Колку често сте болни и најчесто од што?

Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
ноооогу ретко сум болна... сериозно болна последен пат бев у... 3то или 4то имав воспаление на бубрези, мочни канали... а бе смрзнав на една екскурзија до Ѓуриште, утепа ме ветерот... и шо е најжално 1 недела имав ненормални грчеви и ме спремаа за операција на слепо црево и после една недела укапираа дека сум преладена целата ... али битно тоа беа болкииии... од тогаш наваму, ретко кога ме заболе мешето од настинато ... друго ништо...
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Во последно време, ако поседам на промаја, веднаш ми настинуваат мускулите. Внимавам да не закачам некоја реума...
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Порано се разболував многу али сега последниве 2 години се разболев само еднаш
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Многу ретко. А кога сум тоа е фатено грло и лоша кашлица.
 

bezobrazna

...Paste
Член од
7 август 2008
Мислења
440
Поени од реакции
27
па знам зимно време да заглавам со ангина, тон антибиотици ама не ме дрзи многу... за едно чудо!!! а настинки и у сред лето ме факаат. летово толку настинав,засипнав и едвај зборев!!!! ама тоа ти е..:toe:
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Не сум бил болен скоро 7-8 години(без да ги рачунам ритуалните,еднодневни настинки кои се случуваат пред почетокот на школската година) и веќе забораив како изгледа тоа.
Некогаш се чудам како може сите околу мене да се испоразболат и ја очекуам да ми се случи истото и болеста ме одминува мене.Не ми е јасно тоа.
My Goddess is watching over me.
Втора работа е тоа што имам преголема фобија од игли и шприцови,за да си дозволам да одам и да примам инјекции.
Уште нешто,сеуште сум под ебан педијатар и немам матичен лекар.
Катастрофа:pos2:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Последен пат кренав некоја опасна температура пред месец дена... Се испоразболев од веспана. Од таа веспа и кичма ми се фати и колена и синуси и се...
Инаку температури кревам еднаш до два пати годишно, на опасни мислам, по 3 дена да не можеш вода да се напиеш и да немаш сила да ги помрднеш ни мускулите на лицето.
Инаку онакви обични настинки, често се случува. Носот ми тече од првото ветре во октомври, па до првото сонце во мај :pos: Скоро постојано. Ама тоа не е страшно, не го сметам за болест.

А да... Ни ја немам матичен лекар и одам кај педијатарот уште :pos: Тој не знам зошто ме прима коа сум стара више... :icon_lol:
 
Член од
3 ноември 2007
Мислења
189
Поени од реакции
58
Многу ретко и тоа 1-2 пати во год. од настинка
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
премногу често се разболувам секоја вотра недела јас сум настината исто така патам од бубрзи јајници бешика и така скоро секогаш сум на лекар и многу внимавам да не ми се влоши ситуацијата секако дека све сум испитала и што не сум пиела но таков организам имам
сколна сум на честа настинка скоро секој ден конзумирам чаеви витамин ц б6 и сл работи колку толку да бидам добро
 
S

smart ass

Гостин
ретко се разболувам не да се фалам ама од 4-то кога имав бронхит се неам разболено освен раката скоро ја скршив....а и имав еден проблем кој ме мачеше подолго време ама се реши-то не беше болест туку несреќа и се повредив:toe:
 
M

M del Mar

Гостин
многу ретко се разболувам и во случај да се разболам тоа се некои вообичаени настинки...да не се подречам до сега сум немала посериозни проблеми од една обична настинка и во живот имам примено само една инекција со исклучот на сите тие вакцини...
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Како помала до осмо одделение некаде бев болна 80% од времето.
речиси секоја година лежев во болница бар еднаш годишно ако не и повеќе и тоа во скоро сите одделенија имам поминато.
Потоа почнав да тренирам и ми зајакна имунитетот па поретко од тогаш иако со алергијава што ја влечам исто како да сум хронично болна.
Моментално сум болна, настинка некоја, ама не можам баш да си ја дозволам па се преправам дека сум здрава.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
фала богу најцесто настинувам и не дај Боже да е подалеку од тоа :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom