Кое јадење (и пиење) не можете да го поднесете?

  • Креатор на темата janicka
  • Време на започнување
Член од
29 септември 2014
Мислења
100
Поени од реакции
33
Освен месо,што не баш обожавам да го јадам се друго јадам
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Секакви и на секаков начин пиперки, раскавци, нечисто месо (со раскавци, кожинки), недоволно пржена/печена сланина (тегава и тешко да се џвака, како мастика), мелено ,,месо'',пиво, цигари.
 
Член од
13 февруари 2015
Мислења
102
Поени од реакции
161
Пилешки џигер, пача, грашок, боза и многу други
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.685
Поени од реакции
38.871
зошто сите пача спомнувате кога п од пача немате пробано, чисто се сомневам дека некој уште прави тоа.:D
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Грав премногу ретко јадам мада јадам единствено освен ако ставрно е направен феноменален и лесен за јадење.

Од пијалоци не пијам кока кола и оние од 25 ден 2 литра што е.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Заборавив да ги пишам најомразеното нешто никогаш не можам да го поднесам Маргарин и путер. Маргаринот кога ќе го помирисам во некое јадење одма добивам нагон на повраќање и воопшто не ни се обидувам да го јадам, јас се чудам на оние кои насабајле си мачкаат на леб маргарин.. :S тоа тие истп ко зејтин и леб да јадеш.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.467
Поени од реакции
2.500
Крставицата неможам органски да ја поднесам исто и лубеницата , исто така не јадам марулка и спанаќ ..
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Месо! Бљаккккк како смрди, одвратно, убиено кутро животинче да го јадам кај ќе ми оди душата :((( Смрт за месојадите, вива ла Анима Мунди и други здруженија за заштита на животните!!! :))))

(Се зезам)[DOUBLEPOST=1438565945][/DOUBLEPOST]
Месо! Бљаккккк како смрди, одвратно, убиено кутро животинче да го јадам кај ќе ми оди душата :((( Смрт за месојадите, вива ла Анима Мунди и други здруженија за заштита на животните!!! :))))

(Се зезам)
Брокула.... самата помисла ме тера да повратам
пуканки... иам повраќано од престоени, сеа секоја помисла на нив ми ствара нагон да повратам
ракија... од многу испиено ракија и повраќање од неа, сеа ја осеќам жештината у стомак со самата помисла на неа, гадно чувство
газирано... не знам зошто, не ми иде никако!
Јанко бурекот и Миленко.... зашо ми го качуваат холестеролот само од тоа шо ќе ги видам!
:D
 
Последно уредено:
Член од
22 јуни 2014
Мислења
70
Поени од реакции
46
павлака ,зденки,маргарин,сало,сардини(конзерва),свинско месо,црн дроб,бел ориз,бурек,растителен кашкавал,шлаг пена или хопла ако има на торта не ја чепкам,пиво,газирано и се друго од алкохол:sick:
 
Член од
7 август 2015
Мислења
66
Поени од реакции
42
Грашак боранија спанаќ морков цвекло
палента
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Порано ептен сакав пржени тиквици со лук, оцет и зејтин, а сега доволно е само да го помирисам јадењето и одма ми се гади........, ме тера на повраќање.
:)
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Крставицата неможам органски да ја поднесам исто и лубеницата , исто така не јадам марулка и спанаќ ..
Краставица, лубеница, марула и спанаќ? :O Are you gay mate?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom