Која раса на кучиња ви е омилена?

Член од
30 мај 2008
Мислења
185
Поени од реакции
8
го имам на сликата американ були бр 1 .бр 2 ми е ротвајлер и германски овчар
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
од тие што се повеке играчки него кучиња акита ину и самојед а од зверовите ротвајлер и исто го сакам добарманот има многу страшен поглед
 
L

Lu

Гостин
Јас чував но ја однесов кај баба ми и дедо ми и сего они ја чуваат но исто како да е мое...:)
Е ако де,сигурно убаво ја чуваат,
Еве ја мојата Пудла Луна


А и Пудлата одлично се сложува со моето Сијамско маче,заедно си спијат секоја ноќ.
Во стан ги чувам и мачето и кучето и одлични другарчиња се.



--- надополнето ---

од тие што се повеке играчки него кучиња акита ину и самојед а од зверовите ротвајлер и исто го сакам добарманот има многу страшен поглед
Па не би рекла дека Акита ину е играчка од кучешките раси.
Во филмот Хачико расата Акита ину е претставена во сосем поинакво светло,Акитите не се така „добрички„ како што е претставен Хачико во истоимениот филм.
Јас чував Доберман 14 години и верувај не е ѕвер како што некои лиѓе го прикажуваат.
Мојата Доберманка беше права маза,но знаеше да биде ѕвер кога бев јас во прашање,еднеш на шала мој другар дигне рака на мене и мојата Доберманка иако со години го познаваше другаров абе ќе го распарчеше бидејќи не ја свати неговата шега и си помисли дека сум во опасност.
Доберманот ми е омилена раса и животот ако треба ќе го даде само за да го заштити својот сопственик.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
6
Поени од реакции
2
Е ако де,сигурно убаво ја чуваат,
Еве ја мојата Пудла Луна


А и Пудлата одлично се сложува со моето Сијамско маче,заедно си спијат секоја ноќ.
Во стан ги чувам и мачето и кучето и одлични другарчиња се.



Леле каква е мила....
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Па не би рекла дека Акита ину е играчка од кучешките раси.
Во филмот Хачико расата Акита ину е претставена во сосем поинакво светло,Акитите не се така „добрички„ како што е претставен Хачико во истоимениот филм.
па да ти кажам право повеке лупнав ја него ли што иам познавање у расава :)ама шо знам така некако ми изгледа као самоједот као хаската нешо така .. ама не ке да е
 
L

Lu

Гостин
па да ти кажам право повеке лупнав ја него ли што иам познавање у расава :)ама шо знам така некако ми изгледа као самоједот као хаската нешо така .. ама не ке да е
Изглед вара :smir:
Слушај ме мене јас имам огромно познавање за сите раси на кучиња и знам што ти зборам.
Акита ину и не е така совршена раса како што е претставена во филмот Хачико.
 

methMKD

Евроскептик
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.826
Поени од реакции
723
Изглед вара :smir:
Слушај ме мене јас имам огромно познавање за сите раси на кучиња и знам што ти зборам.
Акита ину и не е така совршена раса како што е претставена во филмот Хачико.
хаха океј верувам дека имаш , инаку не сум го гледал филмот :)
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Изглед вара :smir:
Слушај ме мене јас имам огромно познавање за сите раси на кучиња и знам што ти зборам.
Акита ину и не е така совршена раса како што е претставена во филмот Хачико.
Според неколку извори кој ги сретнав на интернет акитата има "5/10 Good with kids" додека пит булот кој што ја има најлошата репутација има 10/10 ,исто така доберманот ,ротвајлерот ,стафордот...

И има некаков посебен изглед околу акитата (зборам за американската) видете ја....
Senseo's American Beauty.jpg

Ај да одговорам на прашањето на темава моите две омилени раси се нашиот Шарко и Стафордот...тие две раси ми се во срцето.
american_staffordshire.jpg 63455_1738401945741_1409406248_1869277_5608208_n.jpg
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Доберман


Чував доберман живееше 14 години и пред да умре не ме нападна како што се шират муабети напротив неможеше веќе да оди а кога и да искочат дечињата од комшии да шетат он пред нив одеше со последни сили да ги штит и често пати на раце го враќав од улица (со комшиите сме во ист двор и децата од бебиња си играа со него). Многу послушно куче лесно се трењира најголема награда му е ако му пружиш љубов доста агилно куче за мене перфектен миленик.
Купив сеа брзо доберманче ама братучетками ептен го засака и пуштив срце и го подарив сеа да подсоберам пари и пак одам во потрага по Доберман :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom