Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
9 март 2012
Мислења
175
Поени од реакции
249
Hi, moze li nekoj da mi kaze koj ja pee i kako se vika edna pesna sto ja pee edna pejacka vo bazent, videoto e crno bella, nesto kako ballada, i pocnuva refrenot nesto kako HOW.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Преѓе слушав една Македонска песна на радио, со одлична аранжман преработка, али проблемот е во тоа што воопшто текстот не го запамтив :)
Е сега прашањево ми е, дали знае некој албум со македонски народни песни во ново руво, нешто слично ко песните што се на храна и вино.
 
Член од
27 јуни 2009
Мислења
13
Поени од реакции
1
Здраво
На истиов форум пишав пред цели 4 години и не успеав да дознаам нешто повеќе
Ептен многу сакам да го имам клипот (почетокот) од серијата "Едно Лето"
што ја правеше Македонска Телвизија - Тв Скопје тогаш, се емитуваше на почетеокот на 80-тите
Истат музика ја издадоа во песна и Суперхикс
Дали некој можеби знае каде да го најдам клипот?
Исто така порано по детски емисии се емитуваше една песна
" Јас и ти јунаци во седмо три" Дали некој знае од кого е и каде можам да ја најдам, или пак некој дали ја има?
:(
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Дали некој знае каде можам да ја најдам музиката од претставата „Вечната куќа“ ?
 
Член од
19 ноември 2013
Мислења
15
Поени од реакции
4
baram pesna na spotov peacot bese ofarban plav i imase kosa dignata kao lone ranger u toj fazon e spotov
 
Член од
5 август 2008
Мислења
557
Поени од реакции
180
Преѓе слушав една Македонска песна на радио, со одлична аранжман преработка, али проблемот е во тоа што воопшто текстот не го запамтив :)
Е сега прашањево ми е, дали знае некој албум со македонски народни песни во ново руво, нешто слично ко песните што се на храна и вино.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ја слушнав денес песнава на сити или антена.
Машко пее, поп песна нешо така е, во неа пее нешто: fall into oblivion, I knew, found you, нешто love... така у тој контекст. Ве молам помогнете ми.
 
F

FuckYouAll

Гостин
Мислам дека е Ѓорѓе Балашевиќ и пее "Ако најдеш подобар јави ми се..." така нешто, преска на радио ја слушнав.:D
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Може некој да ми помогне да ја најдам песната што ја пееше Лукијан од последната изведба на Х фактор ?
Нешто имаше ( девојко ) али не ја знам ::) ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom