Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Па не играјте, едноставно е. Мене ми е фасцинантно дека кај нас луѓето сеуште влегуваат во кладилниците. Не влегувајте воопшто, ќе пропаднат кладилниците, ќе им избега златаната кокошка на државата која го оданочува буквално секој тикет, и недобитен преку данокот на кладилниците, и добитен преку данокот на играчите.

После ќе се замислат дали им се исплати да земаат помалку, или ич да не земаат. Во Англија, која е колевка на кладењето, незамисливо е да ги даночат играчите. Данокот како во секој бизнис го плаќа оној кој го држи бизнисот, значи кладилниците, како данок на профит. И ншто повеќе од тоа.
Losho e da, ama ako imam mestenka ili value 2.40 na fair kvota 1.7 nema prichina zoshto ne bi igral. Ionaka trejderite se uzhas vo nashite kladilnici pojma nemat nekogash vrvi strashna uplata na somnitelni tekmi.
 
Член од
12 ноември 2022
Мислења
840
Поени од реакции
1.206
Mirotic se vrakja kaj Barcelona... upiten e za vecerva...
Bi trebalo Barselona da bidat mnogu pojaki uz Mirotic...
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.150
Поени од реакции
8.976
Malce u pm.. Ja mislev deka nekoja luda kvota okolu 300 bi bilo jer racunav po kvoti deka okolu 920 e ako poedinecno gi mnozis site tri tipa i deka e troznak si delev na 3 i ete taa kvota mi ispadna 300..
ako baras 1/3, ti gi racuna osnovnite kvoti i uste gi deli so 3, radi kombinacii.
ako sakas povekje, ti treba 2/3, ili 3/4,5,6 nekoj sistem, togas kje ti mnozi 2 ili 3 para od tipovite.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.083
Поени од реакции
11.068
Malce u pm.. Ja mislev deka nekoja luda kvota okolu 300 bi bilo jer racunav po kvoti deka okolu 920 e ako poedinecno gi mnozis site tri tipa i deka e troznak si delev na 3 i ete taa kvota mi ispadna 300..
Ако беше вака ќе ги играв 1 и ГГ, ГГ3+ и 2-3г пп утакмиците за да качам коеф.
 
B

BigMac

Гостин
Дефинитивно најбедна кладилница во Македонија е златна копачка.Идам да уплатам Франција 1 @1.35 и Весели од Барса минус кошеви @1.9 уплата 15к вработената на шалтер ми вика од авторизација ти ги намалија коефициентите Франција 1.2 Весели 1.4 коефициент заради уплатата многу голема.Ок и викам пушти ми ги на 150 тикети за 100 денари и ми ги уплати 10мин чекав, така не ги намали квотите,над 500ден тикетите им иделе на авторизација.Им ебам кладилницата кој ќе се потпишува утре при исплата на 150 потврди кај што има име,презиме мб нека идат у пм.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
над 500ден тикетите им иделе на авторизација.Им ебам кладилницата кој ќе се потпишува утре при исплата на 150 потврди кај што има име,презиме мб нека идат у
Фала на инфото:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom