dijalekto...ubava vecer :D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.992
Поени од реакции
17.880
НЕ!!!!!!
*Нашите повеќе крадат од циганите...

...инаку у кочани секој втор циган свири или на саксафон или на труба... Весела дружна' се'... Секој има одено у ѓерманија или ќе оде' за ѓерманија...
Трговскио ни центар они ги чистат секое утро бидејќи 90 посто работат у кјп водовод кочани....онака' ќе потонеме у сопственото ѓубре што го фрламе дека стигнеме.....
......исто циганите кај нас у кочани ногу, ептен, лесно манипулативен народ се ' и секоја' година партиите ги злоботребуваат за гласове...
За разлика од брачата кои се привелигирани на ниво на држава... и се у рамбо филм више со години назад....те и у Куманово си царуваат пополека........циганите ака ромите во кочани треба да бидат застапени у собранието оти викат за нив дека лажат и крадат а тоа право у кочани им е узурпирано од страна на македонците у собранието'( они лажат и крадат со години')...:kafence:
Хаахахх, е од вас си патиме, они не знаат веќе од бес и чуствување на моќ, што да направат и како да се накурчат, он ми пишува бајки овде. Само полека, знаат они како треба со каурите.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Хаахахх, е од вас си патиме, они не знаат веќе од бес и чуствување на моќ, што да направат и како да се накурчат, он ми пишува бајки овде. Само полека, знаат они како треба со каурите.
Илко се гледа дека си ногу кретенски Илија, ај легни си.... отспи малку.... :kuracc:
Сувишно е да се разговара со кретен шо од старт повраќа..(множина.... Си патеме од вас) Кој те ебе...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom