Кладилница (Генерална дискусија)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.308
ТОМИЧ КРЕТЕНУ НЕСПОСОБЕН ОД КОГО ГУБИШ ЛЕЛЕ НЕ МИ СЕ ВЕРУВА ФАКИНГ ПУИЛ ЌЕ ИГРА 1/4 ФИНАЛЕ НА ВИМБЛДОН АЛООООООООООО КАКО БЕ СМЕЕШ ДА ДОЗВОИШ 20+ БРЕЈК ТОПКИ НА ТРЕВА ОД ОВОЈ АМАТЕР БЕ?!?!?!? НЕ МИ СЕ ВЕРУЕ ЕЈ..ИМАШЕ И ПРВ БРЕЈК У ПЕТТИ СЕТ ЗА ДА ИЗГУБИ 0-40 У СЛЕДЕН ГЕЈМ КОЈ КУР ОД ИГРАЧ СИ ТИ БЕ СВЕ ТИ ЕБАМ ЕЈ...

ПА УШТЕ И ВОДИ 2-1 И ПРВ СЕРВИРА ВО ЧЕТВРТИ СЕТ НАМЕСТО ДА ГО ДОТОЛЧИ КОПИЛЕТО ОН ИЗГУБИ ЛЕЛЕ КОЈ АМАТЕРИЗАМ НЕ МИ СЕ ВЕРУВА....ПА УШТЕ И НА 7-6 МУ ДОАЃА ХЈУИТ ДЕМЕК ПОДДРШКА....ОН У ТОЈ МОМЕНТ СЕ ПОСРА ПОЧНА ДА ИГРА КО ДА Е ЕГЗИБИЦИЈА...ЛЕЛЕ НЕ МИ СЕ ВЕРУЕ..

СЛЕДНО КОЛО БЕРДИХ-ПУИЛ СИТЕ ПАРИ НА ПОД 4.5 СЕТА. КОЈ ГЛУП ТЕНИС ГО ИГРА ОВОЈ ПУИ ТОА Е ЧУДО ЕДНО СИТЕ ПОЕНИ ГИ ОСВОИ НА ГРЕШКИ НА ТОМИЧ...
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Во Спорт Лајф победите во тенис после предаден меч - 1 коеф. ги бројат, или по регуларен коеф. на уплата??
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Во Спорт Лајф победите во тенис после предаден меч - 1 коеф. ги бројат, или по регуларен коеф. на уплата??
За која конкретно? Иначе ги бројат 1 коефициент сите, доколку мечот се предаде.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.308
Во Спорт Лајф победите во тенис после предаден меч - 1 коеф. ги бројат, или по регуларен коеф. на уплата??
Нишикори ја рачуна за 1 квота.

....е сеа не знам ако имаш играно прв се +/- како ја рачуна...али штом е одигран првиот сет ваљда го рачуна нормално како минус..[DOUBLEPOST=1467653968][/DOUBLEPOST]А уствари ова со повредиве е ептен јака работа за кладење бе..

Знае некој некој од играчиве да игра одвај на граница на повреда како Нишикори денес?

Тоа е лиценца за принтање пари...лупаш пари на противникот у Бетсити...и ако предаде овој фаќаш секако :D

Така со Монфилс у прво коло го гледав у живо повреден против Шарди уплатив....и одвај изгуби све му ебам 2 сета освои повреден :ROFLMAO:
 
L

Löwe

Гостин
ТОМИЧ КРЕТЕНУ НЕСПОСОБЕН ОД КОГО ГУБИШ ЛЕЛЕ НЕ МИ СЕ ВЕРУВА ФАКИНГ ПУИЛ ЌЕ ИГРА 1/4 ФИНАЛЕ НА ВИМБЛДОН АЛООООООООООО КАКО БЕ СМЕЕШ ДА ДОЗВОИШ 20+ БРЕЈК ТОПКИ НА ТРЕВА ОД ОВОЈ АМАТЕР БЕ?!?!?!? НЕ МИ СЕ ВЕРУЕ ЕЈ..ИМАШЕ И ПРВ БРЕЈК У ПЕТТИ СЕТ ЗА ДА ИЗГУБИ 0-40 У СЛЕДЕН ГЕЈМ КОЈ КУР ОД ИГРАЧ СИ ТИ БЕ СВЕ ТИ ЕБАМ ЕЈ...

ПА УШТЕ И ВОДИ 2-1 И ПРВ СЕРВИРА ВО ЧЕТВРТИ СЕТ НАМЕСТО ДА ГО ДОТОЛЧИ КОПИЛЕТО ОН ИЗГУБИ ЛЕЛЕ КОЈ АМАТЕРИЗАМ НЕ МИ СЕ ВЕРУВА....ПА УШТЕ И НА 7-6 МУ ДОАЃА ХЈУИТ ДЕМЕК ПОДДРШКА....ОН У ТОЈ МОМЕНТ СЕ ПОСРА ПОЧНА ДА ИГРА КО ДА Е ЕГЗИБИЦИЈА...ЛЕЛЕ НЕ МИ СЕ ВЕРУЕ..

СЛЕДНО КОЛО БЕРДИХ-ПУИЛ СИТЕ ПАРИ НА ПОД 4.5 СЕТА. КОЈ ГЛУП ТЕНИС ГО ИГРА ОВОЈ ПУИ ТОА Е ЧУДО ЕДНО СИТЕ ПОЕНИ ГИ ОСВОИ НА ГРЕШКИ НА ТОМИЧ...
Pui za Tomic go ima izmisleno tenisot.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.308
Pui za Tomic go ima izmisleno tenisot.
Е така си е.

Еве на Вимблдон лани Томиќ стигна до трето а Пуил изгуби у прво коло.

Ама добро сеа, не е само Вимблдон голем турнир, ајде да споредиме со други поголеми турнири:

Аус Опен:

Најголем успех Pouille: Нема поминато прва рунда
Најголем успех Tomic: 1/8 финале

Ролан Гарос:

Најголем успех Pouille: 2 пати поминал прва рунда
Најголем успех Tomic: 3 пати поминал прва рунда

УС Опен:

Најголем успех Pouille: Нема поминато Прва рунда
Најголем успех Tomic: Еднаш поминал прва рунда.


Ама ај да видиме и помали турнири и све..

Пуил: Едно финале и пораз во истото
Томич: 5 финалиња и 3 победи во истите.

Lucas Puille - next #1! :D[DOUBLEPOST=1467665061][/DOUBLEPOST]Него батали ова било па поминало..

Утре Халеп-Кербер за шо ви се чини? Халеп како шо гледам солидно игра турниров...
Некој шо ги прати жениве?
 
L

Löwe

Гостин
Е така си е.

Еве на Вимблдон лани Томиќ стигна до трето а Пуил изгуби у прво коло.

Ама добро сеа, не е само Вимблдон голем турнир, ајде да споредиме со други поголеми турнири:

Аус Опен:

Најголем успех Pouille: Нема поминато прва рунда
Најголем успех Tomic: 1/8 финале

Ролан Гарос:

Најголем успех Pouille: 2 пати поминал прва рунда
Најголем успех Tomic: 3 пати поминал прва рунда

УС Опен:

Најголем успех Pouille: Нема поминато Прва рунда
Најголем успех Tomic: Еднаш поминал прва рунда.


Ама ај да видиме и помали турнири и све..

Пуил: Едно финале и пораз во истото
Томич: 5 финалиња и 3 победи во истите.

Lucas Puille - next #1! :D[DOUBLEPOST=1467665061][/DOUBLEPOST]Него батали ова било па поминало..

Утре Халеп-Кербер за шо ви се чини? Халеп како шо гледам солидно игра турниров...
Некој шо ги прати жениве?
Не се блaмирaј жити oчите. Пуи е 1 гoдинa пoмлaд и мaлце пoкaснo се прoби вo тoп 100. Зa рaзликa oд Тoмич е oгрoмен рaбoтник и мaксимaлнo пoсветен нa тенисoт, и нoрмaлнo не е ретaрдирaн кaкo негo. Тек дoпрвa следи нaјдoбрoтo oд негo. И не се блaмирaј кaкo небaре Тoмич изгубил кaкo oд некoј штo прв пaт фaтил рекет вo рaкa, бидејќи тoј честo знaе и тoa дa гo нaпрaви.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.056
@dragonsky
poullie e mlad teniser,kako sakas da ima stignato do 1/4 finale? ili na 19 godini da tepal se pred nego treba ? :D uste ke napreduva toj i ne e tolku losh teniser kako sto go pravis
 
L

Löwe

Гостин
Седи брaт, oн Дел Пo (кoј беше мнoгу спремен зa турнирoв и игрaше тoп), гo тепa пoсле 1 0 вo сетoви и 4 1 вo 2 сет, пa Тoмич јaкиoт кaкo.ли гo тепaл...
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.751
Има ли некаде коефициенти за тоа кој ќе го суди финалето на ЕП?

Знам пред две години ја светското имаше пред турнирот да избереш кој ќе го суди финалето, сега не верувам дека има во толку доцна фаза. Ама ако некој забележи некаде нека каже.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.056
@dragonsky

nekni zverev so matheu ko igraa zosto ne ja izigra 2ka ? :D pa mathieu ima stasuvano do 4runda :D a zverev nikgoas nestasal do tamu :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom