Куманово, кумановци, кумановки

Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Кумановци се најдобри,нај зезнати
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
286
Куманово е паланка, не Крива али бш паланка.
Требаше после Скопје да е најразвиен град пошто има екстра местоположбу... али Грујо е крив :D
Сви бегав од град... или работив по Скопје или у странство. Туј нема некој голем избор, едино ако не сакаш да продаваш негде у некој бутик или продавницу...
А за местоположбу, што знам... ако си ишја у други градови и ако си ги погледнаја од високо (на пр. Прилеп, Скопје, Битола, Охрид и др.) сви су на рамно место, а Куманово се наваѓа некако бш у дупку, како метеор да е удрија много одамна па људи су се после населиле бш туј у дупку... :P ако си ишја на Живкову карпу можда си приметија кд ќе га погледнеш град.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Не е па ни градски татко крив што спаднасмо на едну дискотеку у коју претежно идев у16 особе, иако град ни е бетер од Македонски Брод
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
@tobi За местоположбу мислу на 30мин од Скопје, 15-20мин од аеродром, блиско до економски зоне куде отварав фабрике,блиско до српску границу, коридор 10 проваѓа туј.

Kуманово е било најиндустриски град за време на Југославију, сга тија фабрике никој не ги памти а зграде стоив како споменици да не потсеќав на едн убав период Сдс кд беше на власт :D
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
286
@Drettica Аа ок, ја мислеше на место мислиш (куде се наваѓа тачно град, његов релјеф) :p
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
286
Ај ако сакаш прати гу туј емисију од код напади на средношколци, не мога да гу најду.
На тј втор линк да пишуеше адреса на коју што се десило тој ќе беше јасно, ама штом не пишуе можемо само да погодуемо :D
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
3
Поени од реакции
3
Куманово е Закон, мој град моја гордост!
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
боље скинхеди него канцерогени југосталничари кои што још плачев по титу
Никој не плаче по титу, али тито што направија за Куманово овија гомна нема да направив за иљадо године. Само га деградирав и омаловажуев град
 
Член од
30 јуни 2015
Мислења
314
Поени од реакции
286
Никој не плаче по титу, али тито што направија за Куманово овија гомна нема да направив за иљадо године. Само га деградирав и омаловажуев град
Кажи ми што е направија за Куманово молу те.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
878
Поени од реакции
2.700
Кажи ми што е направија за Куманово молу те.
Тој што сга гледаш све, е од тој време, зграде, школе, институцие, фирме, биле смо индустриаки град, сс много запослени, а кажи ми ти сга што се направи у град? Како е независна Македонија, кино, театар, парк нешто? освен кеј, само га руинирав град и упропастуев.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom