Која банка е најдобра? (ваши искуства со банки)

Член од
18 април 2014
Мислења
3
Поени од реакции
0
I uste edno prasanje koja banka zema najmala provizija za drzenje firma ja momentalno sum vo komercijalna i ti dali si rabotel dali ne mesecno ti lupaat po 200den kirija provizija kako e kaj drugive banki i kolavi im se proviziite
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Да прашам која банка има најповолни кредити? посебно ме интересира за ненаменскиот кредит. Ме интересира дали има банка каде што не се бара потпис од директорот на фирмата... ако има некој поупатен нека пише...
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Nlb . Kraj na musbetot.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.069
Поени од реакции
11.434
Да прашам која банка има најповолни кредити? посебно ме интересира за ненаменскиот кредит. Ме интересира дали има банка каде што не се бара потпис од директорот на фирмата... ако има некој поупатен нека пише...
Таа кај што имаш пријатели.[DOUBLEPOST=1407357218][/DOUBLEPOST]
Повеќе од месец чекав на потпис да ми дадат потрошувачи кредит, 10 пати бев да прашам да не има проблеми, а немаше никакви. На крај бркав пријател.
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Да прашам која банка има најповолни кредити? посебно ме интересира за ненаменскиот кредит. Ме интересира дали има банка каде што не се бара потпис од директорот на фирмата... ако има некој поупатен нека пише...
Стопанска банка.Дава кредити и на ќоро и на сакато.Услов е само да земаш 3 месеци плата кај нив.Друго ништо не ти бараат.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Стопанска банка.Дава кредити и на ќоро и на сакато.Услов е само да земаш 3 месеци плата кај нив.Друго ништо не ти бараат.
Да за тоа прашав но мене ми е потребно нешто порано да земам кредит... инаку размислував и на оваа опција за во стопанска, ко демек во шпаркасе банка немало некои услови но кога бев да прашам милион документи ми бараа...
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
хахаха Банка Најдобра Give a man a gun he can rob a bank give a man a bank he can rob the world
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
736
Поени од реакции
660
Море маме им ебам лихварско! Нема најдобра има лоша и полоша да ги натртиш тоа кокошките на шалтер и да им објасниш како е да чекаш со саати и да ти кажат нешто од што ќе те фати аритмија инстантно! Јас имам искуства со стопанска, нлб, уни и капитал и можам слободно да кажам дека се кој од кој поголемо гомно и дека единстврна цел им е да ти го зачукаат што подлабоко не само да те боли туку и рани да ти отвори. Се тоа на клада да се запали требаO_O
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Ме интересира која банка ке земе најмалку провизија ако извадам кеш од банкомат но од странска кредитна картичка.
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Ме интересира која банка ке земе најмалку провизија ако извадам кеш од банкомат но од странска кредитна картичка.
НЛБ.Едноставно најдобри во секој поглед
 

macedon89

Провокатор по вокација
Член од
22 јули 2008
Мислења
783
Поени од реакции
582
Ме интересира која банка ке земе најмалку провизија ако извадам кеш од банкомат но од странска кредитна картичка.
Провизијата е даена од странската банка а не од банката кај шо иставаш, така да најблискиот банкомате најдобар банкомат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom