Која раса на кучиња ви е омилена?

F

FuckYouAll

Гостин
Stop dog fights in Macedonia-Петиција за да се запрат борбите со кучиња во Македонија (пред некој ден кажвеја на Алфа), знам дека ги сакате кучињата и ке ја потпишете, потписите се праќаат во Владата на Р.Македонија. Ако сака некој нека отвори тема, што повеќе потписи тоа подобро.
 
Член од
29 септември 2009
Мислења
15
Поени од реакции
3
омилена раса на кучиња ми е аљаски маламут, штета што немам такво а инаку имам пекинезер стара баба е има 10,5 години а се однесува како да има само 5 месеци...
премногу енергично куче со оглед на годините шо ги има
 
Член од
2 март 2008
Мислења
84
Поени од реакции
10
CHOW CHOW моето омилено кученце, само многу е тврдоглаво и понекогаш умее да ме изнервира :))
DSC03694.jpg
DSC03747.jpg
DSC03730.jpg
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
dali znae nekoj da mi kaze nesto za dresiranjeto na kucinja
od koja vozrast moze da pocne da se dresira kuceto i kako ode odprilika dresiranjeto na kuceto i koj moze da go dresira
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
омилена раса на кучиња ми е аљаски маламут, штета што немам такво а инаку имам пекинезер стара баба е има 10,5 години а се однесува како да има само 5 месеци...
премногу енергично куче со оглед на годините шо ги има
Имам у комшии еден маламуот огромен е. Околу 6 месеци е стар, а има преку 45 кила сигурно. Стварно убаво и силно куче :)
 
L

Lu

Гостин
dali znae nekoj da mi kaze nesto za dresiranjeto na kucinja
od koja vozrast moze da pocne da se dresira kuceto i kako ode odprilika dresiranjeto na kuceto i koj moze da go dresira
Хм, интересно прашање, „Од која возраст може да почне да се дресира кучето?„
Многу често прашање е од која возраст да се почне со воспитување/дресирање на кучето.
А секогаш мојот одговор е дека воспитувањето на кутрето започнува од првиот момент кога ќе влезе во домот, од првиот контакт со кучето.
Кучето може да го дресира дресер, инаку јас сум дресер на кучиња, но исто така можеш и ти самиот да си го научиш за основните работи.
И куче НИКОГАШ не се дресира со ќотек.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.200
Поени од реакции
16.144
Шарпланинец


Германски овчар


Ама сепак германскиве овчари ми се поомилени, се надевам дека у скоро време ќе си земам еден таков.
 
L

Lu

Гостин
Куче е хаха.
Инаку не е расно кутрево, но баш е слатко, а гледам дека сите 4 шепи му се бели :)
Ова ли е тоа кутре што го најде пред неколку дена?

--- надополнето ---


^Мојата омилена раса :)
Е ова ти се вика Германски овчар, немам зборови прекрасен е.
Мислам дека знам кој е овој Германски овчар, беше светски шампион и буквално сите одгледувачи на Германски овчари му се поклонија на неговата убавина.
Ретко е да видиш кај нас во МК ваков прекрасен примерок од оваа раса.
 
С

сашенко

Гостин
Куче е хаха.
Инаку не е расно кутрево, но баш е слатко, а гледам дека сите 4 шепи му се бели :)
Ова ли е тоа кутре што го најде пред неколку дена?
Ова на сликата е женско кутре и од фејсбук е ми вика загар е а нема шанси да е.Е тоа што го најдов и пишав таму е загар.Ке ставам слика од него.Машко беше тоа и ми го лапнаа одма.Тетин ми го однесе на село ке го учи да за на лов он чува 3 загари таму.Ке се снајде малиот мој.Овде џабе ке го чував.А за ова муабет правев на фејсбук викаат загар а нема шанси да е загар знам мојот имаше помали влакна мазен беше многу ова се гледа дека е мешано со нешто ама сепак убаво изгледа.И пишал машко па после женско сменил..
 
L

Lu

Гостин
Ова на сликата е женско кутре и од фејсбук е ми вика загар е а нема шанси да е.Е тоа што го најдов и пишав таму е загар.Ке ставам слика од него.Машко беше тоа и ми го лапнаа одма.Тетин ми го однесе на село ке го учи да за на лов он чува 3 загари таму.Ке се снајде малиот мој.Овде џабе ке го чував.А за ова муабет правев на фејсбук викаат загар а нема шанси да е загар знам мојот имаше помали влакна мазен беше многу ова се гледа дека е мешано со нешто ама сепак убаво изгледа.И пишал машко па после женско сменил..
Епа земи си го ова на сликава што е мешанчево, баш е слатко.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom