Куманово, кумановци, кумановки

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Колко за информацију вечер у Версај су Партибрејкерс.
Кој ќе иде убаво да си пројде.

Друга работа еве коначно нешто убаво ќе се дешава.
Денови на комедија од 1 октомври. Очекују доста убави претставе и ќе гледам на што повише да отиду.

Освен ‘Госпоѓа Министерка‘ други не знам кои ке се прикажуев сг за сг.
За повише информацие кд ке дознам нешто.:smir:
 
D

DartWader

Гостин
Да прашам нешто ? Ако може некој да ми објанси Кокино куде е ? Сакам да отиду да виду , ама тија села су ми слаба тачка.:kez:
 
F

FilipMacedon

Гостин
Да прашам нешто ? Ако може некој да ми објанси Кокино куде е ? Сакам да отиду да виду , ама тија села су ми слаба тачка.:kez:
Ке појдеш по пут накуде Криву Паланку,па ке начекаш некои сељаци по пут ке прашаш и они ке ти објаснив за натамо:)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Многу убаво го средиле градот,се запрепастив :)Имате перфектни рибници,имате одлична услуга и преубави луѓе.И мажи и жени,спастрени,расположени,забавни.Секоја чест за Куманово:smir:
Патем како беше таа,ми Кумановке сме много ватренe женe или поинаку? :icon_lol:
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Многу убаво го средиле градот,се запрепастив :)Имате перфектни рибници,имате одлична услуга и преубави луѓе.И мажи и жени,спастрени,расположени,забавни.Секоја чест за Куманово:smir:
Патем како беше таа,ми Кумановке сме много ватренe женe или поинаку? :icon_lol:
некст тајм кога идеш јави се да се запознаеме :smir:
 
S

smart ass

Гостин
Јој кумановци куде сте бре...

да ве прашам нешто,имено викаат адет било во куманово кога се крсти детето кумот и народот да бираат шо професија да биде..пример доктор..друг вика наставник,ова стварно адет е???
 

gooner

дежурен топџија
Член од
10 јуни 2008
Мислења
169
Поени од реакции
6
Јој кумановци куде сте бре...

да ве прашам нешто,имено викаат адет било во куманово кога се крсти детето кумот и народот да бираат шо професија да биде..пример доктор..друг вика наставник,ова стварно адет е???
Не бе луд ли си нема шансе излжаја те некој да се радуеш хаха
а за професију сам си гу бира :drk::pos2::pop:

Ван Гог не спомнујте.Болна тема. Не беше у Куманово за да иду на њима и ќе жалу :nesum:.И жими тој што се деси и сг овија днови пена парти и ствари..и Сашка-краљица београдских сплавова - ако е за фалење дека се дешава нешто у град а ипак да не се забрави битан детаљ дека доваѓала :tapp:
WTF??
A за Ван Гог стварно треба да жалиш беше фул и много јаку атмосферу дигнасва,а и публика беше за сваку пофалбу :music3::bravo:
 
S

smart ass

Гостин
Оти имам братучед тамо бе...и ми кажа

За еден викале да биди инжењер,професор и татко му рекол да биди пилот ИИИ-БИ ТАКА сега он е високо,работи градежно на згради-високоградба-наравоучение-пилоти во земјава јок.
 
D

DartWader

Гостин
Ја како што знам поп кажуе тој. Мене ми кажаја да биду градоначалник хахахахха:vozbud:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
401
Поени од реакции
5
Јој кумановци куде сте бре...

да ве прашам нешто,имено викаат адет било во куманово кога се крсти детето кумот и народот да бираат шо професија да биде..пример доктор..друг вика наставник,ова стварно адет е???
Nema veze ja sam 3 puta bija kum i za takvo nesto ne sam cuja do s'ga.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom