Кругови низ полиња во Штипско

Член од
14 април 2012
Мислења
83
Поени од реакции
19
Според мене, на се ова што го видов и слушнав, сите приказни за "Марсовци", надприродна работа, скриени пораки и сл. пага у вода. Да бидеме реални, еве еден глуп пример. На сите ви текнува европското во Литванија и завршеното 4то место, па на Сител за тоа имаше УДАРНИ ВЕСТИ колку народ имало на плоштадот Македонија во Скопје и какво славје имало. Што ми беше муабетот, да беше нешто сериозно, до сеа ќе беа сите телевизиски станици преоптоварени со тоа како баш во Македонија се случило, ќе почнеа статии дека веќе не посетиле "комшиите", па сакале да ни кажат кога е крај на свет ( или пак почеток на нова ера, Македонците први во контакт со Х-планета) .. ќе имаше 300та различни глупости. Али тоа е според мене.. :D
На местото немало знаци за присуство на човек. Тоа дека е направено од вонземјани е шпекулација на некои научници со оглед дека неможат да датат друго објаснување(формиран е и научен тим за истражување ). Медиумите , ни они не веруваат за вонземјани , нитупак има цврсти докази дека тоа се навистина вонземјани . Според тоа , медиумите не прават многу приказни , ос страв да не излажат, ненамерно. Македонија со ова не е прва , а веројатно нема да биде ни последна.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Абе тоа се другарите на Мики Ли Трајчевски од кога он тврдеше дека има вонземјани, сега му докажа на цел Штип. Треба да се побара он да даде изјава..
Викаше дека комуницира и ќе ги донесе еден ден. :cenzura:

Фејк, не фејк од секогаш ми било интересно тоа цртањето во полињата. :)
Добро секаде пишува мистериозно видео со сомнително потекло, дали има вест дека некој бил на местото да се увери дека е вистина и дали сопственикот знаел? Или да го барам Мики Ли да објасни што е тоа. :icon_lol:
Ме мрзи да одам да видам инаку 8 км е далеку од кај мене барем да се сликам со тоа додека не го искосат целосно да мислат дека сум вонземјанец. :P :pos: :D
И како што пишав...

http://kajgana.com/eve-go-nauchnoto-objasnuvanje-za-misterioznite-krugovi-kaj-shtipsko
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.173
На местото немало знаци за присуство на човек. Тоа дека е направено од вонземјани е шпекулација на некои научници со оглед дека неможат да датат друго објаснување(формиран е и научен тим за истражување ). Медиумите , ни они не веруваат за вонземјани , нитупак има цврсти докази дека тоа се навистина вонземјани . Според тоа , медиумите не прават многу приказни , ос страв да не излажат, ненамерно. Македонија со ова не е прва , а веројатно нема да биде ни последна.
Медиумите, истотака немаа цврсти докази за "божјото чудо" каде што иконите сами ја добиле својата природна боја, па имаше безброј коментари. Но сепак, дадоа на ТВ. Така? :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
83
Поени од реакции
19
Медиумите, истотака немаа цврсти докази за "божјото чудо" каде што иконите сами ја добиле својата природна боја, па имаше безброј коментари. Но сепак, дадоа на ТВ. Така? :)
Во овој случај преовладаува човечкиот идиотизам , повоќе веруваат на предците одколку на реалноста, без никакви докази. Понесени од религијата дадоа толку коментари.Во тоа веруваа , а во случајов со вонземјаните неверуваат и не се ни замараат ја истражат релноста.
П.С : Јас невикам дека тоа е вонземјанска креација, но не ја исклучивам можноста.
--- надополнето: 9 јули 2012 во 18:09 ---
Инаку тоа се црквата е глупост , малце офтопик , ама да прашам некој да не има слишнато до кај се тие од конзеравторскиот тим? Стварно неразбирам што е толку тешко .
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.368
Поени од реакции
5.129
Инаку тоа се црквата е глупост , малце офтопик , ама да прашам некој да не има слишнато до кај се тие од конзеравторскиот тим? Стварно неразбирам што е толку тешко .
Tesko e da se priznae vistinata.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.173
Во овој случај преовладаува човечкиот идиотизам , повоќе веруваат на предците одколку на реалноста, без никакви докази. Понесени од религијата дадоа толку коментари.Во тоа веруваа , а во случајов со вонземјаните неверуваат и не се ни замараат ја истражат релноста.
П.С : Јас невикам дека тоа е вонземјанска креација, но не ја исклучивам можноста.
--- надополнето: 9 јули 2012 во 18:09 ---
Инаку тоа се црквата е глупост , малце офтопик , ама да прашам некој да не има слишнато до кај се тие од конзеравторскиот тим? Стварно неразбирам што е толку тешко .
позз :D

 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Инаку тоа се црквата е глупост , малце офтопик , ама да прашам некој да не има слишнато до кај се тие од конзеравторскиот тим? Стварно неразбирам што е толку тешко .
Црквата забрани било какво испитување.
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Од штип сум пријателчето кога и да ме виде ми вика има ли за мене 50 евра братче,на сите така им вика некогаш ќари по 10-20 евра :D
Едно време само у денари работеше , ама дојде му конкуренција у форма на Киро „Дај 5 денара“ , па мора да проемне тактика и девизи за да остане у бизнис :D

Иначе интелигентно типче со доза на шизофренија , пред 3-4 години ме озрачи со ласер од точако и ми рече дека сеа сум конектиран со неговите галактички пријатели :pipi:
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Едно време само у денари работеше , ама дојде му конкуренција у форма на Киро „Дај 5 денара“ , па мора да проемне тактика и девизи за да остане у бизнис :D

Иначе интелигентно типче со доза на шизофренија , пред 3-4 години ме озрачи со ласер од точако и ми рече дека сеа сум конектиран со неговите галактички пријатели :pipi:
пер типо е ногу шекнат на тај внук му сите парички мислам едка му ги дава забрави како се викаше само. :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Еве во вистинското објаснување... :)

Клик.

Вонземјани во Македонија... :pos:
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Вторник, 10 Јули 2012 15:11​

Сподели
Споделете ја веста со Вашите пријатели


Последниве две недели доста се зборуваше за мистериозниот круг во житното поле во с. Карбинци, штипско, кој беше снимен случајно од страна на параглајдерист.


Во врска со овој мистериозен облик се огласи и Жарко Караџоски, генералниот директор на јавното претпријатие „Македонски шуми“, кој за прв пат пред јавноста ја реши дилемата за вонземјаните.

Имено, споменатиот облик во житното поле е дел од постапката за ребрендирање на претпријатието, па така тоа е новото лого на „Македонски шуми“, а новиот слоган на претпријатието е „Во партнерство со природата“.
-Логото и слоганот се дел од новата филозофија на работење на Македонски шуми, каде што преку слоганот ‘во партнерство со природата’ претпријатието симболично ја прикажува и неразделната врска помеѓу луѓето и шумите, изјавил првиот човек на Македонски Шуми.
Тој додал и дека самиот знак, кој беше предмет на голем број шпекулации, претставува постојана промена, движење и обновливост каква што постојано гледаме во природата. Различните бои на трите листа ги претставуваат фазите низ кои што поминуваат шумите за време на различните годишни времиња.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не сме ние Британци па да ни оставаат кругови у жито.

Кај нас преку Миленко Неделковски комуницираат.
 
В

влијателен

Гостин
Како да го промовираме новото лого на Македонски шуми?
Ќе уништиме една нива со жито.
Убива логикава. (n) за ПР менаџментот.

Во странство вакви акции се резервирани за приватниот сектор. Штета што кај нас единствени кои имаат финансиски можности на вакви невообичаени начини да се промовираат се државните обврзници.

BTW погодив дека е некоја промоција
Се гледа дека е косено, не е газено. Со кој памет некој губел време за да го прави ова? Со која цел? За да има посетеност на јутјуб? Не гледам пологична причина. Освен ако не е промоција за нешто. Во спротивно е само играње и губење време.
 
Член од
23 октомври 2007
Мислења
1.034
Поени од реакции
1.022
Точно Мики е легендата, ама не смее да се заборави и поп Џаџо, штипјаните мора да го памтат, он знаеше да валне некоја супстанца и да раскажува за НЛО-а над Исаро.
Aj go pamtam ovoj ... koja legenda! Na A1 go imase mislam. Koga go intervjuiraa, mislev ke se pomocam od smeenje. Ima nekoj zapis od negovite svedocenja na youtube ili nisto?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom