Куманово, кумановци, кумановки

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Ако збориш за тј хуманитаран што треба да биде не е прошја.
На 14 Февруари ке биде - Ламбе,Елена,Паркети, Ди џеј Никифор и још едн од Словенију мислу :smir::icon_bigg
Да се цитирам.Очигледно има измене нешто, не е такој како што ни соопштисва.

"На 14.02.09 во Спортската Сала во Куманово ќе се оддржи еден од најголемите концерти кои до сега се имаат случено во Куманово, освен тоа овој голем спектакл ќе биде обележан и како Прв Хуманитарен Концерт кој воопшто се има организирано во Куманово, што значи дека средствата кои ќе се соберат од овој настан ќе се одделат за да се спаси животот на 14-годишната Драгана, која боледува од тумор на мозокот и за чија операција се потребни големи парични средства.
На Првиот Хуманитарен Концерт во Куманово, ќе гостуваат Елена Ристеска, Ламбе Алабакоски, Ди Џеј Калеа од Босна, Ди Џеј Нена и Eнис од Скопје и нашите Резидент Ди Џеи Марио и Никола од Куманово. Освен големиот број на гостувања овој настан ќе биде исто така проследен и со пена парти кое до сега се нема случувано во Куманово, со големо и спектакуларно light шоу и неверојатни 30 000 w озвучување.... "


http://ukumanovo.com.mk/index.php?option=com_content&view=article&id=267:2009-02-01-20-24-55&catid=4:2008-09-25-21-59-15

Ете ви за заинтересирани :smir:
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
а бе кумановци се многу чуди луѓе....сегде врне дожд, само во куманово пада киша
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
35
Поени од реакции
4
хехе еве још една кумановка...и ја исто ке збору кумановски(мислу ако не смета) зашто сам горда на свој дијалект:pipi:
А за Куманово нема много да се збори..Супер си е по град,друштво,кафане а у ама...нема много куде да се искача...:( Организира се хуманитаран концерт на кој е пожелно да се иде барем кој е у можност..мада финансиски свак може да се снајде(барем ја такој мислу)...Друго ново мислу дека нема..или па ја не сам чула...Затој авто и право у Куманово на 14 февруари..И ке бидете хумани и ке си пројдете супер..Поздрав и видимо се:smir:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Ако продужи да биде овакој досадно ке мора да се селу :)
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
У куманово никад не е досадно пошто увек има за што да се збори. Еј Људи јес да су трач-рубрика али не ти мислив лошо и не су злобни. Онј пут беше у Селект у Струмицу и замисли гуме на авто ни ги направисва лом. Колко су подли. После тој трагедија да биде поголема вулканизер не одра за лепење 1500 денара, највероватно што смо од друг град и што беше недеља. Катастрофа.

Само некој спортски комплекс да се напраи и све ке биде ок.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
401
Поени од реакции
5
Abe ja toprv s'ga ve najde aj pozdrav i od mene, da se prijavu i ja ovde da ne me kara nekoj.:salut:
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
живи ли смо ?
 

Facka

Ми се може па се курчам..
Член од
11 март 2009
Мислења
65
Поени од реакции
1
још една кумановка:smir:
 
Член од
31 август 2008
Мислења
112
Поени од реакции
17
eve i od mene pozdrav
kumanovo kumanovo vo srcetoooo
hehehe
pozzz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom