Коментирање на Facebook со срциња и љубовни фрази на постови кај пријатели од ист пол

Член од
1 мај 2014
Мислења
112
Поени од реакции
170
Не знам дали има отворено ваква некоја иста или слична тема, но ако има слободно нека ја избрише модераторот...

Не знам дали Вас ви е "чудно" (па на моменти и одвратно) тоа што денешната младина, пред се тинејџерите, па и студентите, па можеби и некој постари лица, коментираат со срциња и љубовни фрази на постови (слики, статуси, видеа...) на Facebook на свои пријатели/пријателки кои што се од ист пол со нив, но од такви примери што јас ги гледам повеќе време, мене лично не ми е сосем нормално да...

-машко на машко (или пак женско на женско) му/и пишува јавни коментари од типот на "најубав/а", "срцко", "единствен/а мој/а", "те скм" (скратено од те сакам) итн. , да му/и става лајкови на слики на кои тој/таа е разголен/а (скоро цел/а, ова повеќе за машките се однесува) или пак да му коментира со десетина срциња, љубовни стикери или не знам уште што...

Какви се Вашите видувања/мислења во поглед на оваа се почеста појава? Дали ве иритира? Дали ова е само актуелен тренд, пат кон некоја би/хомо/сексуалност, јавно лицемерие или пак сосем нешто друго?

-Оние спремни за дискусија повелете! :)
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
Порано и јас им пишував , ама NWA , они мислеа дека е исто како MWA :pos: , ама тоа уствари е Niggas with Attitude :нинџ: , и уште немаат појма


и после кога се распаднаа NWA више не беше тоа тоа и престанав да им пишувам , кога го избација филмот , добар беше филмот не беше , сега најдобар 6 му ставив на ИБДМ колку да помине не беше баш нај вистинит малце сменете беше причата ај да не навлегувам во детали со спојлер и да го гледаат сите значи им препорачувам да земат да го гледат и како што нели така иде понатаму да се користат емоју сега што се а не и интерпукциски знаци да употребува поише младината како у наше време што беше кога немаше фејсбук и сите надвор се дружеа и играа футбал а не пес каде што само сега бразил може да освои Светско првенство .
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ваква тема не била отворена до сеа со причина, зошто е глупа !
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.079
Поени од реакции
19.907
Јас имам другар што ми се обраќа со срце, и не само што е чудно, туку е и одвратно. "Срце, ај види ова...", "Важи бе срце, нема проблем", "Срце, да не сакаш кафе да пиеме после?" и тн.

Неколку пати му имам кажано да не ми се обраќа со такви лигави педерски изрази, ама џабе, влезено му е во навика. А не е фегет детето, има девојка веќе долго време.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Јас имам другар што ми се обраќа со срце, и не само што е чудно, туку е и одвратно. "Срце, ај види ова...", "Важи бе срце, нема проблем", "Срце, да не сакаш кафе да пиеме после?" и тн.

Неколку пати му имам кажано да не ми се обраќа со такви лигави педерски изрази, ама џабе, влезено му е во навика. А не е фегет детето, има девојка веќе долго време.
многу педери имаат девојки ради покритие, а у тајност онанисаат на мажи
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Глупо е, мене поише ми смета од друг аспект, тоа што премногу се искомерцијализира значењето и искажувањето на љубовта, како да почна да губи на тежина, срцето е симбол на љубов е сеа љубовта може да биде и другарска али срцето како симбол поправилно е да се употребуе кон тој што имаш симпатии отколку кон другар/ка, не можам на секој можен познаник срциња да му пишувам во коментари или пусици да му праќам ја лично сум "себична" у тој поглед, искажувањето на љубов го чувам само за некој што стварно ми значи.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Женско на женско в ред,али машко на машко бе ? Цццц...имам видено и стварно нема смисла вкрај глупаво е...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Dali ti se sobira anusceto od strav da ne se zarazis so pederlk koa ke ti izlezat na fb takvi stvari? Mislam, bljak neli?

Daj be oprajte se. 15ti oktomvri sme vise, 2016.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Мене па знаеш што ми е уште поодвратно од тоа? Што денешната младина, пред се тинејџерите, па и студентите а можеби и некои постари лица, уште не ја знаат разликата измеѓу некој и некои.
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
696
Поени од реакции
445
Женско на женско в ред,али машко на машко бе ? Цццц...имам видено и стварно нема смисла вкрај глупаво е...
Да бе, нормално е женско на женско? :blablab:

После следно е нормално е женско на женско бакнување во уста?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom