Колку и дали ви се допаѓаат новите машки трендови

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Зависи кој во какво друштво се дружи со што се цени што очекуваш да постигнеш и да добиеш во животот. А сега дали изгледот е важен или не процени и сам, ама еве сстатистички 85% од работадвците во УСА се изразиле дека им е важно како изгледаат нивните вработени, да не зборувам дека шансите згодна личност да биде успешна се драстично поголеми одколку некоја која не е (имав и за ова бројки ама не можам сега да ги најдам).

А што се однесува до психа, мене ми е сега супер кога човек се чуствува убаво убави работи му се случуваат сепак фала за греижата :smir:.

Кога сме кај статистиките во САД имам една која навистина ќе ти помогне.

Имено, во САД беше спроведено истражување кое опфаќаше поголема група на луѓе, со различни навики на исхрана, професии и сл. кое траеше цели 25 години.
Предмет на истражувањето беше да се открие како влијае држењето на гасовите(прдежот) во себе, односно во организмот.
Бидејќи многумина се срамат да испуштаат гасови и ги вовлекуваат во себе, односно ги враќаат назад.
Резултатите покажаа дека луѓето кои не ги држеа гасовите и кои нормално ги испуштаа, живеаа во просек 5,5-6 години подолго од оние што ги вовлекуваа во себе.
Гасови како гасови се токсични во добар дел и нивното задржување во организмот предизвикува труење на истиот.

Е сега замисли ради каква глупост, од што се стегаме да прдниме на раат, си одземаме добри 5-6 години живот.


Додека пак во врска со темава, да точно е дека кај работодавците, а и не само кај нив туку и во секојдневниот живот полесно поминуваат условно речено поатрактивните луѓе. Меѓутоа претераното самољубие и параноја со изгледот во одредени случаи може да ни ја отежни работата. Шминката нема да одработи за себе, ниту ќе имаш време во реалниот машки свет да се питолиш со некои тренди косметики.

За да немаш подочњаци, треба да спиеш и да се исхрануваш здраво, да вежбаш и помалце пиеш и пушиш. Иди на дерматолог.

Пудрата те маскира привремено, проблемот ти останува.

Досега не сум размислувал дека за да фати девојка потребни се есктра третмани, незнам колку реално како машко си способен да бидеш тоа што си и да држиш таков режим на средување, меѓутоа ти си знаеш што те прави среќен.
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Ми се допаѓа што сега во мода се тесни фамрерки и панталони за мажи. Страшно добро изгледаат машките, посебно ако се слаби, во такви панталони и широки патики или старки :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom