Кое јадење (и пиење) не можете да го поднесете?

  • Креатор на темата janicka
  • Време на започнување
Член од
25 јуни 2015
Мислења
462
Поени од реакции
416
Има доста работи. Имам интолеранција на ананас, авокадо, манго, папаја и слични тропски овошја.
А не можам туна да поднесам, риби у конзерва, скуша и слично. Углавном риби.
Преработено месо од типот на виршли, салами, колбаси паштети не сакам да помирисам.
Мелено месо.
Чорби со чудни ствари у нив.
Итн.
 
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Џигери, цревца, и се друго што не е убаво нормално месо:D Исто и јас не сакам ананас, манго, кокос и сл...Битер лемон, спрајт, швепс, миринда, кокта, кола итн.
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
131
Поени од реакции
105
Пиво, не можам ни да помирисам а камо ли да пијам:sick:

За храна не сум пребирлива, скоро се јадам
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Неможам да јадам риба во конзерва,од мирисот ми иде нагон на повраќање едноставно неможам да ја поднесам и не само во конзерва туку и секаков вид на риба без разлика дали е пржена или печена .. Од пиење .. па се пијам од ништо не ми се гади..
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Неможам да јадам риба во конзерва,од мирисот ми иде нагон на повраќање едноставно неможам да ја поднесам и не само во конзерва туку и секаков вид на риба без разлика дали е пржена или печена .. Од пиење .. па се пијам од ништо не ми се гади..
Па не ја јади ти во конзерва , ебаго ! Исцеди зејтинот и со една главица сецкан кромид и магданодс супер мезе за ракииче . Убо што се пиеш , со квалитетна жолта или мастиче , не риба , кит ќе изедеш !
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.371
Поени од реакции
21.915
Па не ја јади ти во конзерва , ебаго ! Исцеди зејтинот и со една главица сецкан кромид и магданодс супер мезе за ракииче . Убо што се пиеш , со квалитетна жолта или мастиче , не риба , кит ќе изедеш !
Ми мириса бе друже едноставно неможам .. а ракивче си пијам со добра шопска или ајварче со сиренце ммм како оди тоа .. Еднаш еден мој другар направи салата со марули домати и риба во конзерва и пак неможев да јадам ..
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Ми мириса бе друже едноставно неможам .. а ракивче си пијам со добра шопска или ајварче со сиренце ммм како оди тоа .. Еднаш еден мој другар направи салата со марули домати и риба во конзерва и пак неможев да јадам ..
Ок е друже , само ти кажувам дека многу пропушташ :) ! Ама здравје , Македонија е богата со алтернативни мезиња .
 

The Ocean

Money. Power. Glory.
Член од
4 февруари 2016
Мислења
140
Поени од реакции
66
Има многу, ама најмногу не можам да ја поднесам боранијата. Уште кога ја приготвуваат дома, самиот мирис ми боде во нос. Варена зелка исто така не можам, спанаќ, јадења со многу магдонос...
Од пијалоци само тоникот ми е одвратен, друго сè ќе помине.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.563
Се поодбивно и поодбивно ми е преработеното месо. Последниве 2-3 години исфрлив се живо од тоа.. јадам само пилешка шунка исклучиво во пица, печеница по дома еднаш до два пати месечно оти моите нон-стоп купуваат и чајна од слава на слава. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom