Куманово, кумановци, кумановки

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
abre ni znam za tuj picerijuuuuuuu nego carigrad ni ga butnava :(
sg premesten e u garnizon negde mislu
ako vec raboti
 

LaDy D

All or Nothing
Член од
15 јуни 2006
Мислења
215
Поени од реакции
0
стварно бутнасва га, бш беше на добро место ставен...
 
Член од
19 мај 2006
Мислења
419
Поени од реакции
5
Ma nema veze.Sigurno ke napraviv nesto ubavo na toj mesto.
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
epa sigurno ke se pravi nesto ama toj kakvo ke e i sto ke e ke vidimo...valjda ke bide nesto dobro
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Што да кажу, ичера се врати од Куманово, и морам да признам дека ни е ноќан живот за едну класу бољи од претходни године..на жалост немаштина е све поголема, и сви се надав у некакво чудо од нову владу.....колко е такво нешто реално, ке видимо:toe:
 
Член од
19 мај 2006
Мислења
419
Поени од реакции
5
Kako pvo dobro dosja.Pa ako bide bolje bide,poloso valjda nece,od dno podole nemozemo da idemo,znaci ...............ma ke bide podobro
 

LaDy D

All or Nothing
Член од
15 јуни 2006
Мислења
215
Поени од реакции
0
најубави д'нови за искачање: четвртак и недеља. Четвртак Клуб, Тунел на живу свирку нема много гужва и добро е, недеља у Линку на караоке шоу... мада сваку недељу едно исти песме исти људи поев...
 
Член од
18 ноември 2005
Мислења
271
Поени од реакции
4
Pozdrav Kumanovci i Kumanovke:)
A znaete li III MUB do kude e sas izgradbu?
Napraviva li gu do dole do raskrsnicu?
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
При крај су радови, само што су поприлично успориле после избори, можда су при крај и сас паре, па како ке искочи све тој не знам:duel:
 

LaDy D

All or Nothing
Член од
15 јуни 2006
Мислења
215
Поени од реакции
0
ќе биде у пролет готово... сга им требав паре за одмори, после за зимување и тамн до пролет малко по малко ке завршив... па неможе толко голема улица за пола годину да се заврши..
 
Член од
19 мај 2006
Мислења
419
Поени од реакции
5
Pa dobro.Malko po malko pa gu zavrtiimo rabotu okolo politiku.Ke bide,ako mu dadev pare ke gu napravi a i do sga covek napravi onoj sto nikoj drug.Nego pravo da vi kazu sitno mi e,za dve nedelje ke sam doma.
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Хехехе...у право си, кд е могало да се сачека два-триста године сас вадење на туј коцку, што су још 5-6 месеца да се сачека сас отварање на улицу:toe:
 

LaDy D

All or Nothing
Член од
15 јуни 2006
Мислења
215
Поени од реакции
0
е да ќе почекамо не е проблем, и такој немамо друг избор.
 

Gravity Grave

Voice of the Voiceless
Член од
27 март 2006
Мислења
774
Поени од реакции
11
Што е овој, никој ништо да постира на овуј нашу тему веќ скоро два дна? Што е работа? Да не е некој бојкот? Куде си Исидора? Осамен? Блади Доли? Ово-Оно? Не сам задовољан....:toe:
 
Член од
19 мај 2006
Мислења
419
Поени од реакции
5
Gravity Grave напиша:
Што е овој, никој ништо да постира на овуј нашу тему веќ скоро два дна? Што е работа? Да не е некој бојкот? Куде си Исидора? Осамен? Блади Доли? Ово-Оно? Не сам задовољан....:toe:

Eve sam,eve sam.Pravo da ti kazu,spremam se za put i pamet mi e doma ne mi se uopste sedinja pred kompjuter a jos pomalce da zemu da napisu nesto,a znaes i sam kako e toj.Sitno brat sto da ti kazu.Nadam se deka ke produzite da se druzite bez mene,zasto ja kd ke otidu doma kojznae kolko vreme ke projde dok da se ukljucu pa na forum.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom