Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Имаше една добра англиска песна на радио ја слушнав ама не знам како се вика,идеше некако рефренот keep loving,keep loving,living in the dark.. така нешто..
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Песна од Kings of Leon, на Антена ја слушнав, нешто слично беше на сите песни од Рејдиохед. Ваљда последен сингл им е ама не можам да ја најдам.
 
Член од
17 октомври 2013
Мислења
9
Поени од реакции
2
na x-factor vecerva sto bese koga zirito gi pregleduvase snimkite. dance ili house pesna i samo zenski glas pee na na na na na na na na na niz cela pesna
 
Член од
17 октомври 2013
Мислења
9
Поени од реакции
2
baram house/dance pesna so orietalen ritam bez tekst samo muzika. ja pustaa po diskoteki pred 3-4 godini ama i denes moze da se slusne na radiostanicite.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Последниве недели на радио се врти една песна, дел од рефренот е „денес сме тука, а утре којзнае со кого каде, Берлин, (нешто), Баден, Баден“.
Која песна е ова, anyone?
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Последниве недели на радио се врти една песна, дел од рефренот е „денес сме тука, а утре којзнае со кого каде, Берлин, (нешто), Баден, Баден“.
Која песна е ова, anyone?

"Денес сме тука, утре кој знае со кого, каде...Лондон, Минхен, Баден Баден..."...

И јас сакам да знам...баш дојдов овде да го напишам истото. :)
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Последниве недели на радио се врти една песна, дел од рефренот е „денес сме тука, а утре којзнае со кого каде, Берлин, (нешто), Баден, Баден“.
Која песна е ова, anyone?
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Ај сеа помош барам песна моментално ја вртат на скај радио мислам дека ја пее Alen islamovic а иде вака некако
tamo daleko imam tamo dalko je tamo daleko imam tamo sve moje je.
vraticu se tebi rodni grade moj vrati cu se draga ja u zivot svoj

 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Една House трака слушнав на антена5, ваљда е од тие романските, на почеток со хармоника почнува, некоја нова е сигурно досега не ја имам чуено?
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.922
Поени од реакции
4.370
Ја препознава некој песнава? Ако да, нека пиши која е. Ве молам, песнава ме прегонува! :place:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom