Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Има ли некаде коефициенти за тоа кој ќе го суди финалето на ЕП?

Знам пред две години ја светското имаше пред турнирот да избереш кој ќе го суди финалето, сега не верувам дека има во толку доцна фаза. Ама ако некој забележи некаде нека каже.
Чакир и Рицоли беа главни фаворити пред почетокот, двајцата со по 6 коефициент, а Кујперс имаше 8 или 9.
 
Член од
10 април 2015
Мислења
40
Поени од реакции
14
Чaкир дoмa зaминa. Квoтa еден мoже сaмo дa имa ;)

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Ги гледал некој како играат Хрвативе у последно време? Со Италија имаат 3 коефициент за победа..
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Ги гледал некој како играат Хрвативе у последно време? Со Италија имаат 3 коефициент за победа..
gi neam gledano, no znaejki gi italijancite so tie "zvezdi" shto gi imaat u tim, ke shutiraat od kaj im tekne..vredi da se igra 2ka so hendikep :))[DOUBLEPOST=1467721253][/DOUBLEPOST]Сингл на денот, за братот @mule , Sarkissian-Weintraub 1 @ 1.60
 
Последно уредено:

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Топло ви препорачувам да ги гледате Филипини-Франција (кошарка).. Многу интересен натпревар,а овие филипинците се како шушумиги.Како во транс играат и водат 10 разлика на минута до крај на прва.:vozbud:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Има ли некаде коефициенти за тоа кој ќе го суди финалето на ЕП?

Знам пред две години ја светското имаше пред турнирот да избереш кој ќе го суди финалето, сега не верувам дека има во толку доцна фаза. Ама ако некој забележи некаде нека каже.
Значи едини човек што го познавам да се замара за судии ... Со години наназад само за судии збориш, кој ќе суди? кој ќе суди? Фетиш ли ти се судииве? :LOL:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
И после некој вика немало совети у темава...има само треба да си прашаш :D

Фала за МиаСанМиа и..уште еден член што мне ми текнува за Кербер :D

А гледам 1.45 и дале против Венус...а Венус до сега не ми изгледаш ептен сигурна...така да Керберица млада и до финале а? :D
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Значи едини човек што го познавам да се замара за судии ... Со години наназад само за судии збориш, кој ќе суди? кој ќе суди? Фетиш ли ти се судииве? :LOL:
Сакав да се кладам бре, ама прекасно е веќе се знае отприлика кој ќе суди.

Клатенбург ако не влезе евентуално Велс во финале, а Касаи е фаворит ако влезат британците. Јас пак мислам дека шпанецот Карлос Веласко ќе суди, ама ваљда сум погрешил.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
Сакав да се кладам бре, ама прекасно е веќе се знае отприлика кој ќе суди.

Клатенбург ако не влезе евентуално Велс во финале, а Касаи е фаворит ако влезат британците. Јас пак мислам дека шпанецот Карлос Веласко ќе суди, ама ваљда сум погрешил.
Едино бетсити ако има прашај, од останативе кладилници наши некако не ми е за верување....ма да кој знае..

Едит:
Во бетсити инаку има од пиле млеко за кладење..

upload_2016-7-6_1-16-53.png

....ама не најдов за судии..
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Me2
Член од
20 ноември 2011
Мислења
37
Поени од реакции
22
Можат во бетсити да се свржат на пример кој ќе освои Вимблдон и кој ќе биде другиот финалист ?
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Сем Квери крв ти ебам свинска. 30-0 и копиљот губи 4 поени по ред на свој сервис.Само два аса во прв сет.:tapp:
Раониќ 11/12 на втор сервис,48% убацен прв сервис а овој копиљов ништо не можеше да направи.:tapp:
А можеше со Мау 48/50 на прв сервис,втор и трет сет поен не изгуби на прв сервис.

Ееее бе магаре едно, +1,5 прв сет не можам да те фатам,а ги шљака Џоковиќ и Мау кој е одличен играч на трева.:shok2:

30-0,зема Раониќ ненормален поен,само што сменив кај Федерер,5 секунди не заминаа 30-30,па 30-40 и последниот поен бомба сервис,Раониќ на среќа погоди на линија и се враќа свињава во игра ама на крај ја лупна во аут милиметарски.:yid:

Мораиш 13,5+(Ангола),Недовиќ 11,5+ и Штепанек/Сафарова.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Некој тука рече дека Работнички играл многу подобро од Будучност на првиот меч ... ако е така има убава квотичка за двојна шанса X2 @1.57 само треба уште некое инфо ако има некој да сподели мислење бујрум.. јас секако ќе ја пробам во некое комбо, патриотски крај краева... За Шкендија исто може да споделите некое мислење ебаго , не се Тетовчани добра дефанзивна екипа? , бранат 2-0 , еден добар автобус да паркираат пред Захов кој и така е доста добар голман... па да нема многу голови....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom