Која банка е најдобра? (ваши искуства со банки)

Член од
12 август 2012
Мислења
317
Поени од реакции
100
Знам која е најлоша УНИ БАНК 2500 денари за затварање на сметка а по правило не смејат да наплаќаат. БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ. А најдобра Комерцијална .
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.008
Поени од реакции
4.177
Дали некој е упатен која банка има најдобра стапка за орочување на 36мес?

Од тоа што листав Комерцијална има 3.10%, а Стопанска 3.50%. Другиве големи имаа ситно.
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Дали некој е упатен која банка има најдобра стапка за орочување на 36мес?

Од тоа што листав Комерцијална има 3.10%, а Стопанска 3.50%. Другиве големи имаа ситно.
Стопанска ад Битола на 36 месеци за денари има каматна стапка 4.1 %, фиксна, а има и на 45 месеци промотивен со каматна стапка 4.5%.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Дали некој е упатен која банка има најдобра стапка за орочување на 36мес?

Од тоа што листав Комерцијална има 3.10%, а Стопанска 3.50%. Другиве големи имаа ситно.
Немам скоро проверувано ама обично помалите банки даваат повисоки камати.
Провери ги Капитал банка. ЦЦБ, Силк роад...
 
Член од
20 ноември 2023
Мислења
5
Поени од реакции
0
Pozdrav imav prasanje penzionerski kredit do kolku godini moze da se zeme primer godinive
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.196
Ова се случува во Шпаркасе банка.
Месечно 309 денари трошоци кај овие. Mислев нешто еднократно е ама гледам и претходниот месец толку.
С-Банка + СМС - 130 денари
Месечна провизија за ТРС - 32 денари
VISA членарина за основна - 22 денари
Visa членарина Y (???) - 125 ДЕНАРИ
Утре им одам да видам што курац е visa членарина y.
 
Член од
14 март 2019
Мислења
13
Поени од реакции
3
Имав апликација на шпаркасе за следење на сметкат,по грешка ја деинсталирав од телефонот.
Ја инсталирав повторно но никако не можам да се најавам за најава на стар корисник ми бара некој смс код а никаде не стигнува,пробав со нов корисник ми вика погрешни податоци.
Ккао да се логирам?
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.776
Имав апликација на шпаркасе за следење на сметкат,по грешка ја деинсталирав од телефонот.
Ја инсталирав повторно но никако не можам да се најавам за најава на стар корисник ми бара некој смс код а никаде не стигнува,пробав со нов корисник ми вика погрешни податоци.
Ккао да се логирам?
Служба за поддршка на корисниците?
 
Член од
12 април 2022
Мислења
3
Поени од реакции
17
Имав апликација на шпаркасе за следење на сметкат,по грешка ја деинсталирав од телефонот.
Ја инсталирав повторно но никако не можам да се најавам за најава на стар корисник ми бара некој смс код а никаде не стигнува,пробав со нов корисник ми вика погрешни податоци.
Ккао да се логирам?
Пробај регистрирај се одново со истата сметка. Би требало да работи.
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
1.975
Поени од реакции
2.776
Незнам не сум се јавила мислев да не можам вака да се најавам,првиот пат без проблем се најавив на апликацијата.
Не пробувај ништо. Јави се во службата за корисници, за тоа се тие платени.
 
Член од
14 март 2019
Мислења
13
Поени од реакции
3
Немој да се регистрираш, логирај се
Ама ми бара некој активациски смс код кој никаде не атигнува,пробав со кодот што ми беше за влез не може.
Утре да се јавам да видам што ке кажат.
 
Член од
12 август 2012
Мислења
317
Поени од реакции
100
Најлоша банка ЦКБ И Уни мислам не постојат и не ќе постојат полоши банки од тие 2.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom