Колку сте мрзеливи?

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Prviot sat posle budenje ziva mrza sum , ne pravam nisto i go mrazam cel svet . Zet mi mi vari kafe , ceca mi ja polni kadata uste da me obleceja i sve top ke bese :) Ama kaj 09 zemam sila i se stanuva normalno , ne sum mrzliva osoba voopsto inace.
 

city

Модератор - технократ!
Член од
1 март 2005
Мислења
2.780
Поени од реакции
276
eeeeeeeeeeeej mnogu sum mrzliv, i ne samo za ucenje tuku bukvalno za se.cel den samo lezam gledam TV i sedam na kompjuter, e ovie 3 raboti se edisntveni so ne me mrzi da gi pravam. da se mkeri koeficientot na mrza od 0-10 jas sigurno i imal 11+ :)
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Ме мрзи од сабајле да му зборам на некој
Ме мрзи мајка ми кога замара да и чистам дома
Ме мрзи кога знам дека имам мн за учење
А има и мн работи што ме мрзат само не ми текнуваат сега као ми текне ќе го модифицирам отпоново и ќе ви кажам
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
zavisi nekogas sum mnou mrzlif ne mi se mrda so prst
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Uhhhhhhhhhhh ponekad sum svetska mrza..... I mi se ima deseno duri da me mrzi i da disam:) Ali fala bogu ne sum sekad takva:)
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Леееее у последно време за се ме мрзи. Понекоаш ме мрзи дури да станам од столов да легна у кревет. :pos:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Ако нешто сакам да направам,нема гајле.
Ама ако нешто треба да направам кога не сакам(ако сум заседнат пред телевизор или на компјутер-и да ме станат) абе поголема мрза од мене нема!
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
jas sum mrza cel zivot i mislam deka ke si ostanam taka ...........
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Zavisi do denot,nekogas me faka zelba za cistenje,ke pustam muzika i cela kuka ke ja svetnam.
Nekogas pak znae da me fati mrza i 2-3 dena da ne stanam od krevet.
 

Mia

Whisper of an angel
Член од
22 јануари 2006
Мислења
579
Поени од реакции
5
Имам такви периоди во годината кога не скам ништо да работам, ме мрзи ако може така да се рече, поточно немам енергија, ама баш за ништо.За среќа ретко ме фаќа ко што реков и кратко ми трае.Инаку не се декларирам како мрзливка.:icon_lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Мрза сум додека не почнам да правам нешто ... после тоа немам гајле.
Инаку за мали секојдневни ситници како на пример вода, кафе не сум баш, но тоа само ако сум дома ... на работа ако сум, особено при крај на работно време, ме мрзи и ташната да си ја земам па терам други:)
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
Многу сум мрзелив....поготово кога треба да сработам нешто за мене, а ако е за друг некој прв ќе отидам да помогнам. Пример.....во недела имам испит а јас книга не сум пипнал затоа што ме мрзи да учам:)
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Mrza sum 24/7,porano ne bev,ama nekako sea ne mi se stanuva od pred PC,samo toa ne me mrzi :),drugo se
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
VMRO напиша:
Многу сум мрзелив....поготово кога треба да сработам нешто за мене, а ако е за друг некој прв ќе отидам да помогнам. Пример.....во недела имам испит а јас книга не сум пипнал затоа што ме мрзи да учам:)
Ау и јас сум таква ... заборавив видиш?:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Jaс па ич не сум мрза. Се' сам си сработувам. :kez:
Него ај да не се лажеме, мрзлив сум ко Сид (од Ајс Ејџ) :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom