Колку често сте болни и најчесто од што?

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Често се разболвам.Најчесто во зима од слабо шо се пазам,ќе ми достуди и одма температура кревам.А и на лето знам да се разболам,да кренам температура.И то стално по 38-39°:(ако не температура,тогаш носот сигурно ќе ми течи,глата ќе ме боли.Треба да се пазам поќе,да пијам витамини и сл.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Мнооогу ретко (и така да остани :))... Сите по дома ке се разболат, или настинат, мене ретко ме фаќа.
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Многу често настинвам и тогаш носов ми течит пола година...

Ко ќе имам температура најчесто е од грлото, а на лето скоро секогаш ме фаќат некој вирус со :pov: И толку од мене :helou:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.336
Поени од реакции
2.224
Обично ретко се разболувам ама кога ке се разболам неможам да се свестам 1 недела мора да сум болем досега немам памнето 1 ден да сум неарен и после се да е Ок, кај мене не е така ако се разблоам 1 недела минимум сум болен в кревет, а најчесто од Вируси,Тровење,Температура.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
порано ептен многу се разболував...моите работа само за книшки да купуваат пошто одма ѓи попунував...:) иначе сеа сум боље...зајакнал имунитетот викаат...
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
jas skoro sekoja godina se razboluvam, itoa ne koga e zima, nego koga e leto i si lezam doma, a najcesto imam temperatura.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.615
Поени од реакции
11.158
1-2 пати во годината, а најчесто од настинка.
Еве сега имам закачено некој вирус, 2 дена не сум излезел од дома.
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
542
Поени од реакции
15
zdravje boze mnogu retko...porano sekoja nedela mi se losese neznam zosto ali poslednive 5-6 god super sum....taka na momenti nastinuvam drugi ne:smir:
 
Член од
31 март 2008
Мислења
2.538
Поени од реакции
1.778
јас веќе 6 год сум од чир болен
заебана болест.
не те убива, ама душа ќе ти извади!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ау, многу ретко сум болна( пу пу да не се урочам:)). Дали еднаш годишно и дури ако се разболам тоа би било само настинка, само да ми тече носот. Се навикнав на пливање кога е надвор -20 и ми е зајакнат метаболизмот. Ама па и придонесувам кон тоа да не се разболам, не излегувам надвор во јануари на штиклици со минич, не ја оставам половината никогаш гола, си носам капче на зима и така.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
мене во последните години многу често главата ме боле ама и покрај сите направени анализи ништо не ми открија во зима некогаш ке ме фати малце грип ама брзо ми поминува
 
Член од
12 јуни 2007
Мислења
105
Поени од реакции
2
Многу ретко ама кога ќе се разболам 2 недели неможам да се свестам обавезно стигам до инфузии,инекции и разни лекарства.Последен пат оваа зима ме фатија бубрези имав неподносливи болки ама за среќа се се среди со апчиња.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.665
Поени од реакции
10.995
Имам топ менталитет...овај имунитет де :pos: и ретко се разболувам, башка нон стоп сум на витамини, дали на хемија или природна база, битно да се крка нешто :)
 
К

*Каталонец*

Гостин
Најчесто настинка,температура до 40 и ТО !!! ( зус) :)
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Ја лето зима сум настинат и ШМРКАМ со носот !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom