Криминалци и криминални групи во МК

Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
Треба да бидат изолирани и оддалечени вакви ликови ама корупцијата си го прави своето

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Добив една информација која е поврзана со семејството на Даут Кадриовски, внукот на Даут бил близок со Репки Арслани, не ретко Мехмет Кодра и Јетон Жила во ноќен клуб седеле со внукот на Даут, се зборува и дека кога одел во ноќен клуб, Мехмет секогаш на врата ставал и свои луѓе.
 
D

Deleted member 128786

Гостин
Треба да бидат изолирани и оддалечени вакви ликови ама корупцијата си го прави своето

Sent from my MAR-LX1A using Tapatalk
Izolirani se kolku e predvideno, u posebno odelenie i sprat, i sami u dvor, samo sto site se u istoto odd. Kvalifikuvani.
Treba da se izoliraat i odalecat ama znaes kade, vo na Grobarot Belivuk mashinata za melenje meso sto mu ja fatija ko go apsea, eden po eden zivi da se izmeloriraat.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.173
Поени од реакции
15.984
Добив една информација која е поврзана со семејството на Даут Кадриовски, внукот на Даут бил близок со Репки Арслани, не ретко Мехмет Кодра и Јетон Жила во ноќен клуб седеле со внукот на Даут, се зборува и дека кога одел во ноќен клуб, Мехмет секогаш на врата ставал и свои луѓе.
Е богами, ова е врло битна информација.
Фала што ја пушти у етер.
 
D

Deleted member 128786

Гостин
Е богами, ова е врло битна информација.
Фала што ја пушти у етер.
Isto treba da se dodade deka Daut Kadriovski cickoto na gore navedeniot od Saraj, koj e proglasen za najopasniot shef na albanskata mafija od amerika, iako go vodea dolgi godini za iscenznat, pronajden e vo Area 51 vo Los Alamos, so izrasnati ushi od Grey alien
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.173
Поени од реакции
15.984
Isto treba da se dodade deka Daut Kadriovski cickoto na gore navedeniot od Saraj, koj e proglasen za najopasniot shef na albanskata mafija od amerika, iako go vodea dolgi godini za iscenznat, pronajden e vo Area 51 vo Los Alamos, so ushi od Grey alien
Мене ме занима на пример што нарачуел за пиење кога одел у ноќен клуб и дали преферирал коњопој или сепаре.
 
D

Deleted member 128786

Гостин
Мене ме занима на пример што нарачуел за пиење кога одел у ноќен клуб и дали преферирал коњопој или сепаре.
Jas slusnav deka sakal da visi po irski barovi, da pie irish cofee so vekija, i toa zosto go izlazale kako mlad deka lici na Miki Rurk, a mu zborele za lepi dzoni
Автоматски споено мислење:

Ama edno so sto nemozel da se pomiri i go pritiskala pusta zelba e od beverli hills da se vrati u roden saraj i da sedne u restoran fontana da gi broi autobusite na posledna 2ka na ulaz u grcec. Toa tolku mu falelo kriziral duri.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Уште една информација што звучи претенциозно, екипата позната како Грчец Дуќанџиќ добила прекар "Еди Америка" што значи "Знае Америка", во смисла знае Америка за нас. Дали си го усвоиле слоганот, прекарот сами или им го дале овие што живеат за да се сликаат и снимаат со нив не знам, а тоа дека америчка Деа знае за нив и за сѐ останато што се случува во државава точно е секако, си пишуваа они тоа јавно во извештаите за регионот одамна.
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Уште една информација што звучи претенциозно, екипата позната како Грчец Дуќанџиќ добила прекар "Еди Америка" што значи "Знае Америка", во смисла знае Америка за нас. Дали си го усвоиле слоганот, прекарот сами или им го дале овие што живеат за да се сликаат и снимаат со нив не знам, а тоа дека америчка Деа знае за нив и за сѐ останато што се случува во државава точно е секако, си пишуваа они тоа јавно во извештаите за регионот одамна.
мртвите вгроб да им ги ебам на сите шо ги наброја. Доволно е само еден амин од некој нареден по чесен светски поредок и ке биде Скопје крв до колена у буквална смисла на зборот... мн луѓе ќе сватат дека дрога,оружје,пронституција помешано со верски фанатизам е лоша работа.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
мртвите вгроб да им ги ебам на сите шо ги наброја. Доволно е само еден амин од некој нареден по чесен светски поредок и ке биде Скопје крв до колена у буквална смисла на зборот... мн луѓе ќе сватат дека дрога,оружје,пронституција помешано со верски фанатизам е лоша работа.
Брате многу длабока и широка е темата зошто е ваква ситуацијата во Македонија и во регионот, а башка и не е за тука тој муабет, оф топик би било да пишуваме во тој правец.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
 
Член од
12 јануари 2020
Мислења
494
Поени од реакции
518
Cudna rabota
 

Ivan898

they see you, but you don't see them!
Член од
3 јуни 2020
Мислења
375
Поени од реакции
695
Se mota nesto ovde, zatoa sega e Sheval vo Spanıja ;)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Запечатен објектот на познат наркобос од Грчец кој е во бегство
од Fokus 05.02.2022 14:24

Полицајци од Бирото за јавна безбедност и Единицата за брзо распоредување синоќа на полноќ во акција во Грчец го затвориле угостителскиот објект којшто се поврзува со Шевељ Муареми познат наркобос од Грчец, кој сега е во бегство.
Акцијата како што информираат од МВР била изведена во координација со правата за јавни приходи и Државен пазарен инспекторат.
-Констатирани се низа неправилности во работењето: угостителскиот објект нема регистрирано правно лице-фирма, немало регистриран фискален апарат, не биле почитувани мерките за справување со Ковид 19, поради што од страна на Државниот пазарен инспекторат објектот е запечатен и изречени се соодветни глоби. Извршен е преглед на 40 лица и констатирано е присуство на тројца малолетници, за што ќе следуваат соодветни пријави. Исто така, приведено е едно лице кај кое е пронајден нож. За сите незаконитости ќе следуваат соодветни поднесоци, велат од МВР.
Муареми е избеган од Македонија, а неговото име се поврзуваше со пукањето во Александар Палас што се случи пред четири години, а истрагата за овој случај се уште нема исход.


Ај да видиме што е во игра, досега не се најде никој од битните членови на екипата на потерница, прв пат е воа и одма најголемиот. Дека му е најавена потерницата за да избега на време не се ни сомневам, али е нешто најново зошто до скоро бил тука.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom